Edvards Snowdens, kapteinis Amerika un privātums ruļļu pasaulē

2016. gada labākās privātuma filmas

Ko dara kopīgs bijušais ASV valdības darbuzņēmējs, amnēzijas spiegs, superkareivis ar lielu “A” burtu uz pieres un divi parastie pusaudži?

Atbilde: Viņi ir galvenie varoņi šī gada lielākajos privātuma aspektos!

2016. gads ir piegādājis lielisku filmu klāstu, sākot no runājošiem dzīvniekiem (Zootopia) līdz supervaroņa satīrai (Deadpool) un beidzot ar vairāk runājošiem dzīvniekiem (Džungļu grāmata, Dory atrašana un Mājdzīvnieku slepenā dzīve). Proti, četras filmas ir devušas aizraujošu impulsu, vienlaikus pieskaroties anonimitātes, uzraudzības un drošības pamatjautājumiem..

Tuvumā apgaismojiet gaismu un aizdedziniet savas popkorna mašīnas, jo ExpressVPN sadala četrus labākos no pēdējiem mēnešiem. Ak un, trauksmes signāls!

Valsts drošība un personīgā privātums Snodenē

snowden filmas plakātsSnowden mums atgādina, ka tiešsaistes brīvība ir pamattiesības, par kurām ir vērts cīnīties, neatkarīgi no izmaksām.

Sākotnējais saraksta sākums ir lielākais ar privātumu saistītais sagrāvis gadu gaitā. Sniegs hronists raksturo ārkārtas trauksmes cēlēja pārveidi no ideālistiskas 20 lietas, kuras izlādējušas no ASV armijas, par vienpersonisku valdības darbuzņēmēju, kurš turpinātu atklāt CIP satraucošās uzraudzības iespējas..

Filmā izpētītā galvenā ideja ir par to, vai drošības dēļ būtu jāziedo privātums. Korbīns O’Brians (Rīss Ifans), augsta ranga CIP uzvalks, kurš ir arī Snodenes boss, māca savam protežē (Džozefs Gordons-Levits), ka visi uzraudzības līdzekļi ir attaisnojami, kad ir jāapkaro ārvalstu draudi. Tomēr Snowden tomēr galu galā distancējas no O’Brian filozofijas, jo viņš ir aculiecinieks par neētisku praksi, ko valdība izmanto, lai izsekotu mērķus tiešsaistē.

Visā filmā režisors Olivers Akmens skaidri norāda, ka viņš atrodas Snodenes pusē, un atgādina mums pat par mūsu visnekaitīgāko mijiedarbību ar tīmekli, kuru valdības amatpersonas var izsekot, reģistrēt un analizēt aiz aizslēgtām durvīm..

Kā filma Snoudēns ir saspringta un sirdi plosoša drāma, kas ticami ieskicē Edvarda Snūdenda dzīvi. Bet vairāk nekā tas ir diskusiju par privātumu palaišanas punkts un veltījums cilvēkam, kurš ilgi tiks uzskatīts par interneta brīvības čempionu.

Skatieties Snowden un citas filmas

Sociālie mediji un masveida novērošana Džeisons Burns

jason bourne plakātsTāpat kā jūs zināt viņa vārdu, arī sociālo mediju uzņēmumi zina jūsu vārdu (un vēl daudz vairāk)

Jūs to gribējāt. Jūs to gaidījāt. Un, visbeidzot, gandrīz desmit gadus vēlāk (jo Legacy neskaitās) Džeisons Burns (Metjū Deimons) atkal atrodas sudraba ekrānā.

Tā kā Burna izcelsme ir diezgan daudz izpētīta iepriekšējā triloģijā, šī kaulu kraukšķīgā piektā iemaksa iedziļinās Deivida Veba ģimenes vēsturē, sekojot Burnam visā pasaulē, kad viņš atklāj patiesību par sava vēlīnā tēva saistību ar CIP un iespējamo nāvi. Tā kā kameru kratīšanas darbība tiek pagriezta līdz 11, Džeisons Burns izceļ arī dažus svarīgus jautājumus sociālajos medijos un masveida novērošanā.

Filmā jaunais tehnikas magnāts Ārons Kallors (Riza Ahmeda) ir privātuma seja interneta laikmetā. Kamēr Lasvegasā notiekošajā tehnoloģiju konferencē Kalloors stāsta uzmundrinošam pūlim, ka viņa Facebook veidotais radījums Deep Dream “personalizēs” lietotāju pieredzi, nedaloties lietotāja informācijā ar citām pusēm.

Ja tas izklausās pārāk labi, lai būtu patiesība, tas tāpēc, ka tā ir. Sociālo mediju platformas, piemēram, Facebook un Twitter (un Deep Dream), savāc katru personas datu smidgenu, kuru jūs iesniedzat tiešsaistē, izmantojot to, lai ieteiktu draugus, kurus jūs varētu zināt, ieteiktu pasākumus, kurus jūs varētu vēlēties apmeklēt, un rādītu jums mērķētas reklāmas. Ātri izlasot viņu privātuma politikas, jums tiks norādīts, ka šīm platformām ir arī tiesības dalīties ar jūsu informāciju ar citām nezināmām pusēm.

Kas ir vēl sliktāk, izrādās, ka Deep Dream daļēji finansēja ASV valdība, kas plāno pārvērst sociālo mediju platformu par masveida reālā laika uzraudzības programmu. Ja Kalloor iesniegtu valdības pieprasījumus par “aizmugures durvju” izveidošanu Deep Dream, visi profili, ziņojumi un apmeklētās vietas, kas tiek koplietoti platformā, kļūtu par valdības datiem.

Papildus tam, ka atkārtoti tiek uzsvērti Snodenē izvirzītie jautājumi, Džeisons Burns atklāj, ka sociālo mediju uzņēmumi, kas apgalvo, ka atbalsta interneta privātumu, var ātri mainīt savu nostāju vienas nakts laikā. Neatkarīgi no tā, vai šīs izmaiņas ir iekšējs lēmums vai ārējas pirkuma rezultāts, filma mums atgādina, ka mums ir jābūt skaidrībai par katra mūsu izmantotā tīmekļa pakalpojuma privātuma politiku, un labākie mūsu informācijas sargi ir mēs paši..

Noskatieties Džeisonu Burnu un citas filmas

Kapteiņa Amerika autonomija un sabiedrības drošība: pilsoņu karš

kapteinis amerika pilsoņu karšEpiskas cīņas ainas, emocionāla rakstura mijiedarbība un savlaicīga diskusija par autonomiju un drošību. Kas nemīl Cap 3?

Kapteinis Amerika: Pilsoņu karš ir ne tikai 2016. gada visaugstāk novērtētā filma visā pasaulē, bet arī sirdi plosoša pasaka par atbildību, skeletiem skapī un nodevību.

Filmas pamudinošais starpgadījums ir supervarošs demonstrējums Lagosā, kura šausminošās sekas liek valdībai valdīt Atriebējiem, mēģinot viņus pakļaut valdības pārraudzībai..

Šī konflikta centrā ir kapteinis America (Chris Evans) un Iron Man (Robert Downey Jr.). Cepure, cīnījusies ar nacistiem Pirmajā atriebībā un piedzīvojusi S.H.E.I.L.D. Ziemas kareivī, ir piesardzīgs no valdības varas un uzskata, ka Avengers nedrīkst atbildēt nevienai ārējai komitejai, kuru var sabojāt vara. Starks, joprojām atgūstoties no savas vainas Ultronas laikmetā, izvēlas uzņemties sabiedrības atbildību un atzinīgi vērtē komandas pārraudzību ASV..

Tā kā abi sabiedrotie aizrāvās ar savām filozofiskajām atšķirībām, šausminošais Starka pagātnes notikums, kurā bija iesaistīts Kapa labākais draugs Bucky (ziemas kareivis), sagrauj Avengers un aizdedzina pilsoņu karu.

Bet aiz vairoga mešanas un tīmekļa slīpšanas Pilsoņu karš uzdod dažus svarīgus jautājumus, kas jebkuram kino apmeklētājam būtu jāņem vērā:

  • Vai Krāpniekiem un citiem vispārējiem civilās aizsardzības līdzekļiem vajadzētu piemērot valdības sankcijas?
  • Vai kļūšana par valdības sankcijām padara visas Avengers (vai vispārējās tiesībaizsardzības iestāžu) turpmākas darbības morāli pieņemamas?
  • Kur valdībai vajadzētu novilkt robežu starp savu civiliedzīvotāju aizsardzību un viņu personīgo brīvību noņemšanu?

Filma nesniedz vieglu atbildi uz šiem jautājumiem. Tā kā Kaps riskē ar dzīvību un locekļiem, lai glābtu savu draugu un Avengers vienotību, ir skaidrs, ka cīņa par privātumu un drošību mūsu pasaulē ir ne mazāk sarežģīta.

Skatieties kapteini Ameriku: pilsoņu karš un citas filmas

Tiešsaistes anonimitāte un atbildība Nervā

nervuNervs: jaunā iedoma pēc Pokémon GO?

Vai esat kādreiz domājuši, kas notiktu, ja cilvēki ņemtu spēli “Patiesība vai uzdrīkstēšanās”, digitalizētu to kā lejupielādējamu lietotni un pārvērstu to straumēšanas pakalpojumā? Nervu ļaudis darīja, un tas noteikti nav jautri un spēles.

Ariel Schulman-Henry Joost režģēja kinoizrādes zvaigznes Emma Roberts un Deivs Franko tautiskā trillerī, kurā šķietami nekaitīgā tiešsaistes realitātes spēle atklāj dzīvībai bīstamas likmes, vienlaikus apšaubot mūsu pašu dalību līdzīgos digitālos piedāvājumos.

Līdzīgajā spēlē ir “spēlētāji”, kuri izbeidz naudas izaicinājumus, un “vērotāji”, kuri maksā, lai skatītos, kā spēlētāji aizpilda izliktos izaicinājumus. Vidusskolas vecākais Vee (Roberts) tiekas ar citu nervu spēlētāju Īanu (Franco), kamēr viņa pabeidz savu pirmo izaicinājumu, un duets kopā veic arvien bīstamākus uzdevumus, līdz viņi atrodas ranga augšgalā un cīnās par savu dzīvību pēdējā kārtā.

Tā pamatā Nerve pēta tādu pakalpojumu kā Facebook Livestream un YouTube Live ietekmi. Vai jūs darīsit lietas, ko parasti nedarīsit, ja miljoniem cilvēku visā pasaulē vēroja (un atlīdzināja) jūsu darbības? Vai jūs pamudināsit citus veikt dzīvībai bīstamas darbības, ja varēsit paslēpties aiz tiešsaistes anonimitātes sienas?

Filma attēlo postošās sekas, kas rodas, kad netizens izklaides nolūkos ļaunprātīgi izmanto interneta privātumu un ļauj tiešsaistes stardom solījumiem ietekmēt viņu rīcību. Kaut arī filmas iestatījums un darbība var šķist fantastiska, Nerva galvenais vēstījums ir, ka šāda pasaule ir daudz tuvāk realitātei, nekā mēs bieži ticētu.

Skatieties Nerve un citas filmas

Kādas ir jūsu iespējas??

Tas ir ExpressVPN pārskats par četriem lielākajiem ar privātumu saistītajiem gada griezumiem.

Vai jūs piekrītat šajās filmās izpētītajām idejām? Kurš bija tavs mīļākais? Vai bija citas filmas, kuras šeit vajadzēja demonstrēt?

Kopīgojiet savus komentārus zemāk un, ja vēl neesat, noteikti apskatiet šī gada labākās filmas!

Snowden: filmu ventilators / Wikipedia
Džeisons Burns: filmu ventilators / Wikipedia
Kapteinis Amerika: Pilsoņu karš: TriiipleThreat / Wikipedia
Nervs: filmu ventilators / Wikipedia

Edvards Snowdens, kapteinis Amerika un privātums ruļļu pasaulē
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.