Nepārprotami paziņojumi: ir viegli šifrēt Facebook ar PGP atslēgu

Šifrējiet Facebook ar PGP atslēgu

Jūsu Facebook konts ir vērtīgs. Tajā ir privātas tērzēšanas sarunas, jūsu personisko savienojumu saraksts, un, ja naudas sūtīšanai izmantojat lietotni Messenger, to varētu pat saistīt ar jūsu bankas kontu.

Divfaktoru autentifikācija palīdzēs aizsargāt jūsu kontu, taču ir arī jauna funkcija, kas darbojas kā vēl spēcīgāka aizsardzība: OpenPGP (GPG vai PGP) šifrēti paziņojumi.

Kas ir PGP šifrēšana un kāpēc visi to neizmanto?

PGP un tā atvērtā pirmkoda ieviešana OpenPGP ir šifrēšanas protokolu zelta standarts, un abi ir labi izveidoti un pārbaudīti.

Diemžēl protokoliem nav izdevies panākt vispārēju atzīšanu. Iespējams, tāpēc, ka OpenPGP tiek plaši kritizēta par tās trūkumiem, īpaši ar stāvo mācīšanās līkni un nevainojamas ekspedīcijas slepenības trūkumu.

Tomēr PGP ir lielisks veids, kā nodrošināt jūsu datus, un jaunie Facebook šifrētie paziņojumi ir lieliska sākuma vieta iesācējiem, kuri vēlas uzlabot savu tiešsaistes aizsardzību.

Lūk, kā uzlabot savu Facebook drošību, veicot trīs vienkāršas darbības:

1. Ģenerējiet savu unikālo PGP atslēgu

Vispirms izveidojiet PGP atslēgu no šī ieteikto PGP klientu saraksta. Ieteicama atslēga, kuras garums ir vismaz 2048 biti.

Saistiet jauno PGP atslēgu ar e-pasta adresi, kuru izmantojat Facebook, pēc tam iestatiet derīguma termiņu. Nekavējoties izveidojiet atsaukšanas sertifikātu, ja jūsu atslēga tiek nozaudēta vai nozagta.

Iegūstiet PGP atslēgu Facebook

2. Augšupielādējiet savu PGP atslēgu Facebook

Zem Facebook iestatījumi dodieties uz Drošība cilni un dodieties uz Publiskā atslēga (vai izmantojiet šo tiešo saiti).

Dodieties atpakaļ pie sava PGP klienta un atrodiet atslēgu, pēc tam izvēlieties Eksportējiet publisko atslēgu.

Nokopējiet un ielīmējiet atslēgu laukā, ko nodrošina Facebook (skat. Zemāk), un atzīmējiet izvēles rūtiņu Izmantojiet šo publisko atslēgu.

Ņemiet vērā, ka jūsu publiskā atslēga tiks parādīta arī jūsu profila sadaļā Kontaktinformācija un pamatinformācija.

Drošs Facebook ar PGP atslēgu

3. Izmantojiet savu PGP atslēgu, lai iegūtu šifrētus paziņojumus

Tagad, ikreiz, kad saņemat paziņojumu no Facebook, tas tiks šifrēts ar jūsu PGP atslēgu.

Tas nozīmē, ka tikai jūs varēsit lasīt savus Facebook paziņojumus. Neviens cits, ieskaitot jūsu e-pasta pakalpojumu sniedzēju vai valdību, tos nevar redzēt. Šeit varat iestatīt paziņojuma veidu, kuru vēlaties saņemt no Facebook.

Jūsu Facebook paziņojumu šifrēšana saglabā jūsu privātumu, bet, kas ir vēl svarīgāk, ikvienam ir daudz grūtāk uzbrukt jūsu kontam, nolaupot jūsu e-pastu un pieprasot paroles atiestatīšanu no Facebook.

Šifrējiet Facebook paziņojumus

Paroles atiestatīšanas pieprasīšana apdraudētam e-pasta kontam ir izplatīts veids, kā uzlauzt Facebook profilu. Bet ikviens, kurš izmēģina šo metodi, lai piekļūtu Facebook kontam, kas nodrošināts ar PGP atslēgu, tiks sveikts ar šifrētu ziņojumu, piemēram, zemāk.

Facebook PGP atslēga

Šifrējiet Facebook ar PGP atslēgu un aizsargājiet sevi tiešsaistē

Pēc sava Facebook PGP importēšanas jūs varat šķērsot pirkstu nospiedumu pārbaudi, apmeklējot šo ziņu. Nākotnē, kad saņemat e-pastu no Facebook, e-pasta klients ātri jums pateiks, vai paraksts tiek pārbaudīts (vai nav).

Jūsu Facebook e-pastu šifrēšanai ir arī viena cita priekšrocība. Tā kā visi ziņojumi ir parakstīti kriptogrāfiski, ir viegli noteikt, kuri ir likumīgi Facebook ziņojumi un kuri ir pikšķerēšanas pasti.

Atcerieties: esiet drošībā tiešsaistē! Vienmēr izmantojiet aizsardzību!

Nepārprotami paziņojumi: ir viegli šifrēt Facebook ar PGP atslēgu
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.