Tuvojas tehnika, kas var izspiegot mūsu smadzenes

Skats no smadzenēm, kas redzamas caur militāro binokulāro redzējumu.

Gandrīz pirms desmit gadiem Facebook izlaida savu sejas atpazīšanas rīku, kas varēja identificēt cilvēkus fotoattēlos, kas augšupielādēti platformā. Kopš tā laika mēs esam redzējuši tehnoloģiju, kas pieņemta lidostu robežu drošībā, savās mobilajās ierīcēs un pat koncerttūrēs.

Pēkšņa sejas atpazīstamības izplatība negatīvi ietekmē mūsu privātumu, un jau esošās tehnoloģijas atgriešana būs grūta ne tikai tāpēc, ka valdībām un uzņēmumiem ir negausīga apetīte pēc masveida novērošanas, bet arī tāpēc, ka tā vienkārši ir padarījusi mūsu dzīvi ērtāku..

Kad ziņa parādīja, ka Facebook izstrādā smadzeņu un datora saskarnes, kas ļautu mums brīvroku režīmā ritināt cauri reklāmas aizpildītajām elles ainavām, kas citkārt pazīstamas kā mūsu ziņu plūsmas, bija grūti nejust satraucošu déjà vu sajūtu par savulaik romānu tehnikas gabals kļūst iestrādāts sabiedrībā.

Smadzeņu un datora saskarņu solījums

Smadzeņu un datora saskarnes (BCI) ir ierīces, kas ļauj sazināties starp jūsu smadzenēm un vadu ierīci, kas nosaka neironu darbību un interpretē šos elektriskos signālus, piemēram, pamata emocijās. Šīs ierīces pašlaik nevar izraisīt domas un emocijas jūsu galvā, bet tās var palīdzēt uzlabot nervu darbību ap bojātiem nerviem - izplatīts piemērs tam ir kohleārais implants. BCI var ķirurģiski implantēt vai vienkārši valkāt uz galvas, piemēram, brīvu peldēšanas vāciņu.

Šīs ierīces parasti tiek izmantotas neironu aktivitātes stimulēšanai, lai ārstētu tādus veselības stāvokļus kā Parkinsona slimība un trīce, taču tās ir eksperimentāli izmantotas arī jaunumspēļu austiņās, lai kontrolētu virtuālos objektus..

Bet vai BCI var izdomāt, ko domājat? Pamata līmenī, jā. Pētnieki, kas reģistrē jūsu smadzeņu un muskuļu elektriskos impulsus, var noteikt, vai nervi darbojas normāli un kā jūs jūtaties, taču tas nevar precīzi noteikt, kāpēc jūs jūtaties tieši tā. Piemēram, BCI var pateikt, kad jūtaties izsalcis, bet pagaidām nezināt, kādu tieši pārtiku jūs vēlaties..

Bet viņi, iespējams, drīz varēs uzzināt vairāk, pateicoties labākai mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās programmatūrai, ko izmanto sarežģītāku neironu darbību interpretēšanai. Tagad tādi uzņēmumi kā Elon Musk's Neuralink cenšas panākt, lai tehnoloģijā, kas savulaik aprobežojās tikai ar klīnisko izpēti, ieviestu plašu pielietojumu. Pašlaik Facebook izstrādā tehnoloģiju, kas ļauj cilvēkiem rakstīt, vienkārši domājot, tāpēc, tā vietā, lai ierakstītu šo Facebook, jūs varētu to vienkārši padomāt un izlikt, nepaceļot ne pirkstu, ne tālruni. Lieliski.

Jūsu domas pārdošanā

Reklāmdevējiem jau ir stimuls zināt, kas būtu ieinteresēts pārdotajā produktā. Daži tik labi pārvalda reklāmas, ka cilvēki domāja, ka viņi tos noklausās.

Lai saprastu potenciālo klientu neironu līmenī, tas būtu datu jackpot. Tas nozīmētu uzzināt par intīmāko un sensitīvāko informāciju, ko varat iegūt no personas, lai jūs precīzi zinātu, kā viņi jūtas par produktu.

Ja jūsu neironu dati būtu savienoti pārī ar tādu personas datu daudzumu, kāds ir uzņēmumam, piemēram, Facebook, tas radītu neticami niansētu profilu par to, kā jūs mijiedarbojaties ar platformu. Un kamēr reklāmdevēji ir gatavi par to maksāt, varat būt pārliecināti, ka dati tiks savākti pilnā apjomā.

Tomēr tas nenotiks vienas nakts laikā. Šīs tehnoloģijas neinvazīvā versija pašlaik ir atkarīga no tā, ka jūs uzliekat ļoti redzamu neironu vāciņu, kas savienots ar datoru, lai lasītu jūsu smadzeņu darbību, bet Facebook un Neuralink vēlas padarīt šo savienojumu ar datoru nemanāmāku. Neuralink šajā gadījumā vēlas izveidot elastīgus “pavedienus”, kurus var implantēt jūsu smadzenēs, lai jūs varētu vadīt savas ierīces tikai ar domu.

BCI, kas iet uz priekšu, noteikti nāks par labu miljoniem cilvēku ar plašiem nervu bojājumiem, nodrošinot viņiem lielāku mobilitāti. Bet, ja tas tiek īstenots masveidā un mēs visi izmantojam savas domas, lai mijiedarbotos ar visu, kas mums apkārt, mēs riskējam zaudēt pēdējo atlikušo privātuma patvērumu, kas mums ir - mūsu domas.

Potenciāli invazīvas un līdz šim nav pārbaudītas

Šīs tehnoloģijas attīstības temps ļauj komerciālu BCI parādīšanos nākamajā desmitgadē, un lielākas ērtības, vienkārši domājot par lietu sākšanu, bez šaubām, spēlē milzīgu lomu tās mārketingā. Bet tāpat kā sejas atpazīšanas gadījumā, pašreizējais pārraudzības trūkums un nepietiekamie juridiskie ierobežojumi gan komerciālā, gan federālā līmenī padarīs tehnoloģiju nobriedušu ļaunprātīgai izmantošanai masu uzraudzības sistēmās, kuras praktiski nav iespējams mainīt..

Džordža Orvela filmā Deviņpadsmit astoņdesmit četri, “Nekas nebija jūsu pašu, izņemot dažus kubikcentimetrus galvaskausa iekšpusē.” Pat visdziļākajā distopiskā romānā nebija pilnīgas privātās dzīves izskaušanas..

Tuvojas tehnika, kas var izspiegot mūsu smadzenes
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.