Slaukšana: NSA izmanto reklāmdevēju sīkfailus lietotāju datiem

nsa zog tavus sīkfailus

Kas ir sīkdatnē? Šie mazie faili, ko izmanto visu veidu pārlūkprogrammas, ir izstrādāti, lai palīdzētu vietnēm radīt pielāgotu, izstrādātu pieredzi netizens - un reklāmdevēji tos izmanto arī mārketinga darbību izsekošanai. Bet kā atklāja The Intercept, šie šķietami nekaitīgie datu biti tiek ļaunprātīgi izmantoti, pateicoties NSA, kura izmanto savu XKeyscore programmu, lai iegūtu personiskos datus par nenojaušošajiem interneta lietotājiem. Vai sīkfaili ir apstājušies, ņemot vērā valdības atbalstītās receptes?

Saņēmu sīkdatnes?

Gan reklāmdevēji, gan uzņēmumi paļaujas uz sīkfailiem, lai uzlabotu pārdošanas apjomus un izveidotu optimizētu tīmekļa pieredzi. Daudziem lietotājiem neliels personiskās informācijas daudzums, kas pieejams privātiem uzņēmumiem, ir vērts nedaudz zaudēt privātumu, jo tādas lietas kā pārlūkošana, pirkumu un kontu vēsture ļauj uzņēmumiem attīstīt tīmekļa pieredzi, kas jūtas personalizēta - piemēram, vietnes atcerēsies jūsu lietotājvārdu, ko jūs pērkat, un pēc tam sniedziet ieteikumus, pamatojoties uz šo informāciju.

Protams, patērētāji ir guvuši zināmu spiedienu, jo tirgotāji ne vienmēr saprot, ka patērētāji var “atteikties” no sīkdatņu izsekošanas, un ne vienmēr seko līdzi, kad lietotāji saka, ka vairs nevēlas, lai viņu dati tiktu vākti. Tīmekļa pārlūkprogrammās ir arī daļa vainas, jo daudziem nav skaidrības par to, kā atspējot sīkfailus, vai arī vietnes netiek pareizi attēlotas, kad sīkfaili ir izslēgti.

NVD uzkodas

Pēc Adage teiktā, tie nav tikai reklāmdevēji, kas vēlas izšifrēt patērētāja datus, pat ja viņi ir atteikušies no izsekošanas. Izmantojot Xkeyscore, NSA spēj izsekot un apskatīt visus nešifrētus sīkfailu datus, nodrošinot tiem neierobežotu piekļuvi internetam kopumā. Un, kaut arī aģentūras, piemēram, Digitālās reklāmas alianse (DAA), cenšas vairāk kontrolēt savus interneta datus, ieskaitot noteikumus, ka datiem “saprātīgā laika posmā no savākšanas ir jāveic de-identifikācijas process”, nav grūti - ātrs noteikums par to, kas ir “saprātīgs”, dodot NVD pietiekami daudz laika, lai izsekotu un savāktu vajadzīgos datus.

Vēl sliktāk? Sīkdatnes seko patērētājiem dažādos tīklos un IP adresēs. Pat ja netizens pārslēdzas uz VPN vai atsvaidzina savu IP adresi, sīkdatne paliek. Lietotājiem ir jāmaina pārlūkprogrammas vai ierīces, lai izvairītos no reklāmas aģentūru un valdības spiegu piekļuves.

Aiz šokolādes skaidiņām

Protams, sīkdatne nav vissvarīgākais interneta izsekošanas līdzeklis. Kā atzīmēja Time, uzņēmumi vēršas pie vairāku ierīču izsekošanas programmām, kas ļautu viņiem sekot līdzi lietotājiem neatkarīgi no savienojuma veida - viedtālruņi, planšetdatori, klēpjdatori un galddatori būtu godīga spēle. Un, lai gan tas nāk ar pievienotajiem ietaupījumiem iepirkumu grozos un darījumu vēsturēm nekad nav nonācis nevietā, tas arī paver durvis daudziem privātuma jautājumiem. FTC jau plāno šā gada novembrī rīkot semināru, lai apspriestu bažas par privātuma izsekošanu un noteiktu metodes, kā aizsargāt patērētāju privātumu, vienlaikus dodot uzņēmumiem iespēju veikt kritiskus tirgus pētījumus. NVD netiek uzaicināts, taču tā ir droša beija, un viņi būs ļoti ieinteresēti rezultātos.

Tikai deserti

Tātad, kā lietotāji saglabā personas datus personīgos, pārlūkojot tīmekli? Pārlūka sīkfailu tīrīšana, atteikšanās no izsekošanas un modrība attiecībā uz piekļuves datiem pieprasījumiem ir daļa no risinājuma, taču reklāmdevējiem ir arī jāpastiprina un jāapmierina pieprasījumi neizsekot, pievienojot sīkfailus, lai klausīšanās būtu lielāks izaicinājums NSA. Varat arī izvēlēties pārlūku, kas pēc noklusējuma atspējo reklāmas, piemēram, Brave. Apvienojumā ar VPN jūs varat darīt visu, lai nosūtītu NVD gulēt bez deserta.

NVD izseko jūsu tiešsaistes pārlūkošanas paradumus. Apsveriet iespēju izmantot sīkfailus.

Piedāvātais attēls: WavebreakMediaMicro / Dollar Photo Club

Slaukšana: NSA izmanto reklāmdevēju sīkfailus lietotāju datiem
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.