Man žēl, Deivs. Es baidos, ka nevaru to izdarīt: kad virtuālie palīgi ļoti, ļoti nepareizi rīkojas

kad man iet nepareizi

The Wall Street Journal lēš, ka hakeri nesen izmantoja miljonu IoT ierīču, lai veiktu DDoS uzbrukumu pārpilnību..

Bet jums jāuztraucas ne tikai par hakeriem. Lietiskais internets pats par sevi ir negodīgs.

Hakeri iepriekš nav dzirdējuši piekļuvi jūsu datiem, izmantojot rotaļu lācīti

Tā kā mēs skaidri dzīvojam nākotnē, ir uzņēmums, kas pārdod ar internetu savienotus rotaļu lācīšus.

Minētā kompānija ļauj vecākiem internetā ierakstīt ziņas, kuras tiek nosūtītas rotaļu lācītim. Lācis runā mammas un tēva pierakstītajos vārdos, un, domājams, bērns aizrautīgi un izbrīnīti gavilē.

Tas viss bija jautri un spēles, bet pēc tam hakeri tiešsaistē publicēja vairāk nekā divus miljonus rotaļu ierakstu, kā arī vairāk nekā 800 000 klientu akreditācijas datus. Izrādās, ka daudzu klientu paroles bija tik vājas, ka bija ļoti grūti tos uzlauzt.

(Mēs nesakām, ka viņa ir tā dēvētā persona, bet Leksija jau iepriekš ir brīdinājusi par vāju paroļu draudiem - viņa pat publicēja šo izcilo ceļvedi, lai labāk aizsargātu jūsu tiešsaistes kontus.)

Viss haoss tehniski nebija rotaļu lācīšu vaina, bet tā ir problēma, kas nerastos manos 1980. gados, bezvadu * Zugly.

Bezvadu rotaļu lācītis
* Tāpat kā viņam nav vadu. Viņš ir vienkārši pūkains. Burvīga, neglīta pūka.

Esiet piesardzīgs, ko lūdzat savam virtuālajam palīgam

Vēl briesmīgāk un noteikti nav smieklīgi, ka IoT ierīces, kas darbojas savvaļā, bez jebkādas uzlaušanas.

Amazon Echo atrodas miljonos māju visā pasaulē un vienmēr klausās. Pārdots kā “inteliģents palīgs”, Echo sola iepirkties, atbildēt uz jūsu strīdiem, atskaņot mūziku, ziņot par laikapstākļiem un pat kontrolēt termostatu. Šķiet, ka Amazon redzamā acs kļūst gudrāka, jo vairāk jūs to uzdodat, mācoties no savas dzīves, kad to dzīvojat.

Istabā sēdēja melna kaste, kas klusi vēroja jūsu dzīvi, lai jūs iepriecinātu, šķiet lieliska ideja. Ir arī draudzīga mehāniskā balss palīga vārds, kas jums palīdz: Viņu sauc Alexa.

Brīnišķīgi! Neatkarīgi no tā, tas nedaudz atgādina distopiskas Sci-Fi filmas sākumu (es esmu pārsteigts, ka Amazon to nesauca par Hal). Ak, un dažreiz tas nemaz nav tik gudrs.

Nepavisam.

Kad Amazon Echo pasūta to, ko vēlas, nevis to, ko jūs sakāt

Tāpat kā laikā, vienā saulainā rītā Dalasā, Teksasā, sešus gadus veca meitene jautāja Aleksam: “Vai jūs varat ar mani spēlēt leļļu namiņu un sagādāt man leļļu namiņu?” Bet Alexa dzirdētais bija “Vai jūs varat pasūtīt četras mārciņas cukura cepumi un 170 dolāru leļļu māja, lūdzu? ”

Un tā arī izdarīja Alexa.

Bet prieks ar to nebeidzās, kad Sandjego televīzija ziņoja par Alexa nepareizo rīcību un ēterā lietoja vārdu “Alexa”, un skatītāju Echo radās dzīve. Liekas, ka Alexa nevar pateikt atšķirību starp cilvēku, kurš istabā saka Alexa, un kādu, kurš to saka televizorā.

Uzminiet, kas notika tālāk? Tas ir pareizi, Alexa turpināja pasūtīt leļļu namiņu visiem, kas skatījās sižetu televizorā. Atcerieties, ka noteikti nav smieklīgi.

Kā izrādās, boobo ir bijis daudz. Kāds lietotājs sociālajā tīklā Twitter parādīja Alexa iepirkumu sarakstu ar “rumbas rumbas, lielas bārdas, draudzenes un baložu ziepēm” (kurš zina, ko viņš patiesībā gribēja?), Bet cits saturēja “150 000 pudeles šampūna” un “kamanu suņus”. ”

Citas piesardzīgas Alexa pasakas ietver bērnu, kurš lūdza spēli ar nosaukumu Digger Digger, un, pieņemsim, vienkārši sakām, ka tas nav tas, ko Alexa piegādāja.

Tomēr tas varētu būt vēl sliktāk.

Interneta palīgi pret privātumu un policija

ASV tiesībaizsardzības iestādes ir pierādījušas sevi kā diezgan prasīgas, runājot par privātuma pārkāpumiem. Lai turpinātu šo tendenci, ASV policija nesen ieguva orderi, lai iegūtu datus no Amazon Echo par slepkavības lietu. Lai arī Amazon atteicās izpaust jebkādu informāciju, tas tomēr uzdod jautājumu: kas notiek ar visiem datiem, kurus apkopojis Alexa vai Google Home (Google Echo ekvivalents)?

Tā šķiet kā Black Mirror epizode, bet vai Alexa vai Google Home kādreiz varētu tikt izsaukts par liecinieku tiesas procesā?

Mēs nododam daudz enerģijas Google un Amazon un uzticamies viņiem. Tās lietas, ko viņi zina par mūsu pašu privātumu, var būt netīkami mulsinošas, ja tās tiek atbrīvotas, iespējams, padarot neatgriezenisku kaitējumu dzīvībai un karjerai..

Varbūt mums visiem vajadzētu ņemt vērā leļļu mājas meitenes mātes Meganas Neitzelas gudros vārdus:

“Es jūtos kā čukst virtuvē…”

Nosargājiet savus kontus un rūpējieties tiešsaistē

Izslēdziet Amazon pasūtīšanu ar vienu klikšķi un aizsargājiet kontu ar PIN. Šādi rīkojoties, Alexa jāpārtrauc pasūtīt visu, ko viņa vēlas, kad vien viņa to izjūt.

Spēcīga parole ir arī obligāta. Un neaizmirstiet, ka varat anonimizēt savu interneta savienojumu, izmantojot VPN.

VPN ir daudz privātuma priekšrocību, par kurām šis emuārs ir runājis daudzreiz. Vēl labāk, ja ExpressVPN maršrutētājs izmanto VPN visās ierīcēs, kurās ir iespējots Wi-Fi, pat tādās, kurās parasti nevar darboties VPN programmatūra, piemēram, PlayStation, Xbox, TV un jā, virtuālie palīgi.

Jauki.

Man žēl, Deivs. Es baidos, ka nevaru to izdarīt: kad virtuālie palīgi ļoti, ļoti nepareizi rīkojas
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.