Tā kā mēs steidzamies uz ērtībām, sakiet tik ilgi līdz privātumam

Ceļa brīdinājuma zīmes ilustrācija, kurā teikts

Mēs visi esam vainīgi par vienu un to pašu.

Steidzoties lejupielādēt un instalēt lietotnes, mēs bezrūpīgi vērojam visas nepieciešamās atļaujas. Facebook vēlas ierakstīt audio? Pilnīgi. Gmail ir nepieciešama piekļuve mūsu tālruņa kontaktpersonām? Jūs derējat. Instagram vēlas noklausīties mūsu kameras rullīti? Ir pilnīga jēga!

Tas ir līdzīgs stāsts, kad mēs paļaujamies uz Facebook vai Google, lai pieteiktos tādās vietnēs kā Soundcloud vai Airbnb. Galu galā, kam nepatīk pieteikšanās ar vienu klikšķi? Tas ir daudz vienkāršāk nekā apgrūtinošs reģistrēšanās process, izmantojot e-pasta reģistrāciju.

Daži no mums, iespējams, nesaprot, ka, jo vairāk datu punktu mēs piegādājam tehnoloģiju firmām, jo ​​gudrāki (un invazīvāki) tie kļūst. Citi varētu paraustīt plecus un teikt, ka tas ir nepieciešams ļaunums; galu galā, tech nevar mums kalpot, ja vien tas neko vairāk nezina par mūsu ieradumiem un vēlmēm.

Ja domājat par milzīgo sasniedzamību, kāda tehnoloģijai ir mūsu dzīvē, datu punkti ir satriecoši. Aizmirstiet par tādām lietām kā pārlūkošanas paradumi un sociālie mediji; tehnoloģiju produkti zina mūsu ikdienas braucienus uz mājām, mūziku, kuru klausāmies mašīnā, ēdienu, kuru mums patīk ēst, un varbūt pat mūsu privātās sarunas.

Saskaņā ar Pensilvānijas universitātes pētījumu amerikāņiem ļoti nepatīk kompromiss, taču lielākā daļa aptaujāto respondentu vienkārši ir atkāpušies no tā, ka neizbēgami ir lieki sniegt personisko informāciju apmaiņā pret tehnoloģiju ērtībām..

Pētījums piebilst, ka cilvēki nejūtas tā, it kā viņi varētu izdarīt izvēli, un ka ir “veltīgi pārvaldīt to, ko uzņēmumi var uzzināt par viņiem”. Lai gan viņi nevēlas zaudēt kontroli pār savu informāciju, viņi ir bezspēcīgi, lai neļautu tam notikt.

Kur mēs ejam ar šo??

Teikt, ka internets ir bijis viens no visvairāk pārveidojošajiem izgudrojumiem mūsdienu vēsturē, nebūtu nekas. Interneta kolektīvie ieguvumi ir satriecoši: tas ir nojaucis šķēršļus informācijai un demokratizētu piekļuvi zināšanām tādā līmenī, kāds iepriekš nebija dzirdēts..

Tas ir palīdzējis cilvēkiem izkļūt no nabadzības, apgūt jaunas prasmes, iesaistīties finanšu darījumos, dot ieguldījumu globālajā ekonomikā un pavērt nodarbinātības iespējas tādā mērogā, kāds vēl nekad nav bijis redzams..

Tehnoloģiju izstrādātāji no Indijas var strādāt pie projektiem Amerikas Savienotajās Valstīs, vienkārši izmantojot funkcionējošu interneta savienojumu. Programmatūras pakalpojumus klientiem no visas pasaules piegādā ar mākoņa palīdzību. Videokonferenču lietotnes palīdz ģimenēm uzturēt kontaktus. Īsāk sakot, pasaule būtu nabadzīgāka vieta bez interneta. Pat Apvienoto Nāciju Organizācija tam piekrīt: 2016. gadā internets tika pasludināts par cilvēka pamattiesībām, noraidoši cenšoties cenzēt vai ierobežot piekļuvi.

Bet šodien internets ir kļuvis par novērošanas un izsekošanas mehānismu, ko monopolizē uzņēmumi ar dziļām kabatām un likumdošanas spēkiem. Sākotnējie dibinātāji to nedomāja.

Tims Berners Lī - cilvēks, kura ideja tika aizrauta ar informācijas lielceļa ideju - pirms diviem gadiem laikrakstā The Guardian uzrakstīja bezkaislīgu aicinājumu, mudinot veikt fundamentālu tīmekļa pārveidi. Viņš rakstīja, ka tas ir novirzījies pārāk tālu no viņa sākotnējās vēlmes pēc “atvērtas platformas, kas ļautu ikvienam visur apmainīties ar informāciju, piekļuves iespējām un sadarboties pāri ģeogrāfiskām un kultūras robežām”.

Pirmkārt un galvenokārt Lee bažas rada tas, ka cilvēki ir zaudējuši kontroli pār saviem personas datiem. Viņš norāda, ka plaša datu vākšana, ko veic uzņēmumi, rada strauju brīvību samazinājumu, jo īpaši valstīs ar represīviem režīmiem, kas uzņēmumiem var likt dalīties savāktā informācijā..

Pasaulē visvērtīgākais resurss?

The Economist 2017. gada izdevumā glīti apkopoja personiskās informācijas pieprasījumu, paziņojot, ka pasaules vērtīgākais resurss vairs nav nafta, bet dati. Un grūti apgalvot minētos iemeslus: Facebook veiktais WhatsApp pirkums 22 miljardu USD vērtībā, fakts, ka Alphabet, Google, Apple un Facebook ir vieni no pasaules vērtīgākajiem uzņēmumiem un kā Tesla ir vairāk vērts nekā General Motors, neskatoties uz frakcijas pārdošanu. no tāda paša skaita automašīnām.

Vai mums, kā negodprātīgiem interneta pakalpojumu un ar internetu savienotu produktu patērētājiem, ir izvēles iespējas? Un, pārejot uz savienotu un gudru pilsētu nākotni, mēs vēl vairāk iedziļināsimies mehānismā, kā valdība var vākt informāciju par saviem pilsoņiem?

Es nemēģinu atlaist viedo pilsētu pozitīvos elementus. Pareizi rīkojoties, tie var padarīt mūsu ceļus drošākus, atklāt un novērst slimību uzliesmojumus, efektīvi uzraudzīt enerģijas patēriņu un ierobežot piesārņojumu. Neviens iedzīvotājs tam neteiks.

Bet grūti ignorēt iespējamos privātuma riskus. Kā piemēru var minēt Alfabēta Sidewalk Lab projektu Toronto. Sākotnēji premjerministrs Džastins Trudeau pasludināja par “plaukstošu inovāciju centru”. Projekts ir piesaistījis ievērojamu daļu strīdu, ieskaitot Ann Cavoukian, kura bija projekta privātuma direktore, atkāpšanos..

Kavoukjana pagājušajā gadā atkāpās no amata, apgalvojot, ka viņa ir maldināta par datu vākšanas politikām. Viņa piekrita piedalīties iniciatīvā pēc tam, kad būs pārliecināta, ka visi Sidewalk Lab projektā apkopotie dati tiks iztīrīti, taču vēlāk tika informēta, ka trešās puses var piekļūt identificējamai informācijai..

“Es iedomājos, ka mēs veidojam viedo privātuma pilsētu, nevis gudru uzraudzības pilsētu,” viņa rakstīja atlūguma vēstulē..

Arī projekta konsultatīvās grupas loceklis atkāpās no amata, atsaucoties uz adresētām privātuma problēmām. Bet vai projekts ir apstājies vai pārdomāts? Vismaz šobrīd.

Tas mūs atgriež pie būtiskajiem jautājumiem. Cik lielu daļu savas personīgās dzīves mēs esam gatavi atdot lielākām ērtībām? Ja valdības pieņem lēmumu pāriet uz viedajām pilsētām, vai mums ir iespēja šajā jautājumā izteikties? Un kas, ja vispār, ir pēdējais izlidošanas punkts?

Diemžēl, ņemot vērā jaunākās tendences, šķiet, ka mēs vienkārši paraustam plecus un virzīsimies tālāk. Varētu būt dažas atšķirīgas balsis un dusmīgas izvēles. Bet mēs atgriezīsimies mājās un lūgsim Alexa atskaņot mūsu iecienīto mūziku. Uber Eats piegādās mūsu picu. Konfidencialitāte var gaidīt vēl vienu dienu.

Tā kā mēs steidzamies uz ērtībām, sakiet tik ilgi līdz privātumam
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.