Pat ne skandāls apturēs Facebook novākt jūsu datus

Īkšķu ikona no Facebook

Ziņas par Facebook lomu Cambridge Analytica miljonu lietotāju profilu kolekcijā līdz 2016. gada ASV vispārējām vēlēšanām rada satraucošu ainu par to, kā informāciju var izmantot, lai mērķētu uz indivīdiem.

Neskatoties uz sašutumu, Facebook datu vākšanas centieni atkal ir nonākuši uzmanības centrā, un, kā varētu gaidīt ciniskais lasītājs, izrādās, ka viņi ir atraduši vēl vairāk iespēju, kā no jums iegūt datus..

Facebook nepārtraukti aizskarošā datu vākšana

Datu daudzums, ko savāc Facebook, jau tagad ir pietiekami satraucošs - sākot ar katru tīkla mijiedarbību un beidzot ar katru augšupielādēto (un pat izdzēsto) fotoattēlu. Bet viņu metodes pēdējā laikā ir kļuvušas satraucošākas, izmantojot drošības un privātuma fasādi, lai virzītu lietotnes un funkcijas, kas grauj tās lietas, kas ir izveidotas, lai aizsargātu.

Gandrīz paredzot pāreju uz neseno sašutumu, janvārī Facebook publicēja savus pirmos privātuma principus. Principi izklāsta kontroli, kāda lietotājiem ir viņu informācija, un Facebook kopš tā laika ir sācis piedāvāt funkcijas un lietotnes, lai reklamētu šo ideju, piemēram, drošāku fotoattēlu marķēšanu un pat savu VPN..

Šie centieni pārliecināt cilvēkus par to, ka Facebook aizsargā viņu lietotāju privātumu un drošību, ir iespaidīgi, taču tas nav kavējis Facebook pieķerties lielākajai daļai no viņiem..

Šajā emuārā ExpressVPN ir sadalītas trīs jaunas lietotnes un funkcijas, kas, pēc Facebook domām, nodrošinās jūsu datu drošību un privātu, taču faktiski, vāc vēl vairāk informācijas par tevi.

1. Facebook īpašumā esošās Onavo lietotnes vāc jūsu datus pat tad, ja nelietojat Facebook

Onavo iegādājās Facebook 2013. gadā par viņu programmatūru, kas optimizē mobilo datu patēriņu un nodrošina mobilo lietotņu analīzes pakalpojumus. Abas viņu lietotnes pieprasa jūsu tālruņa drošību, taču to nedara. Tā vietā lietotnes sūta visus datus, kas caur tām iet uz Facebook.

Onavo Protect - VPN drošība

Februāra laikā Facebook lietotāji savās lietotnēs ieraudzīja jaunu izvēlnes vienumu ar nosaukumu “Aizsargāt”, kas, nospiežot, novirzīs jūs uz lietotni: Onavo Protect - VPN drošība. Lietotne sola “nodrošināt jūsu datu drošību, pārlūkojot un kopīgojot informāciju tīmeklī”, nodrošinot savienojumu ar internetu..
Kad jūs izmantojat Onavo Protect, dati, kas tam tiek izmantoti, piemēram, Wi-Fi un mobilo datu lietojums, lietotnes lietojums un pat tad, kad ekrāns ir ieslēgts vai izslēgts, tiek izsekoti, reģistrēti un nosūtīti atpakaļ uz Onavo, un paplašinājums, Facebook.

Viņu privātuma politikā noteikts:

"Mēs varam izmantot saņemto informāciju, lai sniegtu, analizētu, uzlabotu un attīstītu jaunus un novatoriskus pakalpojumus lietotājiem, filiālēm un trešajām pusēm."

Un tas:

"Mēs varam dalīties ar personīgi identificējošu informāciju ar trešajām personām un“ filiālēm ”(uzņēmumiem, kas ir vai kas juridiski kļūst par daļu no tās pašas uzņēmumu grupas, kurā ietilpst Onavo, ieskaitot, bet ne tikai, Facebook, Inc.).”

Īsāk sakot, kad jūs izmantojat Onavo Protect, visas tiešsaistes aktivitātes tiek reģistrētas un apkopotas Facebook un Facebook, pat ja jūs neizmantojat Facebook.

Bolt App Lock

Mēnesi vēlāk Onavo klusi izlaida citu lietotni Bolt App Lock, kas ļauj lietotnēm pievienot tādus drošības pasākumus kā PIN kodus un pirkstu nospiedumu atpazīšanu..

Lejupielādējot un izmantojot šo lietotni (kas apgalvo, ka palielina jūsu drošību), jūs netīšām sūtāt savus lietotāja datus un tīkla informāciju uz Facebook.

Tāpat kā ar Protect, arī Bolt nosūtīs šo informāciju Facebook, kas to var izmantot, piemēram, lai izdomātu, kas novērš jūsu uzmanību no Facebook un tā produktiem, Instagram un Whatsapp.

Bolta konfidencialitātes politikā ir ļoti skaidri norādīts, kam tas apkopo un analizē jūsu informāciju:

Ekrānuzņēmums ar vietnes Bolt App Lock konfidencialitātes politikuBolt App Lock konfidencialitātes politikas ekrāna vāciņš, pirms viņi to noņem no App Store. Avots: TechCrunch

App Store noņēma Bolt App Lock dažas dienas pēc tā izlaišanas, jo bija sašutums par Onavo mēģinājumiem iegūt vēl vairāk informācijas no mobilo tālruņu lietotājiem par Facebook. Kāds Facebook pārstāvis, iespējams, paziņoja TechCrunch, ka lietotnes izlaišana bija “mazs, īss pārbaudījums”.

Fakts paliek fakts - Onavo lietotnes reģistrēs jūsu aktivitātes un nosūtīs to uz Facebook, lai darītu, kas zina, ko ar.

2. Facebook sejas atpazīšanas sistēma, iespējams, ir pievienojusi jūs bez jūsu ziņas

Marta sākumā Facebook lietotājiem ziņu plūsmā tika parādīts brīdinājums, kas iepazīstināja viņus ar uzlabotu sejas atpazīšanas programmatūru, kas viņus atpazīs visās fotogrāfijās.

Programmatūra arī apgalvo, ka aizsargā jūsu fotoattēlus no svešinieku izmantošanas (domā, ka zvejo) un palīdz cilvēkiem ar redzes traucējumiem zināt, kas ir jūsu attēlos. Facebook nosūtīja divus ziņojuma variantus: viens paziņoja, ka varat izvēlēties, otrs teica, ka jau esat klāt, un jums bija jāatsakās, ja vēlaties.

Hm, nē, paldies, @facebook. Nez, cik ilgi tā būs opt-in. pic.twitter.com/ek5kDzOOsF

- Valts Mossbergs (@waltmossberg), 2018. gada 27. februāris

Uzzināju, ka esmu A / B testa variants, kurš pēc noklusējuma bija “izvēlējies” (Indija����).

Cilvēki - ja jūs kaut kad šodien to redzējāt, ritinot savu plūsmu un nokavējāt iespēju atteikties, šeit ir saite: https://t.co/fqSeSPlbOH pic.twitter.com/qDawry5U4r

- Shreyas Narayanan Kutty (@ dun3buggi3), 2018. gada 27. februāris

Šī programmatūra nav jauna - tā pirmo reizi tika ieviesta 2013. gadā, kad Facebook sāka ieteikt tagus vēl neatzīmētos fotoattēlos no jums vai draugiem.

Zem jaunās fasādes ar drošāku un saudzīgāku fotoattēlu marķēšanu Facebook ir dziļi saistīts ar biometriskajām iespējām, kā Džordžtaunas universitātes Privātuma un tehnoloģiju centra izpilddirektors Alvaro Bedoja skaidroja Šīferis:

“Facebook skenētu tuvu draugu iesūtītos fotoattēlus, lai redzētu, vai tie jūs iekļauj. Tagad viņi skenē katru fotoattēlu, kas ievietots Facebook, lai jūs atrastu. Tas liecina, ka sistēma ir kļuvusi vēl sarežģītāka. ”

Acīmredzami pastāv bažas par to, ko Facebook plāno darīt ar visiem šiem biometriskajiem datiem. Tā sejas atpazīšanas programmatūra spēj atpazīt cilvēku sejas ar 98% precizitāti un 5 sekunžu laikā identificēt cilvēku no 800 miljoniem citu.

Vai Facebook varētu jūs identificēt pilnīgā svešinieka fotoattēlā? Vai viņi varētu pārdot šos biometriskos datus uzņēmumiem, lai tos izmantotu, vai pat dot šos datus valdībām, lai jūs identificētu?

Par laimi dažas privātuma grupas cīnās ar Facebook par šīm pilnvarām. Par biometriskās informācijas vākšanu pašlaik cīnās grupas prasību lietā Ilinoisā, kur biometrisko informāciju aizsargā saskaņā ar Biometriskās informācijas privātuma likumu. Ja grupa uzvar, tas varētu nozīmēt jaunus ierobežojumus Facebook biometrisko datu vākšanā.

Pagaidām, ja vēlaties atteikties no Facebook sejas atpazīšanas, dodieties uz sava tālruņa sadaļu Iestatījumi > Privātuma saīsnes > Citi iestatījumi > Sejas atpazīšana un pēc tam atlasiet Nē.

Vietnē augšējā labajā stūrī noklikšķiniet uz lejupvērstās bultiņas un pēc tam dodieties uz Iestatījumi > Sejas atpazīšana > Rediģējiet un pēc tam atlasiet Nē.

Ņemiet vērā, ka šīs iespējas nav pieejamas tādās vietās kā Kanāda un Eiropa un tiek parādītas kā opcija tikai tad, ja esat vismaz 18 gadus vecs.

3. Facebook izmanto 2FA, lai nosūtītu jums paziņojumus

Divu faktoru autentifikācija (2FA) kā drošības solis var būt noderīga, lai aizsargātu jūsu kontus, bet Facebook ir spēris savu 2FA pārāk tālu, izmantojot to, lai surogātpastu sniegtu Facebook lietotājiem ar paziņojumiem.

Kā uzzinājis Sanfrancisko inženieris Gabriels Lūiss:

Tāpēc es pierakstījos uz 2 faktoru auth reģistrāciju Facebook un viņi to izmantoja kā iespēju surogātpastu man paziņojumiem. Tad viņi manā sienā ievietoja manas atbildes. ��‍♂️ pic.twitter.com/Fy44b07wNg

- Gabriel Lewis �� (@Gabriel__Lewis), 2018. gada 12. februāris

Arī citi ir nonākuši diezgan neērtās situācijās, atbildot uz 2FA tekstiem.

Cilvēka rupjīgā atbilde uz tekstu, par kuru viņš uzskatīja, ka tas ir surogātpasts, tiek ievietots viņa drauga Facebook sienas vietnē: //t.co/bJN6ALtNCI pic.twitter.com/lcn0PJAZvJ

- Daily Mail US (@DailyMail), 2017. gada 14. marts

Un arī ar Facebook piederošo Instagram:

Facebook arī ļaunprātīgi izmanto 2FA kontaktinformāciju par Instagram surogātpastu. https://t.co/u9njcm9HT1 pic.twitter.com/8f4of7uBZ5

- Niks Hērs (@nickheer), 2018. gada 14. februāris

Padarot viņu 2FA tekstus par paziņojumiem dubultā, Facebook ir izveidojis drošības pasākumu par papildu paziņošanas rīku, lai pierunātu lietotājus atgriezties sociālajā tīklā. To darot, Facebook grauj kritisku drošības pasākumu, kas lietotājiem ir pilnībā izslēdzis 2FA pasākumu, padarot viņu Facebook kontus mazāk drošus.

Lai gan tā, domājams, bija kļūda, un tā tiks labota, Facebook galvenais drošības pārstāvis nāca klajā ar paziņojumu, sakot: “Gadiem ilgi pirms viedtālruņu visuresamības mēs atbalstījām ievietošanu Facebook, izmantojot īsziņu, taču šī funkcija mūsdienās ir mazāk noderīga.”

Kritiķi nepārliecina ar Facebook skaidrojumu, norādot uz uzņēmuma mēģinājumiem uzlabot iesaisti savā vietnē, kas pēdējos mēnešos ir samazinājies..

Daudzi cilvēki liek domāt, ka Facebook SMS surogātpasts ir kļūda. Bļāviens. Kāds FB pieņēma apzinātu lēmumu “atkārtoti iesaistīt lietotājus”, surogātpastu pārraidot uz visiem mobilajiem tālruņiem, uz kuriem bija ievadījuši 2FA lietotāji. Šeit vispār nav kļūdu.

- Metjū Grīns (@matthew_d_green), 2018. gada 14. februāris

Ja joprojām vēlaties veikt papildu pasākumus savā Facebook drošībā, bet nevēlaties nodot savu tālruņa numuru, varat izmantot viņu kodu ģeneratoru vai drošības atslēgu.

Vai vēlaties uzzināt, kas Facebook ir jums? Tagad Tu vari!

Ja jūs pagaidām nevēlaties izdzēst savu Facebook, varat apskatīt visus datus, kas Facebook ir par jums, vienkārši lejupielādējot visu jūsu mijiedarbību arhīvu Facebook.

Vienkārši izpildiet šīs trīs darbības, kas aprakstītas viņu vietnē, un viņi jums paziņos, kad būs pabeigta visu jūsu datu arhivēšana.

Šajā arhīvā jūs varēsit redzēt visu savu mijiedarbību ar Facebook no brīža, kad pirmo reizi reģistrējāties, ieskaitot:

  • Visa saziņa ar draugiem (un bez draugiem)
  • Visi jūsu fotoattēlu metadati
  • Pieteikšanās un sesijas datu punkti
  • Seju atpazīšanai izmantoti simtiem attēlu
  • Jūsu kontaktu saraksts

Ar sevi no Facebook izveidotā arhīva lielums ir pietiekams, lai lieki divreiz padomāt par to, kā jūs mijiedarbojaties ar sociālo tīklu.

Plašāka aina: kāpēc mums visiem vajadzētu uztraukties par Facebook nikno datu vākšanas taktiku

Tas, kas, iespējams, visvairāk satrauc, redzot, kā Facebook cīpslas satver visus mūsu tālruņu datus, ir šo datu ļaunprātīga izmantošana. Lai gan Cambridge Analytica skandāla sekas vēl nav pilnībā zināmas, ir skaidrs, ka ar šiem datiem Facebook ir ļoti daudz karšu, lai ietekmētu pasauli veidos, kas satrauc gan lieciniekus, gan pieredzi.

Facebook var apgalvot, ka viņi nopietni uztver jūsu privātumu, taču pašlaik nav nekādu patiesu pazīmju, kas liecinātu, ka sociālo behemotu interesē kaut kas cits, izņemot datu vākšanu, tādu iemeslu dēļ, par kuriem viņiem vēl nav pilnībā jāinformē..

Lai gan jūsu Facebook izmantošana var būt pietiekami nevainīga - sākot no attēlu augšupielādes līdz saziņai ar draugiem -, ir acīmredzamāks nekā jebkad agrāk, ka Facebook jūsu datus izmanto bet.

Pat ne skandāls apturēs Facebook novākt jūsu datus
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.