Mūsu reakcija uz Prizmu un NSA spiegošanu

Pagājušajā nedēļā mēs redzējām plašu plašsaziņas līdzekļu atspoguļojumu saistībā ar privātumu elektroniskajos sakaros. Tas sākās ar ziņojumiem, ka ASV telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējs Verizon nodrošina Nacionālās drošības aģentūru (NSA) ar pastāvīgu piekļuvi visiem tālruņu ierakstiem. Nākamajā dienā mēs uzzinājām par ļoti slepeno uzraudzības sistēmu Prism, ko izmanto e-pastu, tērzēšanas, dokumentu un fotoattēlu uzraudzībai. Pārsteidzošāks bija ierosinātais sarežģītības līmenis no vadošajiem tehnoloģiju uzņēmumiem, piemēram, Google, Facebook, Skype un Apple.

Kaut arī tas jūtas kā “es tev tā teicu” privātuma vanagu brīdis, mēs šaubāmies, vai kāds svin šo atklāsmi. ExpressVPN mūs satrauc spiegu programmas tālejošais raksturs un tās ietekme uz visu sabiedrību. Aizmirstiet par “antikonstitucionālu” ... tā ir vērojama visa pasaule, un pēdējo reizi, kad mēs pārbaudījām ASV konstitūciju, tas neattiecas uz Kanādu, Austrāliju vai Lielbritāniju.

Jā, ExpressVPN ir spēcīgs rīks IP adreses anonimizēšanai un tiešsaistes darbību paslēpšanai no ISP. Bet vai tas ir pietiekami spēcīgs? Piemēram, VPN pakalpojums nevar aizsargāt jūsu e-pasta konta privātumu, ja NSA ir aizmugure visiem datiem uz Gmail serveriem..

Klasificēta ASV valdības prezentācija slaidā, ko izdevusi The Guardian, izšķir divus datu vākšanas veidus. Pirmais veids ir četru dažādu programmu sērija, kas ietver savākšanu no “optisko šķiedru kabeļiem un infrastruktūras, kad dati plūst garām”. Prizma, kas ir otrā izmantotā metode, ietver datus, kas tieši uzkrāti no vadošo tehnoloģiju uzņēmumu serveriem. Lai arī VPN var būt neefektīvs cīņā pret prizmu, tas var darboties kā svarīgs līdzeklis cīņā pret pirmā veida datu vākšanu. ExpressVPN izmanto jaudīgu šifrēšanu, lai 100% atšifrētu interneta trafiku starp jūsu atrašanās vietu un mūsu VPN serveriem.

Lai gan ExpressVPN ir tāls ceļš, lai aizsargātu mūsu lietotāju privātumu un anonimitāti, tā ir tikai viena vienādojuma sastāvdaļa. Pagājušās nedēļas notikumi liecina, ka ir nepieciešama liela modrība. Izmantojiet veselo saprātu, pirms nosūtiet e-pastu, kas varētu būt kaitīgs, ja tas netiks atklāts. Vai arī apsveriet iespēju izmantot šifrētu e-pasta programmu, kuru var lasīt tikai tiešais lietotājs, kam ir privāta atslēga. Un kā pasaules pilsonis rīkojieties pret valdības pārkāpumiem! Elektronisko robežu fonds šajā jomā paveic lielu darbu.

Tomass Džefersons to vislabāk saka: “Kad tauta baidās no valdības, notiek tirānija. Kad valdība baidās no cilvēkiem, pastāv brīvība. ”

Mūsu reakcija uz Prizmu un NSA spiegošanu
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.