Google izmanto Gmail, lai izsekotu jūsu pirkumiem. Neviens nezina, kāpēc.

Google iepirkumu grozs ar Gmail logotipu groza iekšpusē.

Gandrīz sešus gadus Google ir ieguvis un saglabājis visus pirkumus, rezervācijas un abonementus no jūsu Gmail konta. Nav skaidrs, kāpēc Google vēlas šo informāciju, un to nav viegli izdzēst.

Kā Google izseko jūsu pirkumus

Sākotnēji CNBC reportieris to aplenca, lapā “Google pirkumi” tiek uzskaitīti visi digitālie ieņēmumi, kas uz jūsu Gmail nosūtīti jau 2012. gadā..

Lapa nav arī ierobežota ar pirkumiem, kas veikti tieši no Google. Sākot no aviobiļetēm Amazon pirkumos līdz pārtikas piegādes pakalpojumiem, ja kvīts tika nosūtīta uz jūsu Gmail, tā ir sarakstā.

Google ņem vārdu, datumu un citu ar pirkumu saistītu informāciju un reģistrē tos lapas sarakstā.

Google izmanto Gmail, lai izsekotu jūsu pirkumiem. Neviens nezina, kāpēc.Tods Haseltons | CNBC

Arī ierakstītā informācija var kļūt nedaudz rāpojoša. Žurnālists no Buzzfeed redzēja, kā Google reģistrē konkrētus ēdiena pieprasījumus, ko viņa pievienoja kādai no savām izņemšanām.

Google izmanto Gmail, lai izsekotu jūsu pirkumiem. Neviens nezina, kāpēc.Buzzfeed | Google

Kā izdzēst savus Google pirkumus

Diemžēl vienīgais veids, kā noņemt pirkumu no saraksta, ir atrast un manuāli izdzēst e-pastu, kurā ir oriģinālais kvīts. Vēl ļaunāk ir tas, ka jūs nevarat izslēgt izsekošanu, un nekādā gadījumā nav iespējams masveidā izdzēst sarakstu. Šis process ir neticami garlaicīgs, īpaši ņemot vērā, ka šie saraksti var sasniegt pat 2012. gadu.

Vēl satraucošāk ir tas, ka šo datu vākšanai nav skaidra mērķa. Google pārstāvis CNBC sacīja, ka lapa ir domāta “lai palīdzētu jums ērti apskatīt un sekot pirkumiem, rezervācijām un abonementiem vienuviet” un ka viņi “neizmanto nekādu informāciju no jūsu Gmail ziņojumiem, lai jūsu reklāmas rādītu. ”

Šīs argumentācijas loģika ir dīvaina, informācija slēpjas Google konta lapā, un lietotājiem, kuri vēlas “apskatīt un sekot pirkumiem”, nav īsti viegli piekļūt un redzēt, ka šī lapa netiek īsti reklamēta lietotājiem, šīs lapas slēptā būtība rada jautājumu, kāpēc Google ir tāds tiešām vācot šo informāciju.

Google saka, ka tas rūpējas par privātumu – mēs esam skeptiski noskaņoti

Google izpilddirektors Sundars Pikhai nesen paziņoja, ka privātumam nevajadzētu būt luksusa precei, taču šķiet, ka uzņēmums praktizē atšķirīgu privātuma definīciju. Google pat pieliek uzmanību, ka lapā Pirkumi jāraksta “tikai jūs varat redzēt savus pirkumus”. Pa labi – tikai jūs un uzņēmums, kas apvieno jūsu e-pastus, lai tos izgūtu.

Līdz brīdim, kad Google nolems atvieglot pirkšanas informācijas dzēšanu vai, vēl labāk, padarīs šo funkciju novecojušu, apsveriet iespēju izmantot e-pasta adresi kopā ar droša e-pasta pakalpojumu sniedzēju, lai visus jūsu digitālos kvītis nosūtītu uz.

Google izmanto Gmail, lai izsekotu jūsu pirkumiem. Neviens nezina, kāpēc.
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.