Roundup: iOS 9 drošības līdzekļi

ios 9 drošības elementi

Tā kā Apple Watch tagad atrodas veikalu plauktos un Tima Kuka uzņēmums gatavojas iespējamajam iPhone 6S ieviešanai šoruden, ierīču un programmatūras ražotājs dažus mēnešus varēja atpūsties uz saviem lauriem. Tā vietā viņi ir aizrāvušies ar savu skaņu par iOS 9, kas jau ir pieejama ikvienam, kurš ir reģistrēts Apple izstrādātāju programmā, un, iespējams, jūlija beigās uzsāks atvērto beta versiju. Tiem, kas meklē pilnu mazumtirdzniecības izlaidumu, tas jāredz septembrī, lai sinhronizētu ar jauno iPhone izlaišanu. Un, lai gan Apple interesējas par jaunām funkcijām un mazākiem lejupielādes izmēriem, viņi arī nopietni pievēršas drošībai. Šeit ir apkopota informācija par jauno iOS.

Viņi nevēlas iekost

Pēc Gizmodo teiktā, Apple nevēlas pat izjust lietotāju privāto informāciju. Lai sasniegtu šo mērķi, uzņēmums saka, ka viņi ir padarījuši “intelekta privātumu” par lielu darījumu operētājsistēmā iOS 9: Kreigs Federigijs sacīja, ka jaunie pakalpojumi būs anonīmi, nebūs saistīti ar Apple ID, izmantos nejaušus identifikatorus, nebūs saistīti ar nevienu citi Apple pakalpojumi un nekad netiek koplietoti ar trešajām pusēm.

Piemēram, viņi izstrādā lietotni “Jaunumi”, kas apkopos stāstus no vairākiem avotiem, bet apgalvo, ka tā ir privāta jau sākotnēji, ka viss, ko jūs lasāt, nav saistīts ar citiem Apple pakalpojumiem un ka nekad netiek koplietota informācija. Tas ir krasi pretstatā tādiem uzņēmumiem kā Google, kas aktīvi meklē lietotāju datus, pamatojoties uz to, ka tie uzlabo vispārējo lietotāju pieredzi un uzņēmuma serveros vienmēr tiek turēti drošībā. Ņemot vērā aizvien pieaugošās mobilo ierīču lietotāju bažas par to, kas uztver, glabā un izmanto savus datus, Apple, iespējams, ir uz pareizā ceļa.

Notiek divfaktoru darbība

Jaunais iOS izlaidums atbalsta arī iCloud divu faktoru autentifikāciju. Lietotāji var izmantot pirkstu nospiedumus, izmantojot 6 ciparu piekļuves kodus, lai nodrošinātu viņu datu drošību. Faktiski 6 ciparu kodi tagad ir noklusējuma opcija, kad tiek prasīts izveidot piekļuves kodu, taču varat arī izvēlēties izveidot pielāgotu burtu un ciparu kodu vai ciparu kodu, izvēlēties standarta četrciparu kodu vai izlaist kodu pavisam. Tas šķiet labs tālredzības un funkciju līdzsvars: lietotājiem tiek dota iespēja uzlabot iCloud drošību, taču viņiem nav jāpiedalās.

Tor-iffic API?

Ievērojami atkāpjoties no ierastās nostājas VPN un citos anonīmos tīklos, Apple jaunajā operētājsistēmā ir iekļauts VPN API. Tas ļauj starpniekservera trafiku nosūtīt, izmantojot VPN protokolus. Kā atzīmēja Medium, tas pārsniedz soli, kas tikai ļauj lietotājiem piekļūt savam iecienītākajam VPN vai izvēlēties Tor tīklu; tas arī ļauj vairāk tehnoloģiju prasmīgu ierīču īpašniekiem filtrēt visu datplūsmas virzienu uz noteiktiem tīkliem, ļaujot daudz efektīvāk bloķēt reklāmas un atverot durvis izstrādātājiem, lai izveidotu dažus augstākā līmeņa reklāmu bloķēšanas rīkus..

HTTPS?

Kaut arī Apple daudz runā par HTTPS un mudina izstrādātājus izmantot šo standartu, veidojot jaunas lietotnes, uzņēmums ir atturīgs ieviest HSTS rīkus savām ierīcēm. Ar iOS 9 tomēr viss mainās, pateicoties App Transport Security, kas lietotājiem ļauj nodrošināt, ka visi savienojumi notiek caur HTTPS, un nodrošina, ka pati iOS šo noteikumu izpilda. Izstrādātājiem tas piedāvā tiešu iespēju nostiprināt drošību un nodrošināt, ka viņi atbilst gan TLS 1.2, gan PFS šifru komplekta standartiem.

Koka atjaunošana?

Tiek runāts arī par to, ka jaunajā iOS būs iekļauta funkcija ar nosaukumu “Rootless”, par kuru ziņoja vairāki plašsaziņas līdzekļi, bet Apple paziņošanas pasākumā tā netika pieminēta. Saskaņā ar avotiem, piemēram, BGR, ideja bija gandrīz jebkuros apstākļos ierobežot piekļuvi īpašiem aizsargātajiem failiem Apple ierīcēs, padarot uzbrucējiem daudz grūtāk iegūt stabilu vietu. Kamēr uzņēmums paziņoja, ka OS X 10.11 ietvers privilēģiju izmaiņas, kas liedz administratoriem piekļūt kodola līmeņa funkcijām, mobilās ierīces pagaidām vēl nav sarakstā..

Laika jautājums

Pat ja Apple spēlē jaunas drošības funkcijas, hakeru grupa mēģina izstrādāt operētājsistēmas iOS 9 jailbreak, kas būs gatavs, kad oficiālais laidiens apritēs. Sākotnējie ziņojumi liecina, ka ir grūti izveidot patiesi “nesaistītu” jailbreak, kas darbojas caur rebootēšanu un neprasa datora savienojumu. Bet pēc veiksmīgas hacks gan iOS 7, gan 8 ir vērts skatīties uz šo projektu septembrī.

Apple dara visu iespējamo, lai runātu par drošību operētājsistēmā iOS 9, un pagaidām visas pūles izklausās pamatotas. Kaut arī starp izstrādātāja izlaišanu un galaproduktu viss mainīsies, šķiet, ka Kuka uzņēmumam ir nopietni redzamas patērētāju privātuma problēmas.

Roundup: iOS 9 drošības līdzekļi
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.