Kā būt inkognito reālajā pasaulē

Kā izvairīties no videonovērošanas kamerām

Uzraudzības valsts ir šeit, un tevi novēro uz katra stūra - no tava dzīvokļa līdz darbam, tirdzniecības centram un klubam. Nav pilnīgi neiedomājami tiešsaistē iet tumšā telpā, bet kā mēs pārvietojamies reālajā pasaulē bez redzēšanas?

1. Šifrējiet savus sakarus

Ja vēlaties pazust no sava draudzīgā vietējā novērošanas aparāta, ievērojiet soli priekšā. Pārliecinieties, ka neviens nevar iepriekš uzzināt par jūsu plāniem vai atrašanās vietu, veicot snooping par jūsu saziņu.

SMS un tālruņa zvani ir absolūts tabu, taču jums arī jābūt uzmanīgam ar e-pastu un visām citām nešifrētām saziņas formām..

Patiesībā, ja jums ir jāslēpjas no varas iestādēm, jums nekad vairs nevarēs būt tālrunis vai kaut kas ar SIM karti. Tas nenozīmē, ka jums nevar būt tālruņa numura, tomēr jums ir jābūt īpaši piesardzīgam ar tiešsaistē iestatītajiem virtuālajiem numuriem..

2. Atrodiet drošu dzīvesvietu

Jo pārpildītāka, aizņemtāka un haotiskāka ir jūsu apkārtne, jo labāk. Jums vajadzētu atrast arī ēku ar vairākām ieejām, bez aizsargiem un pēc iespējas mazāk videokameru. Atrodoties tuvu tirgiem, sabiedriskajam transportam un pārpildītām vietām, ir liels plus.

Istabas biedru un apakšnomu veikšana var daudz ko padarīt vienkāršāku, jo jums nebūs jāuztraucas par elektrības rēķiniem un īres maksājumiem uz jūsu vārda. Ideālā gadījumā jūs varat pārcelties jebkurā laikā, un jums nav jādala pārāk daudz informācijas ar saviem istabas biedriem - lai gan viņiem tomēr ir nedaudz jāuzticas.

3. Vienmēr atstājiet ierīces mājās

Jūsu tālrunis ir ideāla izsekošanas ierīce. Kamēr tas būs savienots ar šūnu torni, tas pārsūtīs tā sērijas numuru un SIM kartes identifikatoru, ļaujot policijai, tālrunim un gandrīz ikvienam uzzināt precīzu jūsu atrašanās vietu..

Pieslēdzoties Wi-Fi, jūsu MAC adrese tiek pārsūtīta maršrutētājam, kas var izmantot signāla stiprumu, lai jūs atrastu publiskos parkos un ēkās.

Jūs varētu izmantot klēpjdatoru, lai novirzītu satiksmi caur VPN un Tor publiskajos Wi-Fi punktos, taču pat tas var radīt risku.

4. Esiet gudrs, pārvietojoties pa pilsētu

Lai pārvietotos, jums būs jāierobežo sevi un nekad nepārkāpjiet šādus noteikumus:

  • Nevadiet automašīnu vai motociklu
  • Nelietojiet brauciena koplietošanas lietotnes, piemēram, Uber
  • Nelietojiet elektronisko tranzīta karti
  • Nepērciet biļetes tikai ar skaidru naudu

Velosipēdi ir diezgan labi, tāpat arī pastaigas. Svarīgi ir tas, ka tu saplūsti ar pūli. Ja jūs dzīvojat pilsētā, kur neviens nestaigā, jums arī nevajadzētu. Ja jūs esat vienīgais, kam ir velosipēds, neuztraucieties.

5. Pārspēt sejas atpazīšanas skenerus

Lielākais jūsu privātuma apdraudējums būs kameras, un ikdienas gaitās jūs saskarsities ar desmitiem kameru. Par laimi automatizēto novērošanu ir vieglāk pārspēt nekā cilvēka aci.

Piemēram, tagad Apvienotajā Karalistē darbojas miljoniem videonovērošanas kameru, un, lai arī lielāko daļu no tām privāti pārvalda, šos datus joprojām var viegli padarīt pieejamus policijai..

Lai izvairītos no automatizētas uzraudzības, jums vajadzētu paslēpt seju, piemēram, zem cepures vai sejas maskas. Ja pārvietojaties ar velosipēdu, ķivere būs ideāls segums.

Cīnieties par privātumu, pirms jums ir jāskrien

Kamēr jūs ievērojat šos padomus savas privātuma saglabāšanas labad, jūs, iespējams, darīsit ļoti labi, lai gan jums nebūs daudz iespēju izmēģināt lietas..

Labi finansēta organizācija, piemēram, federāla aģentūra vai mafija, joprojām var izsekot jūs caur viņu vietējo cilvēku tīklu un viņu spēju sekot jums no citiem pavedieniem, kurus atstājat aiz sevis, piemēram, mijiedarbība ar veikaliem, jūsu nodarbinātības statuss vai draugiem.

Cīņa par privātumu fiziskajā pasaulē dažreiz var šķist zaudēta, taču joprojām ir daudz lietu, ko mēs varam darīt, lai saglabātu savas brīvības, un tām nav jābūt tik drastiskām kā šajā amatā esošajām. Bet, ja vien ievērojams skaits cilvēku neizdara apzinātu izvēli par privātumu, tā drīz vien uz visiem laikiem var tikt pazaudēta.

Kā būt inkognito reālajā pasaulē
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.