Mainiet Firefox iestatījumus, lai iegūtu privātāku pārlūkošanas pieredzi

Mainiet Firefox iestatījumus, lai iegūtu privātāku pārlūkošanas pieredzi

Tikai ar dažiem klikšķiem jūs varat ievērojami uzlabot tiešsaistes privātumu. Šeit ir daži padomi populārajam Firefox pārlūkam - un jums lieta nav jāinstalē.

Vispirms atveriet Firefox iestatījumus, augšējā labajā stūrī noklikšķinot uz hamburgera izvēlni. Tagad noklikšķiniet uz Preferences / Opcijas > Privātums & Drošība.

Alternatīvi adreses joslā varat ielīmēt arī par: preferences # privātumu.

Firefox privātuma un drošības opcijas

1. Izvēlieties saglabājamo vēsturi

Firefox vēstures aizsardzības iespējas.

Pēc noklusējuma Firefox atcerēsies jūsu pārlūkošanas vēsturi un saglabās sīkfailus no jūsu apmeklētajām vietnēm. Šeit ir dažas iespējas, kā to uzlabot:

Ieteicams:

 • Sadaļā Vēsture atlasiet Izmantojiet vēstures pielāgotos iestatījumus no nolaižamās izvēlnes
 • Noņemiet rūtiņas atzīmi Atcerieties meklēšanas un veidlapu vēsturi, jo vietnes var to izmantot, lai slepeni apkopotu mūsu privātos datus
 • Pieņemiet sīkfailus no vietnēm, bet atlasiet Nekad trešo personu vietnēm
 • Sīkdatnēm izvēlieties līdz Es aizveru Firefox no nolaižamās izvēlnes

Neobligāti:

 • Ja vēlaties palikt pieteicies dažos pakalpojumos, atlasiet sīkdatņu saglabāšanu līdz to termiņa beigām
 • Jūs varat arī vēl vairāk pielāgot sīkfailus, kas jums pieder Izņēmumi ..., piemēram, ja ir daži pakalpojumi, kuriem uzticaties
 • Ja jūs atzīmējat Notīriet vēsturi, aizverot Firefox, jūs varat izvēlēties Iestatījumi izvēlēties, kuri dati jāglabā, aizverot Firefox

2. Iespējot izsekošanas aizsardzību

Firefox izsekošanas aizsardzības iespējas.

Ja neuzticaties trešo pušu bloķētājiem, piemēram, uBlock izcelsmei, varat izmantot Firefox iebūvēto pretsekošanas rīku..

Ieteicams:

 • Vienmēr izmantojiet izsekošanas aizsardzību: opcijā Mainīt bloķēto sarakstu ... iespējot ierobežojošākus Stingra aizsardzība atvienot
 • Atpakaļ pie galvenā privātuma & Drošības ekrāns, atlasiet Vienmēr nesekojiet signālam, cerībā, ka tas tiks ievērots

Neobligāti:

 • Vienmēr izmantojiet izsekošanas aizsardzību, bet saglabājiet noklusējuma bloku sarakstu

3. Pārliecinieties, ka atļaujas ir atjauninātas

Firefox atļauju iespējas.

Pārbaudiet, vai vietnēm neesat piešķīris piekļuvi savam mikrofonam vai kamerai, noklikšķinot uz Iestatījumi… blakus viņiem. Ja jums ir, noteikti pārskatiet piekļuves tiesības un izlemiet, vai vēlaties tos noņemt.

Ieteicams:

 • Nekad nedodiet vietnei atļauju izmantot savu kameru vai mikrofonu, ja vien jums tas patiešām nav jādara (piemēram, video tērzēšanai. Un pēc tam, kad tērzēšana ir beigusies, vēlreiz noņemiet atļaujas)

4. Sakiet nē Firefox datu vākšanai un lietošanai

Firefox datu vākšanas iespējas.

Mēs saprotam, ka, uzzinot vairāk par to, kā viņu lietotāji uzvedas un izmanto savu produktu, Mozilla ir vieglāk izveidot labu tīmekļa pārlūku. Bet, ja jūs uztrauc spēcīgi dalībnieki, šos kļūdas ziņojumus var izmantot pret jums, lai identificētu nepilnības jūsu sistēmā un izmantotajos datos..

Ieteicams:

 • Nedalieties ar informāciju. Tā vietā ziedojiet Mozilla Foundation - jūs pat varat anonīmi nosūtīt bitcoin.

5. Mainiet noklusējuma meklētājprogrammu uz Duckduckgo

Firefox noklusējuma meklēšanas opcijas

Google neievēro jūsu privātumu. Viņu biznesa modelis nav savienojams ar jūsu spēju saglabāt kontroli pār saviem datiem. Mēs mīlam Duckduckgo, un mēs domājam, ka tam vajadzētu būt jūsu noklusējuma meklētājprogrammai.

Ieteicams:

 • Padariet Duckduckgo par noklusējuma meklētājprogrammu: kreisajā izvēlnē noklikšķiniet uz Meklēt, vai tieši dodieties uz sadaļu: preferences # meklēšana

Neobligāti:

 • Izveidojiet saīsnes citām jūsu izmantotajām meklētājprogrammām, piemēram, g Google vai w Wikipedia. Tādā veidā, ja jums patiešām ir jāmeklē kaut kas Google tīklā, varat meklēt “g ExpressVPN”, un Firefox novirzīs jūs uz Google meklēšanu ExpressVPN. Ierakstiet “w interneta privātums”, un jūs nonāksit tieši Wikipedia rakstā par interneta privātumu.

Konfidencialitāte nav binārs iestatījums

Var būt grūti pilnībā zināt, no kādas informācijas mēs atsakāmies, un daudzie rīki, kas pastāv, lai palīdzētu mums pārvaldīt šo informācijas plūsmu, var būt neefektīvi vai pat maldinoši..

Dažreiz, tāpat kā pārlūkprogrammās, mēs pēc noklusējuma esam iesaistīti līgumos, kas varētu neatbilst mūsu privātuma nepieciešamībai. Labas pārlūkprogrammas ļauj mums precīzi pielāgot šo līgumu un aizsargāt sevi tikai ar dažiem klikšķiem.

Jūsu pārlūkošanas pieredze mainīsies atkarībā no tā, kādus iestatījumus izvēlaties, kādus sīkfailus saglabājat un kādus resursus bloķējat.

Mainiet Firefox iestatījumus, lai iegūtu privātāku pārlūkošanas pieredzi
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.