ASV brīvības likums: viens solis uz priekšu, viens solis… uz sāniem?

ASV brīvības akts

ASV brīvības likums beidzot ir atbrīvojis gan Amerikas Savienoto Valstu namu, gan Senātu. Daži to slavē kā milzīgu uzvaru par privātuma tiesībām un spiegu aģentūru apspiešanu, bet citi uztraucas, ka tas nav nekas vairāk kā jauka valoda, kas ietīta birokrātijā. Kā atzīts nesenā New York Times NSA ziņotāja Edvarda Snowdena op-ed rakstā, “lai arī esam nogājuši garu ceļu, tiesības uz privātumu - Amerikas Savienoto Valstu tiesību likumā noteikto brīvību pamats - joprojām tiek apdraudētas. Citiem vārdiem sakot, lai gan jaunajā likumprojektā ir dažas labas lietas, tas ir tikai sākumpunkts.

Pajautā labi

Lielākā amerikāņu tālruņu ierakstu kolekcija nekad nestāvēja uz vietas. Neskatoties uz republikāņu likumdevēju, spiegu aģentūru un citu noziedznieku mēģinājumiem, pilsoņi vienkārši nebija apmierināti ar plašajām pilnvarām, kas saskaņā ar Patriotu likuma 215. pantu tika piešķirtas NSA. Tā rezultātā nav pārsteidzoši, ka Brīvības akts beidzot tika pieņemts un bez pamatota iemesla pārtrauca lielapjoma vākšanu. Tagad valdības struktūrām ir jāizsaka konkrēti tālruņu kompāniju pieprasījumi un tas jādara ar vismaz zināmu uzraudzību.

Cerība? Šī prasība labi lūgt ir pirmais solis uz uzlabotu privātpersonu aizsardzību tiešsaistē. Bet, kā norāda The Intercept, jaunais likumprojekts lielapjoma kolekcijām piešķir sešu mēnešu labvēlības periodu; Kamēr spiegu organizācijas ir palēninājušas savus centienus, paredzot, ka šīs pilnvaras beigsies vai netiks atjaunotas, tās var izvēlēties izmantot visu pārējo 2015. gadu, sagrābjot visu iespējamo. Ir arī vērts atzīmēt, ka jaunais akts atļauj gandrīz visas citas programmas, ņemot vērā Patriot Act zaļo gaismu, tāpēc nav pārsteigums, ka privātuma aizstāvji nav īsti saviļņoti ar šo jauno “brīvību”. Prezidents Obama paziņoja, ka parakstīs jauno likumprojektu brīdī, kad tas nonāks uz viņa galda, kamēr Senāta republikāņi centās ierobežot debates un novērst jebkādus grozījumus. Iedzīvotāji tikmēr stingri atrodas pie žoga.

Kopīga tēma

Lai arī Brīvības akts, iespējams, nebija lielās pārmaiņas, ko Snowden un līdzīgi ieinteresētās puses cerēja, tā pieņemšana tagad ir izraisījusi juridiskas problēmas citās valstīs. Pēc Tech Crunch teiktā, piemēram, grupa, kuras nosaukums ir Privacy International, tagad ir iesniegusi tiesisku izaicinājumu Apvienotās Karalistes GCHQ par tās lielapjoma datu vākšanas politiku, apgalvojot, ka informācija “nav pietiekami pieejama sabiedrībai, kā arī tā nesatur atbilstošus aizsardzības pasākumus, lai nodrošina pienācīgu aizsardzību pret patvaļīgu rīcību. ”

Šī nav pirmā reize, kad GCHQ nonāk ugunsgrēkā; februārī Izmeklēšanas pilnvaru tribunāls (IPT) nolēma, ka spiegu aģentūra rīkojās nelikumīgi, kad tā apmainījās ar datiem ar NSA. Pēc Brīvības likuma ierobežojumiem lielapjoma datu vākšanai Amerikas Savienotajās Valstīs, Privacy International lūdz IPT nolemt, ka lielapjoma datu kopumu vākšana ir nelikumīga, kā arī likt visu nelikumīgi iegūto materiālu nekavējoties iznīcināt. Lai arī izaicinājums var nebūt veiksmīgs - tā 15 gadu pastāvēšanas vēsturē februāra lēmums bija pirmais, kas vērsts pret britu spiegu organizācijām, tas iezīmē tendences sākumu: Pat viena valsts veic nelielus pasākumus, lai samazinātu pārāk plašas slēptās savākšanas pilnvaras. , citi sekos šim piemēram.

Daļēji mākoņains

Galu galā Brīvības likums spera tikai nelielus soļus uz priekšu, runājot par digitālās privātuma aizsardzību. Un kā atzīmēja Reason.com, pat šo virzību uz priekšu apgrūtina dažu virzienu maiņa, ņemot vērā likuma redakcijas milzīgo sarežģītību. Tas ir garš, pilns ar izņēmumiem un grozījumiem un lielākoties neizskatāms visiem, kas nav pilnas slodzes politiķi. Iemesls apgalvo, ka šādi likumdevēji dod priekšroku darbībai. Ja iedzīvotāji nav pārliecināti, kas notiek, viņi mazāk sūdzas.

Grunts līnija? Jaunais Brīvības likums pilsoņus neatbrīvo no NSA un citu aģentūru uzmanības, taču tas ir pozitīvs pierādījums tam, ka Snowden atklāsmes un sabiedrības spiediens ietekmē. Tas ir sākums.

Piedāvātais attēls: alexisdc / Dollar Photo Club

ASV brīvības likums: viens solis uz priekšu, viens solis… uz sāniem?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.