CLOUD akts tikko tika parakstīts likumā: Lūk, kas jums jāzina

CLOUD likuma ikona

Tā kā ziņu cikls dominē Baltā nama eskadrēs un gaidāmajās vidus termiņa vēlēšanās, stāstus, kuriem vajadzētu būt centrālajai vietai, varētu ignorēt. Tā tas ir gadījumā ar postošo pret privātumu vērsto likumu, kuru pagājušās nedēļas beigās Kongress slepeni pieņēma.

Diskrēti piespiests 2232 lappušu valdības izdevumu rēķinā ir neliels noteikums, kas sola katastrofiskas sekas. Šis likumdevējs, kas pazīstams kā CLOUD akts (likumīgas datu izmantošanas aizjūras teritorijās precizēšana), apvērš jebkuru papildu progresu, ko valdības pēdējos gados ir veikušas attiecībā uz globālo privātumu..

Šis akts, kas pieņemts bez balsošanas, publiskām uzklausīšanām vai pat atsevišķām diskusijām, ar vienu pašu pārveido pasaules privātuma noteikumus, nevis labāk.

Kas ir CLOUD akts?

Saskaņā ar CLOUD likumu ASV valdībai (kā arī valdībām ārvalstīs) tiek dota lielāka brīvība vākt, glabāt un izmantot jūsu privāto informāciju pret jums.

Likumprojekts maina datu vākšanu divos veidos: pirmkārt, tas iestādēm (tiesībaizsardzības, imigrācijas, vietējā policija utt.) Piešķir lielāku brīvību piekļūt personas privātajiem datiem neatkarīgi no tā, kur viņi atrodas vai kur viņi dzīvo. Otrkārt, tas dod ASV prezidentam iespēju noslēgt “izpildlīgumus” ar valdības struktūrām, dodot abām pusēm iespēju piekļūt otras puses datiem, neievērojot minētās valsts privātuma likumus..

Iepriekš varas iestādēm vajadzēja nosūtīt oficiālu pieprasījumu ASV valdībai, pirms viņi varēs piekļūt jūsu datiem, bet tagad viņi var vienkārši vērsties pie ģenerālprokurora, Valsts departamenta vai pat pie prezidenta, lai iegūtu tūlītēju un neierobežotu piekļuvi..

Pat pārejot garām satriecošajām spējām, iestādēm tagad būs jāvāc, jāanalizē, jāuzglabā un jādara viss, ko viņi vēlas ar jūsu datiem, padomājiet par visu nejaušo kolekciju, kas, protams, iet ar to. Šīs amatpersonas ne tikai apkopos datus par jums; viņi meklēs informāciju arī par apkārtējiem.

Pieņemsim, ka Zviedrijas iestādei tiek piešķirta piekļuve jūsu Twitter kontam. Izmeklējot jūsu personisko informāciju, viņi nejauši varēs iegūt informāciju par jūsu sekotājiem, retweetiem, patikšanām utt. Tas ir simtiem tūkstošu potenciālu konfidencialitātes seku, kuras šajā likumprojektā vienkārši tiek ignorētas..

Dodot gan nacionālajām, gan starptautiskajām varas iestādēm carte blanche, kad nepieciešams apkopot jūsu datus, CLOUD ACT gatavojas atvērt tārpu kannu.

Kā jūs ietekmē CLOUD akts

Šeit ir iebildums: tā kā CLOUD likums tika iespiests valdības 2 triljonu ASV dolāru lielajā omnibusa izdevumu rēķinā, nebija laika diskutēt vai balsot par šo aktu. Kongress tik ļoti vēlējās nodot pirmo, ka tam nebija laika pārbaudīt pēdējo. Tas ir neticami bezrūpīgi, ja akts tiek pieņemts, vispirms nenotiekot atklātām debatēm, bet tas ir klāt un tas ir signāls par tumšu laiku privātumam.

Senators Orrins Hačs, viens no rēķina atbalstītājiem un kāds, kurš, iespējams, nezina, kā atjaunināt savu Internet Explorer tīmekļa pārlūku, tika citēts šādi:

CLOUD akts mazina plaisu, kas dažreiz pastāv starp tiesībaizsardzības un tehnoloģiju nozari, dodot tiesībaizsardzības iestādēm nepieciešamos rīkus, lai piekļūtu datiem visā pasaulē, tajā pašā laikā izveidojot kopēju nostāju, lai veicinātu starptautisko sadarbību, lai atrisinātu likumu konfliktus..

Tas arī efektīvi izslēdz galveno Augstākās tiesas lietu, kurā Microsoft pēdējos četrus gadus ir pavadījis, argumentējot, kāpēc to nevajadzētu piespiest nodot ASV iestādēm privātus datus, kas tiek glabāti Lielbritānijas serverī. Tā kā šī lieta pārspīlēta, lai izveidotu juridisku precedentu, nolēmums nākotnē varētu ļoti labi ietekmēt visus citus privātuma gadījumus.

Tagad vairāk nekā jebkad agrāk jums ir jāaizsargā savas tiesības uz privātumu

Lai gan šāda veida tiesību akti nav jauni, tas ir pirmais reize, kad tas tiek veikts šādā mērogā, un tas, ka tie ir pieņemti tik slepeni, padara tos vēl satraucošākus. Jau tagad privātuma aizstāvji ir ātri pauduši savas bažas.

Tika pieņemts CLOUD akts. Tas iznīcina privātumu globālā mērogā, tāpēc to bez debatēm vajadzēja ienest 1,3 triljonu dolāru lielajā kopumā.

Šifrēt. Šifrēt. Šifrēt. Ej tumšs.

Kad privātums tiek krimināli sodīts, privātums ir tikai noziedzniekiem. Mēs atkal bijām izpārdoti. pic.twitter.com/Ms5bm1opBo

– Andreas M. Antonopoulos (@aantonop), 2018. gada 23. marts

Arī EZF nevelk perforatorus. Nesenajā tiešsaistes paziņojumā fonds pārmeta jaunās prasības (vai to neesamību), paziņojot: “Šim likumprojektam ir liela ietekme uz privātumu gan ASV, gan ārvalstīs. Kongresā tai nekad netika pievērsta uzmanība, ko tā bija pelnījusi. ”

Tas ir neticami virvju kongress, kas pašlaik norisinās, un tas palīdzētu, ja likumprojekta izstrādē tiktu iesaistīti cilvēki, kuri patiesībā kaut ko zināja par digitālo privātumu. Runājot par to, CLOUD Act ir valdības veids, kā pateikt, ka tā augstu vērtē valsts drošību nekā personas privātumu.

Arguments par to, vai jums nav ko slēpt, ir beidzies. Jūsu personas dati ir neaizsargāti, taču jūs varat cīnīties. Turiet savu VPN, izvairieties no personiskas informācijas publicēšanas sociālo mediju vietnēs (vai pilnībā izdzēsiet tās) un atcerieties, lai jūsu balss būtu dzirdama.

EZF balsi iebilst pret jauno likumprojektu. Pievienojieties viņiem viņu cīņā.

CLOUD akts tikko tika parakstīts likumā: Lūk, kas jums jāzina
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.