PPTP, L2TP un pārpilnība VPN protokolu

PPTP, L2TP, UDP, TCP, IKEv2, OpenVPN, SSTP runas burbuļos.

UDP? TCP? Ak mans Dievs!

Lai arī tie var šķist iebiedējoši, VPN protokoli ir diezgan viegli saprotami un nepieciešami tiešsaistes darbību nodrošināšanai. Šādā garā ExpressVPN piedāvā šo ātro VPN protokolu ceļvedi - kādi tie ir un kādi ir labākie, lai izmantotu drošu un privātu interneta pieredzi.

VPN protokoli manekeniem

Sāksim ar pamatiem. VPN nozīmē Virtuālais privātais tīkls, kas ir drošs tunelis starp divām vai vairākām ierīcēm. Kad jūs izmantojat VPN, jūs esat izveidojis savienojumu ar internetu, izmantojot starpnieka serveri, kuru vada VPN sniedzējs (piemēram, ExpressVPN)..

Jūsu savienojuma drošību nosaka VPN protokols, kas ir instrukciju kopums, kas nosaka šifrēšanu starp divām ierīcēm.

Dažādos protokolos tiek izmantotas dažādas šifrēšanas un autentifikācijas metodes, kā rezultātā ātruma un drošības līmeņi ir atšķirīgi. Šeit ir redzamākie protokoli:

PPTP: tunelēšanas protokols no viena punkta uz otru

Kā viens no vecākajiem un visvienkāršākajiem protokoliem PPTP ir darbojies kopš Windows 95 labo dienu sākuma, izmantojot MS-CHAP v2 autentifikācijas komplektu. Plussa pusē PPTP ir ļoti ātrs un viegli uzstādāms. Tomēr to nepavisam nav droša un gandrīz noteikti atšifrē NSA un citas izlūkošanas aģentūras.

Īsumā: nelietojiet PPTP ja ir pieejamas citas protokola iespējas.

L2TP: 2. slāņa tuneļa protokols

L2TP ir jauninājums no PPTP, piedāvājot lielāku drošību uz samazināta ātruma rēķina. L2TP parasti izmanto kopā ar IPsec (interneta protokola drošība) protokolu, tāpēc tos abus bieži sauc par L2TP / IPsec.

Tāpat kā PPTP, L2TP ir pieejams visās mūsdienu platformās un to ir diezgan viegli iestatīt. Lai arī tas nav tik drošs kā daži citi protokoli šajā sarakstā un to var bloķēt ugunsmūri, L2TP ir izmantojams anonimizēšanai vai VPN atrašanās vietu mainīšanai. Visā visumā, L2TP ir “ātrs un netīrs” risinājums.

OpenVPN

visās expressvpn lietotnēs tiek izmantots openvpnKas nemīl OpenVPN? Tas piedāvā vislielāko drošību, ir atvērtā koda un ir noklusējuma protokols visās ExpressVPN lietotnēs.

OpenVPN ir VPN protokolu zelta standarts. Tas piedāvā visaugstāko veiktspēju, vislabāko drošību un ir ļoti konfigurējams. Kā atvērtā koda protokols OpenVPN gūst labumu arī no atvērtā pirmkoda kopienas atbalsta, kura bieži uzlabo kodu, lai nodrošinātu, ka uzraudzības aģentūras negroza.

Un, ja rodas jautājums: jā, visas ExpressVPN lietotnes pēc noklusējuma izmanto OpenVPN. Jūs varat izvēlēties starp UDP (labākā ātruma un drošības kombinācija) un TCP (paaugstināta savienojuma uzticamība, bet samazināts ātrums) porti, lai iegūtu savienojumu, kas vislabāk piemērots jūsu vajadzībām. Bet izmantojot OpenVPN, jūs tiešām nevarat noiet greizi.

SSTP: drošas ligzdas tunelēšanas protokols

SSTP piedāvā lielāko daļu OpenVPN priekšrocību, taču tikai Windows operētājsistēmā. Pluss pusē SSTP ir ļoti droša, tiek dabiski atbalstīts visās Windows ierīcēs un var viegli apiet lielāko daļu ugunsmūru..

Diemžēl SSTP nav pieejams citās operētājsistēmās un nav atvērtā koda, piemēram, OpenVPN. Tātad, kamēr tas ir a laba ideja izmantot SSTP vietās, kur OpenVPN nav pieejams, paturiet prātā, ka protokols pieder korporācijai Microsoft un tajā varētu būt iebūvēts novērošanas aizmugure.

IKEv2: Interneta atslēgu apmaiņas 2. versija

IKEv2 ir viens no jaunākajiem un vismodernākajiem protokoliem. Tas piedāvā lielu ātrumu, ir ļoti drošs un nodrošina ļoti stabilu savienojumu. IKEv2 ir pieejams arī lielākajā daļā skaitļošanas platformu (Windows, Mac, Android, iOS), un tā ir gandrīz vienīgā opcija BlackBerry lietotājiem..

Diemžēl IKEv2 pašlaik nav pieejams visās platformās (piemēram, Linux), un tā konfigurācija ir diezgan ierobežota (atšķirībā no OpenVPN). Turklāt ne visas protokola ieviešanas ir uzticamas, tāpēc rīkojieties uzmanīgi izmantojiet tikai atvērtā koda IKEv2 versijas.

Kuru VPN protokolu vajadzētu izmantot??

vpn savienojumi ir drošs tunelis starp ierīcēmJa VPN ir jūsu datu tunelis, tad šī tuneļa drošība ir atkarīga no jūsu izmantotā protokola.

Tagad, kad jūs zināt vispopulārākos VPN protokolus, šeit ir apkopots, kad tos izmantot.

Izmantot, kad pieejams:

OpenVPN

  • Plusi: visdrošākais, apiet ugunsmūrus, viegli konfigurējams, atvērts avots
  • Mīnusi: Sarežģītam iestatīšanas procesam nepieciešama trešās puses programmatūra

Izmantojiet, ja OpenVPN nav pieejams:

L2TP

  • Plusi: drošāks nekā PPTP, viegli uzstādīts, plaši pieejams
  • Mīnusi: cīnās ar ierobežojošiem ugunsmūriem

SSTP

  • Plusi: Ļoti drošs, apiet lielāko daļu ugunsmūru, ko sākotnēji atbalsta Windows
  • Mīnusi: Pieejams tikai operētājsistēmā Windows, nevis atvērtā koda

IKEv2

  • Plusi: Ļoti drošs, ļoti ātrs, ļoti stabils
  • Mīnusi: nav pieejama visās platformās, ierobežota konfigurācija, neuzticama atklātā pirmkoda ieviešana

Izmantojiet gadījumos, kad drošība un privātums nav nepieciešami:

PPTP

  • Plusi: ļoti ātri, viegli uzstādāmi, plaši pieejami
  • Mīnusi: nav drošs

Tātad jums tas ir, šodien populārāko VPN protokolu sadalījums. Parasti ikdienas lietošanai internetā ir kaut kas spēcīgāks par PPTP. Bet, ja vēlaties optimālu ātruma, drošības un veiktspējas kombināciju, OpenVPN ir skaidra izvēle.

Tiem, kas meklē maksimālu interneta privātumu un drošību, nepārstājieties izmantot pareizo VPN protokolu. Veltiet laiku un iepazīstieties arī ar šīm mobilajām lietotnēm, pārlūka paplašinājumiem un vispārīgiem padomiem!

Tunelis: Manuels Džozefs / Peksels (attēls ir mainīts)

PPTP, L2TP un pārpilnība VPN protokolu
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.