Francija piedāvā adieu uzņēmumam Google par labu privātākai meklētājprogrammai

Francija pamet Google

Kamēr ASV valdība strādā, lai pastiprinātu saikni ar pilsoņu personisko privātumu, Eiropas jaunie politikas noteikumi cer rīkoties pretēji.

Pagājušajā mēnesī Francijas Nacionālā asambleja paziņoja, ka viņi vairs neizmanto Google. Tā vietā visas Francijas valdības ierīces drīzumā pieņems uz privātumu vērstu Qwant kā noklusējuma meklētājprogrammu.

Noraizējusies, ka viņi atver sevi pārāk lielai ārējai uzraudzībai, Francijas valdība mēģina mainīt savu privātumu (un ierīces) no Google - un, neizbēgami arī no ASV valdības - visaptverošās datu saglabāšanas politikas..

Florians Bačeljē, Francijas kiberdrošības un digitālās suverenitātes darba grupas loceklis, mudināja savas partijas biedrus ieņemt nostāju. “Mums ir jārāda piemērs,” sacīja bakalaurs. "Šeit ir apdraudēta drošība un digitālā suverenitāte, kas nav nekas cits kā tikai geeks jautājums."

Kas ir Qwant?

Qwant, kas dibināts 2013. gadā, ir šifrēta meklētājprogramma, kas darbojas tāpat kā Google, bet neuzglabā žurnālus. Neatkarīgajā meklētājprogrammā liels uzsvars tiek likts uz lietotāju privātumu, un tas, savukārt, ir pieaudzis eksponenciāli.

Cienījamais @tim_cook, kamēr jūs neizvēlaties meklētājprogrammu, kas patiesi respektē jūsu lietotāju privātumu, jūs nekad nevarēsit viņus aizsargāt.https: //t.co/8kxYdVnoye

- Qwant (@QwantCom), 2018. gada 19. novembris

Faktiski ar aptuveni 21 miljonu meklējumu mēnesī ik mēnesi Qwant ir vairāk nekā divkāršojis savu trafiku vienā gadā. Tomēr ņemiet vērā, ka Google vidēji dienā veic aptuveni 3,5 miljardus meklējumu.

Francija un Silīcija ieleja: nemierīgas attiecības

Kaut arī Silīcija ieleja un Francijas valdība jau dažus gadus darbojas nestabilos apstākļos, lēmums samazināt Google, domājams, izriet no Edvarda Snidena NSA noplūdēm 2013. gadā - jo īpaši tas, ka NSA aktīvi spiegoja ārvalstu valdības.

Šī nav pirmā reize, kad Francijai un Silīcija ielejai ir sašautas galvas; pagājušā gada jūlijā Eiropas Komisija veiksmīgi sodīja Google par 8,3 miljardiem eiro par uzņēmumu piespiešanu iepriekš instalēt Google programmatūru savās Android lietotnēs. Un pēdējie uzraudzības tiesību akti, CLOUD Act, kas dod ASV carte blanche vācēt un uzraudzīt amerikāņu uzņēmumu datus ārvalstīs, ir tikuši kritizēti un nicināti.

Nesenā konferencē Francijas prezidents Makrons runāja par Silīcija ielejas varas ierobežošanu ārzemēs. "Ja mēs neregulējam internetu," sacīja Makrons, "risks ir izjaukt demokrātijas pamatus."

Baidoties, ka Francija drīz varētu kļūt par amerikāņu datu saglabāšanas likumu kaprīzēm, šim centienam pamest Google par labu privātam meklētājprogrammam varētu būt plaša ietekme.

Kādu informāciju vāc Google?

Tā kā Google ir lielākā meklētājprogramma, Google, iespējams, zina vairāk par jums nekā jūsu tuvākie draugi. Sākot no viegli meklējamām detaļām, piemēram, metadatiem (ieskaitot jūsu pirmslaulības uzvārdu, uzvārdu, ģimenes locekļus, dzīvesvietas utt.) Līdz detalizētākiem datiem, piemēram, jūsu pārlūkprogrammas vēsturei, kontaktpersonām, reklāmām, ar kurām esat sazinājies, atjauninājumiem sociālajos medijos un citur, Google uztur sīki reģistrēti dati par visu, ko jūs darāt tiešsaistē.

Arī Google nekautrējas no viņu apkopotās informācijas. Saskaņā ar viņu pakalpojumu sniegšanas noteikumiem viņi vāc un analizē jūsu metadatus, lai parādītu jums mērķtiecīgākas reklāmas un uzlabotu tiešsaistes pieredzi. Dažos gadījumos var tikt ierakstīti arī jūsu zvani.

Ja jums ir interese uzzināt, kādu informāciju Google apkopo, varat lejupielādēt visu Google vēsturi, sekojot šai rokasgrāmatai. Šeit varat arī pārbaudīt, kā Google personalizē jūsu reklāmas, un mainīt iestatījumus.

Privāto meklētājprogrammu skaits pieaug, un ne tikai Francijā

Google joprojām var būt neapstrīdams meklētājprogrammu karalis, taču konkurenti beidzot sāk panākt. ASV DuckDuckGo ir neapšaubāmi vispopulārākā privātā meklētājprogramma ar aptuveni 30 miljoniem meklējumu dienā. Vācijā sākuma lapa ātri kļūst par valsts meklētājprogrammu, savukārt Šveicē SwissCows ir populārāka nekā jebkad agrāk.

Lielākā daļa šo privāto meklētājprogrammu sola vairāk vai mazāk tādus pašus rezultātus kā Google, bet bez pievienotās bagāžas. Atrašanās vietas izsekošana un reklāmas bieži nav obligātas, un filtrētie rezultāti parasti ir pagātne.

Dažas no šīm meklētājprogrammām faktiski paļaujas uz lietotāju ziedojumiem, nevis trešo pušu reklamēšanu, kas nozīmē, ka lietotājiem nebūs jājautā, kad vai kāpēc uzņēmuma lapa ir augstāka nekā citas.

Privātās meklētājprogrammas izmantošanas nozīme

Runājot par privātu pārlūkošanu, izšķiroša nozīme ir meklētājprogrammas bez logung priekšrocībām. ExpressVPN jau iepriekš ir rakstījis par DuckDuckGo un StartPage. Mēs pat esam ierindojuši dažus no populārākajiem tīmekļa pārlūkiem privātuma ziņā.

Kaut arī VPN joprojām ir jūsu faktiskais ierocis, lai saglabātu savu privātuma arsenālu, privāta meklētājprogrammas izmantošana ir vēl viens veids, kā pastiprināt jūsu anonimitāti un samazināt jūsu digitālās pēdas nospiedumu..

Ja vēl neesat to izdarījis, izmēģiniet kādu no šīm alternatīvajām meklētājprogrammām:

  • Qwant
  • DuckDuckGo
  • StartPage
  • SwissCows
  • Meklēšana šifrēta
  • Atvienojiet meklēšanu
Francija piedāvā adieu uzņēmumam Google par labu privātākai meklētājprogrammai
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.