Kā Flash tiek izmantots, lai iznīcinātu jūsu datoru

Kā Flash tiek izmantots, lai iznīcinātu jūsu datoru

Daži no visbiežāk sastopamajiem tīmekļa vīrusiem ietekmē jūsu datoru, liekot jums noklikšķināt uz noteiktas vietnes. Faktiski pastāv visa nozare, kurā hakeri vienkārši augšupielādē savu programmatūru un saņem URL, kuru viņi pēc tam nosūta nenojaušošajiem upuriem..

Tiklīdz kāds atver kompromitēto saiti, kas parasti ir tikpat nekaitīga kā mēma vai ziņu raksts, serveris nosaka, kuru operētājsistēmu un pārlūku persona izmanto, un BAM! Pēc tam vīruss lejupielādē un izpilda ļaunprogrammatūru, lietotājam nekad nenoklikšķinot uz saites!

Tas notiek biežāk, nekā jūs domājat, un tas parasti notiek ar programmatūras ievainojamību tādās izplatītās lietojumprogrammās kā Adobe Flash.

Zibspuldze? Vairāk kā miskaste!

Uzņēmuma Recorded Future pētnieki analizē ļaunprātīgu programmatūru tīmeklī un ir publiskojuši skaidrojumus par 10 visizplatītākajiem 2015. gada izmantošanas veidiem.

Astoņi no viņiem izmanto Flash ievainojamības, lai inficētu datoru. Flash ir programmatūra, kas parasti pazīstama ar animācijām, īsiem video un kaitinošām reklāmām. Vēl pirms dažiem gadiem flash animācijas bija populāras, jo tām bija vajadzīgs mazāks joslas platums nekā video, taču tagad, kad lielākā daļa pasaules ir piesaistīta ātrdarbīgam internetam, flash animācijas vispirms ir aizstātas ar flash video, bet tagad – ar html5 video..

Kopš 2015. gada janvāra YouTube videoklipi pēc noklusējuma izmanto html5. Facebook arī savus video piedāvā šajā formātā, kas lietotājam nerada vienādus drošības riskus.

Tātad, ņemot vērā visas Flash programmatūras ievainojamības, kāpēc turēt to instalētu? Apple faktiski ir bloķējis vecāku Flash versiju rādīšanu Apple OS X drošības trūkumu dēļ, un citi uzņēmumi sāk sekot šim piemēram.

Ja joprojām neesat pārliecināts par Flash atinstalēšanu, vismaz pārliecinieties, vai esat ielabojis ievainojamības.

Lūk, kā:

Vienmēr atjauniniet Flash!

Jā, Flash tiek atjaunināts ļoti, ļoti bieži, un process un uznirstošie logi var būt kaitinoši. Viņi ne vienmēr lūdz jūs atjaunināt tāpēc, ka ienīst jūs, bet gan tāpēc, ka viņi vienmēr atrod maz drošības caurumu, kurus var izmantot, lai apdraudētu jūsu datoru – drošības caurumus, kurus viņi pēc iespējas ātrāk novērš ar programmatūras atjauninājumiem.

Turklāt mēs iesakām jums izmantot šos vienkāršos rīkus, lai kontrolētu pārlūkošanu un palaistu Flash tikai tad, ja uzticaties vietnei:

Pievienojiet dažus papildinājumus

Papildinājumi, piemēram, Safari paplašinājums ClickToFlash Chrome paplašinājums Flashcontrol vai Firefox papildinājuma Flashblock, neuzlādēs nevienu zibspuldzi, ja vien jūs to skaidri nezināt. Flash video vietā viņi parādīs pelēku rūtiņu, uz kuras jums jānoklikšķina, lai ielādētu video. Noklikšķiniet uz šī lodziņa tikai tajās vietnēs, kurām uzticaties!

Pilnībā deaktivizējiet zibspuldzi

Tātad, iespējams, esat pamanījis, ka jums vispār nav nepieciešama zibspuldze. To var deaktivizēt šādi:

  • Firefox: Firefox / rīki > papildinājumi > spraudņi un iestatiet zibspuldzi tā, lai tā nekad netiktu aktivizēta
  • Pārlūkā Chrome: pārlūkā ierakstiet chrome: // spraudņi un iestatiet zibspuldzes izslēgšanu
  • Safari (Mac OS X)> Preferences > Drošība > Spraudņi > Iestatiet neatļaut

Ja jums ir instalētas vairākas pārlūkprogrammas, daudzi no jums vēlas deaktivizēt Flash savā primārajā pārlūkā un atvērt vietni tikai sekundārajā pārlūkā tikai tad, ja tas tiešām ir patiešām nepieciešams.

Tomēr lielāko daļu laika jūs atradīsit, ka kaķēna video nav riska vērts.

Piedāvātais attēls: HasanEROGLU / Dollar Photo Club

Kā Flash tiek izmantots, lai iznīcinātu jūsu datoru
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.