Kā saglabāt ziņojumus privātus un anonīmus

Kā saglabāt ziņojumus privātus un anonīmus

Uzturēt tērzēšanu privāti var būt grūts un nogurdinošs uzdevums. Un mēģināt tos saglabāt anonīmus var būt ļoti drausmīgi. Tomēr mūsu tērzēšanas sarunās ir ietverta mūsu visjutīgākā informācija - mēs bieži gatavojam neatbilstošus jokus vai komentārus, kurus var viegli izņemt no konteksta. Privātajās tērzēšanā mēs uzvedamies tā, it kā neviens neskatītos; mēs zvēru, atzīstam vainu un nemēdzam pārāk daudz domāt par saviem vārdiem. Jūsu tērzēšanas vēsturē, iespējams, ir lietas, kas varētu jūs aizturēt, ja jūs tās pateiktu publiski!

Par laimi, tērzēšanas lietotnes arvien vairāk izmanto labākas šifrēšanas metodes. Signāls ir kļuvis par mīļāko tehnoloģiju žurnālistu un aktīvistu visā pasaulē tās spēcīgās šifrēšanas politikas dēļ. Un Telegram ir guvis milzīgus panākumus, pateicoties viņu funkcijai “Slepenais ziņojums”, kas ļauj verificētām šifrētām tiešajām sarunām atvērtā pirmkoda lietotnēs.

Arī Apple iMessage platforma šifrē ziņojumus pēc noklusējuma, taču lietotājiem nav iespēju pārbaudīt, vai savienojums tiešām ir pareizi šifrēts. Tāpat tiek ziņots, ka Whatsapp šifrē dažus ziņojumus, taču joprojām nav skaidrs, kuri no tiem ir vai savienojums ir pareizi aizsargāts.

sabiedrības kurjersJūs varētu arī nolikt tālruni un izmantot kādu no šiem. Tas ir tikpat privāts.

Lielākā daļa tērzēšanas lietotņu NAV privātas

Citas populāras ziņojumapmaiņas platformas, piemēram, WeChat, Google Hangouts, Skype vai Facebook tērzēšana, šifrē nekādus ziņojumus, kā arī nepiedāvā iespēju to darīt..

Pat šifrētiem kurjera pakalpojumiem, piemēram, Signal un Telegram, joprojām ir nepieciešams jūsu tālruņa numurs, lai reģistrētos. Izmantojot IP anonimitātes pakalpojumus, piemēram, VPN vai Tor, ir diezgan grūti slēpt savu IP. Tomēr šifrētas tērzēšanas lietotnes saviem lietotājiem nodrošina augstu privātuma līmeni, un uzņēmumi, kas tos nodrošina, nevar nolasīt jūsu ziņojumu saturu..

Tomēr pakalpojumu sniedzējiem joprojām ir piekļuve informācijai, piemēram, jūsu identitātei, jūsu kontaktu identitātei un IP adresēm. Ir arī grūti izveidot un atmest kontus, un bieži vien nav iespējams vienlaikus vadīt kontus vai pārslēgties no viena konta uz otru.

Nelietojiet izmisumā, taču ir tērzēšanas tīkls, kas ļauj jums saglabāt savu privātumu un izmantot to anonīmi. Šis tērzēšanas pakalpojums tiek saukts par XMPP - uz to atsaucas arī tā sākotnējais nosaukums Jabber.

XMPP nav uzņēmums vai lietotne, tas drīzāk atgādina e-pastu. Un tāpat kā e-pastu jūs varat izvēlēties no dažādiem programmatūras veidiem, kā to izmantot. Lietotnes, piemēram, Pidgin, Adium, Tor Messenger vai pat jūsu pārlūkprogrammu, visas var izmantot, lai izveidotu savienojumu ar XMPP tērzēšanas tīklu..

Ir daudz XMPP pakalpojumu sniedzēju, kur varat reģistrēties kontam. Lai gan pats XMPP tērzē šifrēšanu, varat to izmantot kopā ar protokola Ārpus reģistrēšanas ziņojumapmaiņas (OTR) protokolu, lai nodrošinātu, ka tērzēšana ir privāta. Pēc noklusējuma OTR ir pieejams ar daudzām populārām XMPP tērzēšanas lietotnēm. Citiem tas ir vienkāršs spraudnis.

Kā iegūt privātu ziņojumapmaiņu četros vienkāršos soļos

Lai sagatavotos sūtīt un saņemt anonīmus tērzēšanas ziņojumus, varat sekot mūsu vienkāršajam ceļvedim:

 1. Instalējiet Tor Messenger

  Tor Messenger ir tērzēšanas programmatūra, kas pēc noklusējuma visu jūsu trafiku novirza caur Tor tīklu. Tas joprojām ir beta versijā, un izstrādātāji iesaka riska grupas lietotājiem gaidīt līdz oficiālajai izlaišanai, pirms viņi to izmanto drošai tērzēšanai. Ja uzskatāt sevi par tādu riska lietotāju, mēs iesakām operētājsistēmas Tails lietot Pidgin.

 2. Atveriet XMPP kontu

  Ir svarīgi atvērt XMPP kontu, izmantojot Tor pārlūku, kuru varat lejupielādēt šeit. Ja reģistrējaties, izmantojot parasto pārlūku, ir diezgan iespējams, ka visas darbības jūsu XMPP kontā var izsekot jums.

  Neaizmirstiet arī paroli! Mēs iesakām izmantot garu un sarežģītu paroli, kas ģenerēta un saglabāta, izmantojot paroļu pārvaldnieku. Ja esat aizmirsis paroli vai lietotājvārdu, varat to izdarīt nekad dabū to atpakaļ. XMPP konta iegūšanai ir daudz vietu, šeit ir tikai dažas populāras vietas:

  • DuckDuckGo
   Atveriet pārlūku Tor un dodieties uz vietni https://duck.co/my/register
   Izvēlieties lietotājvārdu un paroli. Neaizmirstiet paroli!
   Jūsu domēns būs dukgo.com
   Jūsu serveris būs wlcpmruglhxp6quz.onion
  • wtfismyip.com
   Atveriet pārlūku Tor un dodieties uz vietni https://wtfismyip.com/jabber/register
   Izvēlieties lietotājvārdu un paroli un pēc tam atrisiniet captcha.
   Jūsu domēns būs wtfismyip.com
   Jūsu serveris būs ofkztxcohimx34la.onion
  • Cryptoparty.is
   Atveriet pārlūku Tor un dodieties uz vietni https://jabber.cryptoparty.is:5288/register/new
   Izvēlieties lietotājvārdu un paroli, atrisiniet captcha.
   Jūsu domēns būs jabber.cryptoparty.is
   Jūsu serveris būs cryjabkbdljzohnp.onion
 3. Droši savienojiet savu XMPP kontu un droši tērzējiet ar OTR

  privāts-čats-01

  Atverot Tor Messenger, atlasiet XMPP. Pēc savienojuma izveidošanas varat pievienot vairākus kontus, noklikšķinot uz Rīki > Konti > Jauns konts

  privāts-čats-02

  Ievadiet lietotājvārdu un domēnu, kuru izveidojāt 2. darbībā. * Ņemiet vērā, ka trūkstošais c pīlē ir tīšs *. Dažiem pakalpojumiem jūs, iespējams, varēsit izveidot jaunu kontu tieši no šejienes, taču tas ne vienmēr tiek atbalstīts.

  privātā tērzēšana-03

  Ievadiet savu paroli. Jūs varat arī atstāt šo lauku tukšu, ja katru reizi, kad izveidojat savienojumu, vēlaties pats ievadīt paroli. Tas ir ieteicams koplietotajos datoros.

  privāts-čats-04

  Noklikšķiniet uz “XMPP opcijas”, lai ievadītu sīpola servera adresi. Tam, ko ievadāt zem aizstājvārda vai resursa, nav nozīmes, taču jūsu resurss būs redzams visiem, ar kuriem jūs sazināties. Jūs varat arī atstāt šo lauku tukšu.

  Noklusējuma ports ir 5222. Visi pakalpojumi, kurus mēs ieteicām, izmanto šo portu. Citi pakalpojumi var darboties citā ostā.

  privāti-tērzēšana-05

  Pirms izveidojat savienojumu, jūs saņemsit savienojuma kopsavilkumu. Tas dod jums iespēju visu vēlreiz pārbaudīt.

  privātā tērzēšana-06

  Tagad jūs varat pievienot jaunus kontus, mainīt opcijas vai izveidot savienojumu pirmo reizi.

  privāts-čats-07

  Ja agrāk “Serverī” ievadījāt sīpola adresi, iespējams, redzēsit šo kļūdu. Tas notiek tāpēc, ka jūsu XMPP konta domēna nosaukums atšķiras no servera nosaukuma (piemēram, dukgo.com ir sīpola adrese wlcpmruglhxp6quz.onion).

  Jums manuāli jāpārbauda serveris, ar kuru vēlaties izveidot savienojumu.

  Lai to izdarītu, noklikšķiniet uz “Pievienot izņēmumu”.

  privāts-čats-08

  "Likumīgas bankas, veikali un citas publiskas vietnes jums to nelūgs."

  Šis brīdinājums ir ļoti mulsinošs. Lai gan parasti ir taisnība, ka parasti jums netiks lūgts ievadīt izņēmumus sertifikātos, tas sīpola vietnēs darbojas atšķirīgi.

  TLS sertifikātus nav viegli izsniegt .onion vietņu nosaukumiem, un tāpēc vairums pakalpojumu sniedzēju savai sīpolu vietnei izmanto parastās vietnes TLS sertifikātu. Tas prasa, lai mēs manuāli pārbaudītu servera identitāti. Par laimi mums tas jādara tikai vienreiz.

  Pievienojiet izņēmumu ļoti uzmanīgi. Mēs ceram, ka uzņēmumi, kas izsniedz sertifikātus, ko izmanto, lai šifrētu trafiku internetā, atrod labāku sertifikātu izsniegšanas procesu sīpolu vietnēm, taču pagaidām mums tas joprojām jādara manuāli.
  Lai turpinātu, noklikšķiniet uz Skatīt.

  privātā tērzēšana-09

  Šis ir savienojuma sertifikāts. Pārliecinieties, vai “parastais nosaukums (CN)” attiecas uz domēnu, kuru izmanto organizācija, kurā reģistrējāties. Šajā gadījumā duck.co, kur mēs saņēmām savu kontu.

  Ja tas viss ir kārtībā, noklikšķiniet uz “Aizvērt” un “Apstiprināt drošības izņēmumu”, lai turpinātu.

  privātā tērzēšana-10

  Tagad jūs esat gatavs izveidot savienojumu!

 4. Pievienojiet draugus

  Vietnē Tor Messenger jūsu kontaktpersonas tiek sauktas par “draugiem”. Lai pievienotu draugu, dodieties uz File > Pievienot kontaktu. Ievadiet kontaktpersonu formātā [email protected]

  Jums būs jāautorizē otra puse, tiklīdz viņi jūs atkal būs pievienojuši.

  privātā tērzēšana-11

  Noklikšķiniet uz Labi.

  privātā tērzēšana-12

  Noklikšķiniet uz Atļaut tērzēt.

  privātā tērzēšana-13

  Ar Tor Messenger jūs varat sākt čatot tūlīt. Programma brīdinās jūs, ja saruna nav šifrēta.

  Varat arī pārbaudīt šifrētās sarunas integritāti. Lai to izdarītu, noklikšķiniet uz Verificēt vai oranžajā piekaramajā atslēgā augšējā labajā stūrī.

  privāts-čats-14

  Ideāls veids, kā pārbaudīt viens otru, ir manuāla pirkstu nospiedumu pārbaude.
  Jums būs jāiegūst kontakta pirkstu nospiedums caur kanālu, kur neviens cits nevar mainīt taustiņu. Jūs varētu lūgt viņiem to tvītot vai varbūt ievietot savā vietnē. Jūs pat varētu lūgt, lai viņi to uzraksta uz papīra un nodod jums.

Piedāvātais attēls: Tiko Aramyan / Dollar Photo Club

Kā saglabāt ziņojumus privātus un anonīmus
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.