AK izmeklēšanas pilnvaru likumprojekts: 3 sekas uz jūsu privātumu

Likums par izmeklēšanas pilnvarām, Lielbritānijas parlaments, 2016. gada novembris.

Lordu palāta 16. novembrī apstiprināja Izmeklēšanas pilnvaru likumprojekta galīgo versiju. Ar iesauku “Snūpera harta,Likumprojekts paplašinās tiesībaizsardzības aģentūru un valsts uzraudzības iespējas līdz līmenim, kāds nekad nav redzams rietumu demokrātijā.

Likums par izmeklēšanas pilnvarām: kopsavilkums

Lordu palāta un apakšpalāta kopīgi pārskatīja Likumu par izmeklēšanas pilnvarām, piešķirot tam zināmu nopietnu ietekmi. Būtībā likumprojekts pieprasa interneta pakalpojumu sniedzējiem un tālruņu uzņēmumiem saglabāt ierakstus par savu klientu pārlūkošanas datiem līdz vienam gadam. Turklāt šie ieraksti būs kas ir pieejams desmitiem valsts iestāžu pēc ordera izdošanas.

Kādas ir šāda pretrunīgi vērtētā likumprojekta sekas? ExpressVPN aplūko trīs lielākās likumprojekta “Izmeklēšanas pilnvaras” ietekmi uz atsevišķiem lietotājiem (t.i., jums).

1. Vairāk valdības departamentu ar jūsu informāciju = mazāk privātuma

Transporta departaments, Veselības departaments, HMRC, NHS, Pārtikas standartu aģentūra un Azartspēļu komisija. Kas kopīgs šai daudzveidīgajai valsts aģentūru grupai? Atbilde: viņi (un daudzi citi) drīz varēs piekļūt visiem datiem, kas tiek glabāti jūsu elektriskajās ierīcēs, izdodot orderi..

Pašlaik deputātiem un viņu vēlētājiem tiek piešķirtas tiesības uz privātumu saskaņā ar Vilsona doktrīnu. Bet saskaņā ar jauno likumprojektu sarunas starp parlamenta locekļiem un viņu vēlētājiem, iespējams, vairs nebūs slepenas.

Izlūkošanas grupas nevarēs ieklausīties šajās sarunās bez premjerministra un vecākā tiesneša atļaujas, taču Izmeklēšanas pilnvaru likumprojekts apdraudēs jūsu informācijas konfidencialitāti neatkarīgi no tā, vai jūs sākotnēji izvēlējāties to dalīties ar valdību vai nē.

2. Turpmākās mobilās ierīces būs mazāk drošas

Agrāk patērētāji varēja uzticēties ierīču ražotājiem, lai aizsargātu savas digitālās tiesības. Piemēram, Apple ir plaši pazīstams ar to, ka tiek izmantots pilna diska šifrēšana un atteikums uzraudzībā veidot produktus.

Pašlaik nav informācijas par to, kā Lielbritānijas valdība piespiedīs ārvalstu uzņēmumus, piemēram, Apple, sadarboties ar Likumu par izmeklēšanas pilnvarām. Tomēr viena teorētiska iespēja ir tāda, ka uzņēmumiem, kuri neražo atbilstošu dizainu, viņu produkti tiks pasludināti par nelikumīgiem.

Citiem vārdiem sakot, nākotnes mobilajām ierīcēm, visticamāk, būs aizmugurējās durvis, kas atvieglo drošības iestāžu veiktu uzlaušanu. Un, ja valdība var piekļūt jūsu ierīcei, izmantojot šo sienu, noteikti to var darīt arī jebkura tehnoloģiski izveicīga trešā puse.

3. Vairāk nekā jebkad agrāk privātums ir atkarīgs no lietotāja

Izmeklēšanas pilnvaru likumprojekta lielākā ietekme ir tā vairāk nekā jebkad agrāk, jūsu tiešsaistes privātums ir jūsu rokās.

Kā ziņots, likumprojekts atbrīvo deputātus, ārstus un juristus, taču nav skaidrs, kā tiks nodalīta viņu interneta trafika daļa. Tādēļ labākā aizsardzība ir apzināties to, ko kopīgojat visās savās ierīcēs. Citiem vārdiem sakot: ja jūs to neizmantojat, neviens to nevar iegūt.

Ievērojot šo ideju, esiet piesardzīgs, lai koplietotu savu atrašanās vietu tiešsaistē, nepiekļūtu personīgajiem kontiem no publiskajām mašīnām / Wi-Fi savienojumiem un atcerieties izmantot VPN, lai nodrošinātu un anonimizētu jūsu interneta savienojumu.

Aizstāvi savu tiešsaistes privātumu no Snooper hartas

Likums par izmeklēšanas pilnvarām ir atgādinājums, ka mums visiem jāpastiprina tiešsaistes privātums. Tā vietā, lai ļautu valdības aģentūrām un ierīču ražotājiem piekļūt mūsu datiem un cerētu uz labāko, mums jābūt informētiem netizens un vokālās digitālās brīvības aizstāvji.

Šeit ir dažas lietas, kuras šodien varat darīt:

  • Iekļaujiet šos svarīgākos privātuma padomus savā tiešsaistes dzīvē
  • Izmantojiet anonīmus pārlūkošanas rīkus, piemēram, Tor pārlūku
  • Atbalstiet tādas digitālo tiesību grupas kā Elektronisko robežu fonds un Cīņa par nākotni
  • Sāciet diskusijas, lai palielinātu izpratni par pastiprinātu valdības uzraudzību

Kā jums šķiet, vai Lordu palāta apstiprina likumprojektu par izmeklēšanas pilnvarām? Kādus pasākumus jūs veicat, lai cīnītos par tiešsaistes privātumu? Dalieties savās domās zemāk!

Lielbritānijas parlaments: Žans Boforts / Public Domain Pictures

AK izmeklēšanas pilnvaru likumprojekts: 3 sekas uz jūsu privātumu
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.