5 ķermeņa daļas, kas nodod jūsu identitāti – #WTFWednesday

5 ķermeņa daļas, kas nodod jūsu identitāti - #WTFWednesday

5 ķermeņa daļas, kas nodod tavu identitāti

Biometrija ir abpusēji griezīgs zobens. Protams, pirkstu nospiedumi un sejas atpazīšana var padarīt jautru un ērtu durvju atvēršanu, pierakstīšanos tālrunī un draugu atzīmēšanu Facebook, taču vai ērtības ir vērts riskēt ar jūsu privātumu? Tas, ko jūs, iespējams, nezināt, ir daži biometriskie dati nevajag jūsu atļauju darboties pēc viņu maģijas un to ķermeņa daļu saraksta, kas var atklāt jūsu identitāti pat pāri attālumiem aug.

Šeit ir pieci, kas jums jāzina!

Jūsu ausis

jūsu ausis nodod jūsu identitāti

Ausu identificēšana nav nekas jauns; privāts izmeklētājs slavenā veidā izmantoja franču krāpnieka Frédéric Bourdin ausis, lai viņu piespraustu kā identitātes zagli - triks, kuru savukārt iedvesmoja Džeimsa Earla Ray - cilvēka, kurš slepkavoja Martinu Luteru Kingu jaunāko, izmeklēšana, bet tas bija tikai cilvēku detektīvu darbs, un mašīnas ātri apgūst virves: ausu biometrijas 2012. gada pārskats atklāj plašu metožu klāstu, lai klasificētu ausu unikālās īpašības un atpazītu atsevišķas ausis no fotogrāfijām ar vairāk nekā 99 procentu precizitāti.

Un šī gada sākumā Yahoo Labs publicēja jaunu projektu Bodyprint, kas viedtālrunī izmanto kapacitatīvo skārienekrānu, lai skenētu un identificētu unikālo parakstu no lietotāja auss. Tā ir tuvplāna atpazīšana, taču nav grūti iedomāties, kā programmatūru varētu izmantot, lai jūs identificētu, ja jūsu tālrunis ir uzlauzts. Yikes!

Jūsu uzacis

jūsu uzacis nodod jūsu identitāti

Ja redzējāt Minority Report vai mūsu iepriekšējo ierakstu par jaunu varavīksnenes skenēšanas paņēmienu, jūs jau zināt, kā acis var jūs atdot. Bet vai jūs zinājāt, ka arī jūsu uzacis var? 2011. gadā Kārnegja Melona pētnieki publicēja paņēmienu cilvēku atšķiršanai, pamatojoties uz “periokulāro reģionu”, t.i., zonu ap jūsu aci, īpaši uzacīm. Tas nozīmē, ka uzacu skeneri teorētiski varētu pārņemt tur, kur sejas skeneris tiek sajaukts, piemēram, kad kāds sarūgtina vai pasmaida vai sedz lielāko sejas daļu. Labāk izmantojiet īpaši lielus toņus, ja vēlaties bloķēt šo tehnoloģiju! Vai arī apsveriet visu uzacu vaksāciju. Mēs dzirdam, ka tas ir nedaudz moderni.

Tava balss

tava balss nodod tavu identitāti

Ko jūs darītu, ja domājat, ka kāds klausās jūsu tālruņa zvanos? Ja jūs esat filmas Breaking Bad vai Orphan Black cienītājs, iespējams, jūs iegūsit “degli”, lētu pagaidu mobilo tālruni, kas nav ar jums saistīts. Bet, pateicoties balss identifikācijas tehnoloģijai, jums drīz būs jādara vairāk.

Tas ir tāpēc, ka tāda programmatūra kā Krievu runas tehnoloģiju centra VoiceGrid Nation ļauj varas iestādēm izveidot milzīgas unikālu balss parakstu datu bāzes un identificēt tos ar vairāk nekā 90 procentu precizitāti. Meksikas tiesībaizsardzība to jau izmanto, lai kataloģizētu simtiem tūkstošu balsu un pielāgotu tās atsevišķām personām.

Tas ir milzīgs valdības uzraudzības ieguvums. Iespējams, ka jūs esat mierinājis ar domu, ka NVD, iespējams, nav pietiekami daudz darbaspēka, lai klausītos visiem no jūsu tālruņa zvaniem. Bet ar datorizētu balss atpazīšanu viss, kas tai nepieciešams, ir pietiekams joslas platums.

Jūsu pēdās

jūsu pēdās tiek nodota jūsu identitāte

Jūs varat paslēpt seju, un jūs varat maskēt savu balsi, bet ne mazums cilvēku domātu, ka maskēsies staigājot. Japānas 2011. gada pētījumā tika ziņots par sistēmu, kas savāca unikālu staigājošu “parakstu” ar 104 basām kājām brīvprātīgajiem uz skārienjutīgu virsmu, pēc tam mēģināja tos identificēt vēl 10 soļu laikā. No šiem 1040 soļiem sistēma kļūdaini identificēja tikai 3 no tiem. Tas ir precizitātes koeficients 99,8 procenti!

Citā Kārnegi Melona nākamajā gadā veiktajā pētījumā tika ziņots par līdzīgiem rezultātiem, izmantojot viedtālrunī tikai akselerometru. Bikses kabatā ievietotais tālrunis izmērīja dalībnieku gaitu vertikālo atlēcienu un horizontālo ātrumu un atklāja, ka tie ir pietiekami unikāli, lai atpazītu ar vairāk nekā 99 procentu precizitāti. Citiem vārdiem sakot, drīz jums nevajadzēs pat pieskarties savam tālrunim, lai jūs varētu identificēt!

Jūsu pirkstu nospiedumi… no divu metru attāluma

Pirkstu nospiedumi ir senas ziņas par identifikāciju; tie ir sākotnējie biometriskie dati. Bet vai jūs zinājāt, ka daži skeneri no attāluma var nolasīt pirkstu spilventiņus? Uzņēmumam ar nosaukumu Advanced Optical Systems ir ierīce, kuru viņi sauc par AIRPrint un kas var skenēt un identificēt pirkstu nospiedumus no divu metru attāluma. ASV militārpersonas apgalvo, ka ir ieinteresētas šajā tehnoloģijā, lai saglabātu drošu attālumu starp potenciāli bīstamiem iebrucējiem un viņu pašu drošības personālu, bet kurš zina, ko šī tehnoloģija varētu darīt, ja tā nonāktu nepareizajās rokās?

Piedāvātie attēli: 1) Syda Productions / Dollar Photo Club, 2) X pozid / Public Domain Pictures.net, 3) MrSegui / Dollar Photo Club, 4) Erni / Dollar Photo Club, 5) Aleš Nowák / Dollar Photo Club, 6) ino / Dollar Photo Club (attēli ir modificēti)

5 ķermeņa daļas, kas nodod jūsu identitāti - #WTFWednesday
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.