Slepenās bankas vēsture Šveicē

banku noslēpums

Konti ārzonās ir diezgan daudz diskusiju temats šonedēļ, taču tie jau sen ir bagāto un slaveno ļaudis. Līdzekļu pārvietošana uz starptautisku bankas kontu tiek uzskatīta par statusa simbolu, ņemot vērā, cik retais to spēj.

Tomēr vienas valsts finanšu sistēma ir augstāka nekā citas. Tā ir valsts, kurā atrodas Džeimsa Bonda bankas, un valsts, kuras banku politika ir stingri apsargāta, precīzi noslēpumaina un intriģējoša..

Visi visi visā pasaulē zina: ja vēlaties slēpt savu naudu, jūs atverat Šveices bankas kontu.

Sasniedziet Mēnesi ar tūkstoš dolāru rēķiniem

Tiek lēsts, ka viena trešdaļa no visiem ārzonu kontos esošajiem līdzekļiem visā pasaulē tiek turēta Šveicē. Ir zināms, ka Šveices bankas pārvalda aptuveni USD 2,7 triljonus.

Triljons ir neizmērojami liels skaits, lai saprastu. Izmēģiniet to perspektīvā, iedomājieties, ka jums bija daudz 1000 USD rēķinu un vēl vairāk brīvā laika - ja jūs izlemtu sakraut banknotes viens otram virsū, jūs varētu izveidot tik augstus pāļus:

  • 1 miljons dolāru = 4 collas augsts
  • 1 miljards dolāru = 364 pēdas augsts
  • 1 triljons dolāru = 63 jūdzes augsts

Nevar būt tik viegli noslēpt tik satriecošo bagātību, kā Šveice to pārvalda?

Banku slepenības likums Šveicē

Šveice savus privāto banku likumus oficiāli 1934. gadā pieņēma ar Federālo likumu par bankām un krājbankām. Likumā Šveices bankai tika noteikts kriminālpārkāpums atklāt konta turētāja vārdu. Bet tas nebija Šveices banku slepenības sākums; Likums tikai ieviesa tradīciju, kas aizsākās viduslaikos.

Šveices likumi par banku slepenību ir atrodami jau 1713. gadā, kad Ženēvas Lielā padome pieņēma noteikumus, kas prasīja baņķieriem uzturēt visu savu klientu reģistru, bet aizliedza dalīties ar informāciju ar visiem, izņemot klientu.

Saskaņā ar Šveices likumos paredzēto aizsardzību Šveices bankai un tās klientiem ir līdzīga konfidencialitāte kā starp ārstiem un pacientiem vai juristiem un viņu klientiem..

Šveices algotņiMēs gāzīsim tavu ķēniņu. Un mēs to izskatīsimies pasakaini.

Šveices preču pirkšana un peļņa

Mūsdienu Eiropas pirmajās dienās Šveices algotņi bija izcili par savu dienestu ārvalstu armijās, īpaši Francijā. Šveice bija simtgadu kara veterāni un tika uzskatīti par tolaik visvairāk elitārā kaujas spēka. Šī mantojuma paliekas ir Vatikāna Šveices gvarde.

Kad šveicieši nāca mājās no saviem kara ceļojumiem, viņiem vajadzēja vietu, kur uzkrāt peļņu, un tieši šie fondi palīdzēja izveidot Šveices bankas.

Naudas avota rakstura dēļ, t.i., lai veiktu darījumus, algotņi prasīja diskrētu banku sistēmu, lai viņu penss būtu drošībā. Piedāvājot šādu pakalpojumu, Šveices bankas piesaistīja atgriešanās karavīru paražu.

Šveicē ir daudz veco banku, kas datētas ar šo laikmetu. Vegelina & Co, kas dibināts 1741. gadā, bija vecākā banka Šveicē līdz 2013. gadam, kad tā pārstrukturējās. Bet Hentsch & Cie un Lombard Odier, abi dibināti 1796. gadā, joprojām ir atvērti uzņēmējdarbībai.

Slavenā Šveices neitralitāte

Šīm vecajām un izveidotajām Šveicē esošajām bankām ir palīdzējusi Šveices neitralitāte un ārvalstu suverenitāte, ko sen atzinušas svešās valstis. Stabilitāte veicināja vidi, kurā banku sektors varēja attīstīties un plaukt.

Šveice saglabāja neitralitāti abos pasaules karos un nav Eiropas Savienības dalībvalsts, kā arī nebija Apvienoto Nāciju Organizācijas locekle līdz 2002. gadam, ļaujot bankām darboties bez jebkādas ārējas iejaukšanās..

neitrāla banku darbībaŠveices baņķieru pagātnes, tagadnes un nākotnes spoki.

Apšaubāma Šveices banku pagātne

Šveices ļoti lepojas ar slepeno banku vēsturi, un tas ir pamatoti. Lai gan tas ir novedis pie tā, ka pārējā pasaule ir veikusi apšaubīšanu.

Visslavenākie bija izmeklējumi par Šveices banku rīcību nacistiskās Vācijas laikā, īpaši attiecībā uz līdzekļiem, kas, iespējams, tika nozagti no holokausta upuriem. Volkera komisijai tika uzdots izpētīt Šveices banku rīcību otrā pasaules kara laikā, taču tā neatrada “pierādījumus sistemātiskai upuru kontu uzskaites iznīcināšanai, nacistu vajāšanas upuru kontu organizētai diskriminācijai vai saskaņotiem centieniem novirzīt Nacistu vajāšanu upuri, kas cietuši no neatbilstošiem mērķiem. "Tomēr tas arī" apstiprināja pierādījumus par dažu atsevišķu banku apšaubāmām un maldinošām darbībām, apstrādājot upuru kontus ".

Apšaubāma Šveices banku dāvana

Citas Eiropas valstis jau sen bija sūdzējušās par banku slepenības noteikumiem tādās valstīs kā Austrija, Lihtenšteina, Luksemburga un Šveice, mudinot to pilsoņus izvairīties no nodokļu maksāšanas. Šis jautājums tika apskatīts Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (ESAO) un G20. Tā rezultātā gandrīz katra valsts piekrita līgumiem, kas uzstāj uz banku informācijas apmaiņu gadījumos, kad ir aizdomas par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas..

Ārpus Eiropas 2001. gada ASV PATRIOT likums attiecās arī uz banku slepenību, jo ASV centās sodīt teroristus visā pasaulē, sekojot viņu naudas pēdām. Ar likumu tika izveidoti daudzi jauni noteikumi, lai apkarotu banku noslēpumu, ieskaitot to ārzonu banku sarakstu, kurām ASV bankām nebija atļauts pārsūtīt naudu uz.

Pēc daudzu citu valstu spiediena Šveice 2015. gada maijā galu galā parakstīja starptautisku līgumu. Līgums saskaņo Šveices banku praksi ar citu valstu praksi un faktiski izbeidz īpašo slepenību, kuru Šveices banku klienti iepriekš bija baudījuši..

Apšaubāmā Šveices banku nākotne

Izvairīšanās no nodokļu maksāšanas un teroristu medības ir atceltas daudzas privilēģijas, kuras Šveices banku klienti bija ieguvuši.

Bet vai šie leģitīmi iemesli ir novilkuši tik ilgstoša banku slepenības jēdziena apvalku? Vai valdībām būtu jāļauj piekļūt jebkuras personas finanšu informācijai jebkurā laikā, kad tās izvēlas? Cik daudz nevainīgu klientu tiek upurēti, vajājot dažus noziedzniekus?

Šķiet maz ticams, ka šveicieši tik viegli atteiksies no šādas tradīcijas, un Panamas noplūde parāda, cik slepena ārzonas banku darbība joprojām ir aktuāla lieta….

Slepenās bankas vēsture Šveicē
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.