Tas ir tik drūms: ātrs ceļvedis par to, kā NEATZĪMĒT citu cilvēku privātumu tiešsaistē

Kā tiešsaistē aizsargāt cilvēku privātumu.

Neatkarīgi no tā, vai jūsu vecākais vidusskolas draugs dalās ar jūsu Facebook informāciju, lai paceltos uz Candy Crush, vai kāds, kurš labprāt pauž savus e-pasta kontaktus, lai viņi varētu saņemt bezmaksas mēnesi par plūdmaiņu, pastāv zināma attieksme, kas man nerūpējas par informācijas apmaiņa tiešsaistē.

Lai gan lielākā daļa lietotņu vienkārši izmanto šo informāciju, lai pārdotu reklāmas un programmatūru citiem lietotājiem, ir pelēkā zona, kas pēc nesenās FCC atcelšanas kļūst vēl pelēcīgāka..

Iespējams, vēlēsities padomāt divreiz, pirms paskaidrosit savu (vai draugu) kontaktinformāciju. Lūk, kāpēc.

Lietotnes nopelna naudu no jūsu datiem

Tātad, kas ir vissvarīgākais datu koplietošanā? Kāpēc tas ir svarīgi?

Viss, ko jūs darāt tiešsaistē, atstāj digitālu nospiedumu. Apmeklētās vietnes, jūsu veiktie Amazon Prime pirkumi, pat jūsu straumētās izrādes tiek izmantotas kā izejvielas, lai veidotu vispusīgu tiešsaistes profilu par jūsu pirkšanas paradumiem. Cik precīzi uzņēmumi izmanto šos datus, joprojām nav zināms.

Nafta vairs nav pasaules vērtīgākais resurss. Dati ir.

Jūsu tiešsaistes informācija ir kļuvusi par karstu preci, un trešo personu uzņēmumi par to maksā visaugstāko dolāru. Spēja noteikt, analizēt un paredzēt potenciālā patērētāja pārlūkošanas paradumus ir kļuvusi neticami ienesīga. Ir konstatēts, ka ne tikai tas, bet arī mērķētas reklāmas maina cilvēku izturēšanos.

Jo vairāk domājat, jo mazāk uztraucaties

Ja jūs dzirdētu, ka ap jūsu apkārtni notiek virkne ielaušanos, jūs būtu īpaši piesardzīgs, lai naktī aizslēgtu visas jūsu durvis, vai ne? Iebrukuma draudi ikvienu satrauc. Diemžēl tas pats domāšanas process ne vienmēr notiek tiešsaistē.

Faktiski pētījumi rāda, ka cilvēki iekļaujas mazāk drošības pasākumi, ja viņi uzskata, ka viņu informācija ir pakļauta uzraudzībai. Tiek uzskatīts, ka vairums cilvēku, kas uztraucas par valdības uzraudzību, domā, ka neko nevar darīt, tāpēc pārtrauc mēģināt cīnīties.

Šis scenārijs noved pie vājākām parolēm un vispārējas neintereses attiecībā uz privātumu tiešsaistē. Ja tas nebūtu pietiekami slikti, šī pati attieksme varētu apdraudēt citu cilvēku privātumu.

Ja lietotne pieprasa piekļuvi jūsu kontaktpersonām, sakiet nē

Sociālo mediju vietnēs ir daudz jūsu privātas informācijas: vecums, atrašanās vieta, interese, darba vēsture, ģimene, draugi utt. Kad lietotne vai pakalpojums pieprasa piekļuvi, tas neuzlabo spēles kvalitāti; tas ir, lai piekļūtu jūsu draugu sarakstiem un šiem saldajiem, saldajiem metadatiem.

Vienkāršākais veids, kā izvairīties no datu ieguves prakses, ir atteikties dot lietotnes atļauju jūsu kontaktpersonām. Pirmoreiz instalējot lietotni, spēli vai pakalpojumu, parasti tiek jautāts, kurām tīkla daļām tas var piekļūt.

Tā vietā, lai tikai īkšķētu par smalko druku, veltiet laiku pārdomām, kāpēc lietotnei vai pakalpojumam būtu nepieciešama piekļuve. Ja tā ir klausīšanās lietotne, piemēram, Shazam, tad ir jēga piekļūt tālruņa mikrofonam; tomēr vispārīgai sānu ritināšanai paredzētai iPhone lietotnei tam nav pamata.

Un, ja nav iespēju apmainīties ar jūsu kontaktpersonām, izveidojiet otru e-pastu. Padomājiet par surogātpastu, ja vēlaties, tas ir vienkāršs (un drošs) veids, kā izklaidēties, pakļaujot savus draugus citu uzņēmumu kaprīzēm un gribai..

Nesaistiet savu Facebook profilu

Iespējams, pamanījāt, ka vairākās vietnēs mūsdienās tiek piedāvātas iespējas “Pieteikties ar Facebook” vai Google. Lai gan tas ir neapšaubāmi ērtāk tiem, kuriem ir grūti sekot līdzi savām dažādajām parolēm, jūs, iespējams, to nesaprotat, rīkojoties šādi, jūs nejauši uz visu vietni vai pakalpojumu norādāt visu savu sociālo mediju informāciju..

Kad sakāt “jā” šim mazajam uznirstošajam lokam, lūdzot atļauju saistīt savus kontus, jūs atļaujat šīm vietnēm koplietot datus savā starpā. Vietnes pēc tam var savākt vēl vairāk datu par jums, ko tās pēc tam var koplietot ar citām vietnēm - beidzot nekontrolējamas sniega pikas.

Nepieciešams laiks, lai pārbaudītu katras lietotnes atļaujas

Lai arī jūs, iespējams, nespēlējat tik vecās spēles kā Candy Crush tik daudz, cik parasti, iespējams, ka tā joprojām ir konfigurēta ar jūsu Facebook kontu, kas nozīmē, ka tā joprojām aktīvi vāc datus par jums un draugiem.

Mūsdienās Facebook ir paveicis daudz pūļu, lai šajās dienās būtu pārredzamāks attiecībā uz privātumu, tāpēc izmantojiet priekšrocības, pārbaudot katras lietotnes atļaujas un pārbaudot, kurām tām ir piekļuve. Ja kaut kas izskatās nedaudz neticams, noņemiet to.

Tas pats princips attiecas arī uz jūsu viedtālruni. Ja kaut kam nav jēgas (piemēram, spēļu lietotnei, kurai ir pieeja jūsu kartēm), ierobežojiet to. Un, ja atrodat lietotnes, kuras vairs nelietojat, izdzēsiet tās.

Neapstājies cīņa par jūsu tiesībām uz privātumu, un neļaujiet citiem cilvēkiem atklāt arī jūsējo.

Tas ir tik drūms: ātrs ceļvedis par to, kā NEATZĪMĒT citu cilvēku privātumu tiešsaistē
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.