Iepazīstieties ar pieciem studentiem, kuri cīnās par holandiešu digitālās privātuma nākotni

[ware_item id=33][/ware_item]

Pieci studenti aizsargā holandiešu digitālo privātumu.


UPDATE: trešdiena, 2017. gada 11. oktobris

Iepazīstieties ar pieciem studentiem, kuri cīnījās par holandiešu digitālā privātuma nākotni… Un uzvarēja!

Viņi to izdarīja! Studenti, kas bija aiz Sleepwet petīcijas, pirmdien, 2017. gada 9. oktobrī, pārsniedza 300 000 parakstu - tas bija pietiekami, lai izraisītu oficiālu lūgumu rīkot valsts referendumu par jaunajiem invazīvajiem digitālās privātuma likumiem. Šeit jūs pārbaudāt viņu jaunākos parakstu atskaites punktus.

Kā nākamais notiks Nīderlandes privātuma sarunu partneri?

“Mēs esam ļoti priecīgi,” Tijns stāsta ExpressVPN, “tas joprojām šķiet mazliet nereāls.” 2017. gada 16. oktobrī grupa nodos vairāk nekā 350 000 parakstu valdībai, kura pēc tam pārbaudīs to pamatotību..

Ja paraksti tiks apstiprināti, referendums tiks izsludināts 1. novembrī un, iespējams, notiks 2018. gada 21. martā, tajā pašā dienā, kad notiks pašvaldību vēlēšanas.

Referendums būs otrais Nīderlandes pilsoņu iniciētais pēdējo divu gadu laikā, pirmais no tiem ir referendums par ES un Ukrainas asociācijas līgumu 2016. gadā..

Kas attiecas uz grupu, viņi tagad ir ieguvuši pietiekamu atbalstu no desmitiem organizāciju, kas mazinās to, kas būs dūšīgā kampaņa.

"Mēs centīsimies motivēt pēc iespējas vairāk cilvēku iet un balsot" nē ", bet mēs, iespējams, neapmeklēsim kopējo kampaņu: Ir daudz citu organizāciju, kuras, iespējams, vēlēsies, piemēram, Amnesty International."

Esiet atjaunināts viņu Twitter un Facebook, lai iegūtu papildinformāciju par referendumu.

***

2018. gada 1. janvārī Nīderlande ieviesīs jaunu datu ieguves likumu, ar kuru Nīderlandes izlūkdienestiem piešķirs nepieredzētu varu - ja vien pieci studenti līdz oktobra vidum nevarēs iegūt 300 000 parakstu, lai izraisītu valsts referendumu.

Studentiem jau ir 60 000 parakstu, un viņu nožēlojamā stāvoklī viņi ir piesaistījuši pasaules uzmanību. Bet viņiem ir vajadzīga jūsu palīdzība, lai tiktu pāri robežai!

Kāds ir jaunais datu ieguves likums Nīderlandē?

No 1. janvāra grozījumi 2002. gada Izlūkošanas un drošības dienestu likumā Nīderlandes izlūkošanas aģentūrai AIVD un tās militārajam līdziniekam MIVD cita starpā piešķirs tiesības piekļūt jebkura un visu tās pilsoņu metadatiem..

Tiks paplašināta arī fiziskā zona, kurā aģentūras var pārtvert datus veselas apkaimes un dzelzceļa stacijas.

Likums vēl paplašina AIVD un MIVD hakeru privilēģijas, iekļaujot trešo personu ierīces, kas saistītas ar mērķtiecīgām personām, piemēram, draugiem, ģimenes locekļiem un uzņēmumiem, kurus viņi var izmantot (līdzīgi kā NVD attiecības ar Microsoft, Google un Apple).

Kas mainīsies, kad tiks ieviests grozījums 34588?

Izmaiņu diagramma 34588 ieviesīs

Izlasiet pilnu grozījuma Nr. 34588 tekstu PDF formātā.

Kas cīnās ar jauno Nīderlandes likumu?

Pilsoņu tiesību organizācijas un tieslietu padomes

Tūlīt pēc likuma pieņemšanas divpadsmit organizācijas ir sagatavojušas kopēju tiesas procesu, lai mēģinātu to apturēt. Viņi mēģina apgriezt digitālās privātuma pārkāpumus, bet arī apšauba AIVD un MIVD uzraudzību.

Parasti neatkarīgā komiteja, kas pazīstama kā CTIVD, uzrauga Nīderlandes izlūkdienestus, stingri piemērojot spēkā esošo tiesisko regulējumu, bet jaunais likums lēmumu pieņemšanu nodod politiķu rokās..

Tāpēc lēmums kļūst par politisku lēmumu, kas grauj CTIVD neitrālas arbitrāžas lomu.

Pieci studenti no Amsterdamas

Marlou Gijzen, Tijn de Vos un vēl trīs studenti no Amsterdamas Universitātes ir uzsākuši kampaņu, lai likumu nodotu publiskai apspriešanai, pirms Nīderlandes valdība to piemēro..

Pārrunājot jauno likumu “het sleepwet” vai “dragnet” tā visaptverošās spējas dēļ, studenti ir noraizējušies par valdības spēju veikt tās pilsoņu masveida uzraudzību.
"Mēs jūtam pieprasījumu pēc referenduma Nīderlandes pilsoņu starpā," saka Marlou, "mēs vēlamies sākt sociālu diskusiju par likumu, jo tam ir liela ietekme uz katra pilsoņa privātumu, un reāla diskusija vēl nav notikusi."

Mazajai grupai ir arvien lielāks atbalsts: Amnesty International ir jaunākais tādu bezpeļņas organizāciju sarakstā kā Bits of Freedom, Free Press Unlimited un Internet Society, kuras šo signālu veicina, lai izraisītu publisku sarunu par datu ieguvi likumu.

Nīderlande un pilsoņu tiesības

Nīderlande ieņem piekto vietu pēc preses brīvības un saglabā ievērojamu pieredzi savu pilsoņu tiesību saglabāšanā; valdības kontroles palielināšanas solis kaitēs tam, kā holandieši izmanto savas demokrātiskās tiesības. Tijns apgalvo, ka "bez privātuma cilvēki nevar brīvi izteikties, kas ir ārkārtīgi svarīgi demokrātijai, piemēram, Nīderlandei".

Par šādām seismiskām pilsoņu tiesību maiņām likums maz tika ņemts vērā pirms tā pieņemšanas. Bits of Freedom izpilddirektors Hanss de Zverts stāsta ExpressVPN par savu teoriju: "Mēs esam valsts, kurai ir salīdzinoši augsts uzticēšanās līmenis valdībai, kas, iespējams, bija viens no iemesliem, kāpēc likumu izdevās pieņemt ar salīdzinoši nelielu sabiedrības diskusiju."

Tijns piekrīt šim viedoklim, taču joprojām cer, ka studentu, plašsaziņas līdzekļu un bezpeļņas organizācijas uzmanība piesaistīs vairāk parakstu; “Ne mazums cilvēku par to zina, bet, kad mēs to izskaidrojam, viņi mums piekrīt.”

De Zvārts ir piesardzīgi optimistisks, viņi iegūs vajadzīgos 300 000 parakstus, lai izraisītu publisku diskusiju par likumu, un sagaida, ka nākamais šķērslis būs cīņa, par kuru naratīvs dominē sabiedriskajā diskusijā, sakot:

"Likuma proponenti mēģinās to ierindot kā drošību pret privātumu, turpretī mēs centīsimies parādīt, kas tas ir: brīvība pret (valdības) kontroli."

Vai vēlaties atbalstīt studentus viņu cīņā? Lūk, kā:

Ja esat Nīderlandes pilsonis, kas dzīvo Nīderlandē, parakstiet savu vārdu līdz 12. oktobrim vietnē:

  • Studentu lapa; vai
  • Valdības oficiālā vietne

Ja jūs dzīvojat ārpus Nīderlandes:

  • Sekojiet studentu Twitter un Facebook, lai saņemtu jaunumus par viņu progresu

Bildes: Annelene Schulze

Iepazīstieties ar pieciem studentiem, kuri cīnās par holandiešu digitālās privātuma nākotni
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.