4 veidi, kā jūs varat identificēt, izmantojot sociālos medijus

Ilustrācija vīrietim, kurš staigā ar tālruni, kad dati izlīst uz grīdas.

Sociālajos medijos ir viegli aizmirst, kas var redzēt mūsu ziņas. Pseidonīms var mūs pasargāt no pārāk daudz atklāšanas, taču joprojām ir daudz veidu, kā mēs varam nejauši iztukšot sevi.

1. Attēlos ir daudz metadatu

Daudzas kameras un viedtālruņi kopā ar attēlu vāc metadatus. Šie dati var ietvert fotoattēla uzņemšanas laiku, informāciju par kameru un ļoti sensitīvu informāciju, piemēram, GPS koordinātas vai lietotājvārdus.

Dažās sociālo mediju vietnēs šie metadati tiks noņemti no attēla, pirms tie būs publiski pieejami, taču viņi joprojām apkopos un glabās šo informāciju sev. Citas vietnes jūsu metadatus vispār nenoņems.

Vislabāk vienmēr ir noņemt metadatus pats, lai nevēlamie sekotāji netiktu parādīti pie jūsu sliekšņa.

Dažus metadatus ir diezgan grūti noņemt. Attēls ar jums Eifeļa torņa priekšā vienmēr parādīs, ka jūs, piemēram, atrodaties Parīzē. Tāpēc varbūt vislabāk ir gaidīt, kamēr atgriezīsities mājās, lai to ievietotu, lai potenciālajiem laupītājiem neradītu idejas.

Pirms to ievietošanas uzmanīgi apskatiet attēlus. Varbūt ceļa zīme vai garāmbraucošs sabiedriskais autobuss atklāj jūsu atrašanās vietu?

2. QR kodi ir iegulti ar daudz informācijas

Mēs zinām, ka ir kārdinoši parādīt saviem sekotājiem, ka dodaties atvaļinājumā vai vienkārši redzējāt foršu jaunu pūtēju, taču tas nav bez riska. Esiet piesardzīgs attiecībā uz visu, kam ir QR kods, piemēram, filmu biļetes vai aviobiļetes. QR kods var ietvert jūsu lojalitātes kartes numuru vai pat jūsu vārdu.

Izmantojot šo informāciju, noziedzīgs, personisks ienaidnieks vai pat vienkārši pranksters varētu veiksmīgi mainīt jūsu lidojumu, uz sava rēķina iegādāties filmas biļetes vai iztukšot lojalitātes karti.

3. Jūsu valoda un rakstīšanas stils ir miris

Emuāru veidošana anonīmi ir grūta. Jums būs jāmaina valoda un stils un uzmanīgi jāizvairās no slenga. Ikvienam ir daži vārdi, kurus viņi lieto daudz vairāk nekā citi, un stiometrijas zinātne palīdz cilvēkiem uzzināt, kas ko rakstījis.

Jo gadījuma rakstura stils, jo vieglāk noskaidrot, kurš ir anonīma skaņdarba, piemēram, dziesmas, autors.

Ir iespējams izmantot datorus, lai automātiski analizētu esejas, darba e-pastus vai emuāru ierakstus un korelē tos ar sociālā medija konta stilu..

Jūsu IP adrese jūs nodos

Katrā apmeklētā vietnē var redzēt jūsu IP adresi. Kādam, kurš vēlas noskaidrot jūsu IP adresi un aptuveno atrašanās vietu, ir tikai jāpieliecina jūs, apmeklējot viņu īpašumā esošo vietni, piemēram, komentējot jūsu neseno sociālā medija ziņu un pēc tam novirzot pieprasījumu.

Ir viegli nepamanīti novirzīt satiksmi, piemēram, izmantojot saites saīsinātāja pakalpojumu. Saīsināta saite var novirzīt trešajai pusei pirms pārsūtīšanas uz vietni, kuru jūs domājat redzēt, un nav redzamu izsekošanas, ka jūsu informācija ir nokļuvusi vidū.

Dažās valstīs, piemēram, Amerikas Savienotajās Valstīs, ir vēl vieglāk iegūt datus par interneta lietošanu. Interneta pakalpojumu sniedzēji labprāt pārdos jūsu informāciju ikvienam, kurš to lūdz, tāpēc jebkura jūsu apmeklētā vietne var lēti uzzināt mūsu vārdu un adresi..

Pirms kaut ko ievietojat, padomājiet divreiz

Jūs jau zināt, ka jums jābūt piesardzīgam attiecībā uz to, ko ievietojat savu sociālo mediju kontos. Bet īpaši uzmanieties ar metadatiem, informāciju attēlu un video fonā, kā arī QR un svītrkodiem.

Un neaizmirstiet izmantot Tor vai VPN!

4 veidi, kā jūs varat identificēt, izmantojot sociālos medijus
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.