Tikai skatos? ISP skatās, kā jūs pārlūkojat

Vai jūsu ISP jūs vēro?

Tevi novēro. Jūsu IP adrese ir redzama visiem, kam ir interneta savienojums.

Turklāt jūs maksājat par privilēģiju. Katru reizi, kad esat tiešsaistē, jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs (ISP) seko cilnēm, kurās vietnēs jūs apmeklējat un cik ilgi jūs uzturaties, lai izveidotu unikālu lietotāja profilu. Un, lai gan interneta pakalpojumu sniedzēji apgalvo, ka viņi nepārdod šos datus uzņēmumiem vai nenodod tos valdības aģentūrām, gadu vecās Snowden atklāsmes un nesen atklātie Verizon “perma-cookies” norāda uz kaut ko pavisam citu. Kāds ir patiesais stāsts?

Nav tik slikti?

Kā atzīmēja Vuze, ISP ir daži pamatoti iemesli, lai izsekotu jūsu pārlūkošanas paradumus. Piemēram, Autortiesību trauksmes sistēma (CAS) ļauj viņiem atklāt pārkāpumus un aizsargāt tiesību īpašniekus, un Austrālijā drīzumā likumos var prasīt, lai interneta pakalpojumu sniedzēji uzglabātu datus par lietotāju sērfošanu, lai apkarotu kibernoziegumus. Gan interneta pakalpojumu sniedzēji, gan patērētāji ir iebilduši pret ideju, sakot, ka tā ir invazīva un dārga, īpaši datu glabāšanas ziņā.

Tikmēr Amerikas Savienotajās Valstīs ISP nav nepieciešams izsekot IP un portu savienojumus, bet daudzi to dara un daudzi šo informāciju patur noteiktu laika periodu, iespējams, pat gadu vai ilgāk. Tomēr tas neizklausās tik slikti - salīdzinoši anonīmus IP pamatdatus var izmantot, lai uzlabotu pakalpojumu sniegšanu vai pamatotu infrastruktūras paplašināšanu..

Bet šeit ir runa: IPS varētu darīt vairāk - daudz vairāk, ja viņiem būtu prāts. Tas ietver precīzu tā satura atklāšanu, kādu skatāties, ko rakstāt e-pastā un ko iegādājaties tiešsaistē. Lielākoties tas nav saistīts ar iespējamo negatīvo ietekmi, kas rodas, pārkāpjot patērētāju privātuma tiesības, taču joprojām ir laba ideja apsvērt starpniekservera pakalpojuma vai virtuālā privātā tīkla (VPN) izmantošanu, lai pārliecinātos, ka nav izsekošanas veida. Pat ja jums nav ko slēpt, uzņēmumiem būtu jālūdz, nevis jāuzņemas jūsu sadarbība tiešsaistes kustību reģistrēšanā.

Sīkdatņu briesmoņi?

Ja ar to viss beidzās - interneta pakalpojumu sniedzēji laiku pa laikam izseko, lai jūs atbalstītu viņu pozīcijas, vai arī brokeris nodarbojas ar lieliem mazumtirgotājiem, lai iegūtu labāku klientu informāciju, vairums lietotāju, iespējams, to visu norādītu uz cenu tiešsaistē. Bet “perma-cookie”, ko izmantoja Verizon, un līdzīgas shēmas atklāšana AT izstrādē&T klienti jūtas slikti.

Tas notiek šādi: dažu pēdējo gadu laikā Verizon ir nometis 50 burtu, ciparu un speciālo rakstzīmju virkni visā bezvadu trafikā starp lietotājiem un vietnēm. Šī virkne veido patērētāja unikālo identifikatoru galveni (UIDH), kuru Roberts Makmilans no Vadu sauc par “īstermiņa sērijas numuru, kuru reklāmdevēji var izmantot, lai jūs identificētu tīmeklī.” Šīs UIDH virknes - un AT&T “izsekošanas bākas” - pastāv vairākas dienas un atšķirībā no parastajiem sīkfailiem tos nevar bloķēt vai atspējot, ieslēdzot privātu pārlūkošanu vai iztīrot sīkfailu kešatmiņu. Verizon saka, ka tā neizmanto identifikatorus, lai veidotu klientu profilus, un deva patērētājiem iespēju atteikties. Brīdinājums? Jums tieši jāsazinās ar uzņēmumu. Izmantojot VPN, tiks bloķēti arī šie sīkfaili, tāpat kā šifrēta starpniekservera pārlūkošana, taču starpniekserverus ISP var atspējot.

Kas skatās skatītājus?

Ir zināma ISP uzraudzība, izmantojot Federālo sakaru komisiju, kas interneta pakalpojumu sniedzējiem liek atklāt tīkla pārvaldības praksi saskaņā ar Atvērtā interneta pārredzamības noteikumu. Problēma? Perma sīkfaili nav nelikumīgi, tas nozīmē, ka interneta pakalpojumu sniedzēji var turpināt darīt to, ko viņi dara, kamēr viņi ziņo par savu darbību FCC.

Dažas populāras vietnes ņem lietas savās rokās: kā atzīmēja Technology Review, Facebook nesen atklāja savas sociālās mediju vietnes “tumšo” versiju vietnē facebookcorewwwi.onion. Jaunā vietne ir pieejama tikai, izmantojot programmatūras Tor anonimitāti, un nodrošina, ka valdības vai IPS neizseko lietotājus, kas ir ideāli piemēroti lietotājiem valstīs, kas aizliedz sociālos medijus vai valdības darbiniekus, kuri uztraucas par cenzūru. Ir vērts pieminēt, ka Facebook joprojām apkopos dažus datus par saviem tumšās puses apmeklētājiem, lai arī daudz mazāk nekā vidēji.

Tātad, jā, jūs novērojat, un uzņēmumi kļūst drosmīgāki. Ja vēlaties anonimitāti, ir vairākas izvēles iespējas: runājiet tieši ar pakalpojumu sniedzējiem un atsakieties no sarežģītākām politikām, pārlūkojiet tikai “tumšās” vietnes vai ieguldiet privātā tīklā, lai nodrošinātu pilnīgu pārklājumu.

Tikai skatos? ISP skatās, kā jūs pārlūkojat
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.