Satraukts par Facebook? Jums vajadzētu vairāk uztraukties par savu ISP

FB ISP privātums

Protams, Facebook datu politika ir slikta, taču tā ir bāla, salīdzinot ar jūsu ISP (interneta pakalpojumu sniedzējs). Tā kā nesen Kongress pieņēma tiesību aktus, kas ļauj telekomunikāciju uzņēmumiem, piemēram, Comcast un Verizon, gūt peļņu no lietotāju datiem līdzīgi tam, kā darbojas sociālo mediju vietnes, jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs varētu un, iespējams, zina daudz vairāk par jums nekā jebkura konkrētā vietne..

Un, lai gan jūs varat izvēlēties neizmantot Facebook, ISP nelietošana ir cita lieta. Tas jo īpaši attiecas uz lauku rajoniem, kur pētījumi liecina, ka tikai 13% amerikāņu patērētāju ir pieejami vairāk nekā viens telekomunikāciju pakalpojums. Izvēles trūkums nozīmē, ka ne tikai esat spiests izmantot noteiktu ISP, bet arī jums ir jāpieņem visi ar to saistītie datu invazīvie noteikumi..

Tātad, cik daudz lietotāju datu ir jūsu ISP? Šeit ir apskatīts, ko jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs zina par jums un kāpēc jums vajadzētu rūpēties.

Ko jūsu ISP zina par jums

Ir zināms, ka interneta pakalpojumu sniedzēji glabā detalizētus savu lietotāju žurnālus. Apmeklētās lapas, vietnē pavadīto laiku un pat noteiktus e-pasta ziņojumus jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs var viegli redzēt (un ierakstīt). Un, ja jūs izmantojat nešifrētu tīklu (t.i., tādu, kas HTTPS vietā izmanto HTTP), jūsu ISP var reģistrēt noteiktus lietotājvārdus, paroles un citu. Ir arī vērts pieminēt, ka inkognito režīms neko nedara, lai slēptu jūsu datus no jūsu telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēja, jo tas tikai paslēpj datus par konkrēto jūsu izmantoto pārlūku, nevis pašu tīklu..

Apmeklētās fiziskās vietas, izmantotās lietotnes un lejupielādētos failus parasti reģistrē arī jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs..

Izklausās slikti? Tas pasliktinās. Apmeklētās fiziskās vietas, izmantotās lietotnes un lejupielādētos failus parasti reģistrē arī jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs. Apvienojot to ar tīkla neitralitātes atcelšanu un īpašu privātuma noteikumu atcelšanu, jūs nonāksit pie telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējiem, kas ne tikai invazīvi reģistrē un vāc jūsu datus, bet arī iziet no ceļa, lai to izkoptu, caurskatītu un galu galā pārdot to peļņas gūšanai.

IPS savā labā izmanto FB skandālu

Fakts, ka daudzi interneta pakalpojumu sniedzēji ir sākuši pāriet uz I-hate-Facebook bandwagon, vienlaikus izmantojot tieši tādus pašus invazīvos datu ieradumus, nav palicis nepamanīts. Un, lai arī var būt viegli pievienoties viņiem Zuckerberga nicināšanā, viņi nepraktizē to, ko sludina. Faktiski tas ir pilnīgi pretējs, jo vairums telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēju aktīvi cīnās par mazākiem privātuma noteikumiem. Lai pierādītu, nemeklējiet tālāk par to, kā AT&TCC ir piespiedis atjauninātos privātuma rēķinus - kurus viņi personīgi cer pārrakstīt.

Šīs telekomunikāciju kompānijas, kuras gadiem ilgi ir lobējušas Kongresu, lai iegūtu lielāku brīvību, varētu mēģināt izmantot šo neseno privātuma fiasko savā labā, pozicionējot sevi kā aizstāvi lielāku noteikumu noteikšanā konkrētām vietnēm un pakalpojumiem (bet ne pašai telekomunikāciju nozarei)..

Ar FCC sistemātiski atjaunojot nesen regulētos privātuma protokolus, Comcast, AT&T un citiem interneta pakalpojumu sniedzējiem ir vēl lielākas iespējas savākt, apsekot un gūt peļņu no jūsu privātuma, kamēr vainas ir vietnēm, piemēram, Facebook un Google.

Satraukts par Facebook? Jums vajadzētu vairāk uztraukties par savu ISP
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.