WhatsApp saņem zemas atzīmes par privātumu EZF ziņojumā

whatsapp neizdodas pārskatīt konfidencialitātes ziņojumu

Ja valdība pieklauvētu WhatsApp digitālajām durvīm un pieprasītu jūsu ziņojumu vēsturi, vai tās ievērotu? Vai WhatsApp pieprasītu orderi pirms tā nodošanas? Vai jūs pat saņemtu paziņojumu? Ja esat viens no WhatsApp 800 miljoniem aktīvo lietotāju, jūs, iespējams, vēlētos uzzināt atbildes uz šiem jautājumiem. Bet saskaņā ar Electronic Frontier Foundation datiem WhatsApp ir atteicies atbildēt uz kādu no tiem.

Kurš ir saņēmis muguru??

EZF 2015. gada ziņojumā “Who’s Got Your Back” tika novērtēts 24 tehnoloģiju uzņēmumu vērtējums par viņu apņemšanos aizsargāt lietotāju datus no valdības iejaukšanās. Tādas kompānijas kā Apple, Dropbox, Yahoo saņēma pilnas 5 no 5 zvaigznēm, bet WhatsApp un AT&T saņēma viszemākos vērtējumus grupā, katrai no tām bija tikai 1 zvaigzne (arī interesanti: Google un Microsoft novērtēja tikai 3 zvaigznes no 5). WhatsApp vienīgā zvaigzne bija par tās lietotājiem draudzīgu sabiedrisko politiku, kas tika nopelnīta, kad mātes uzņēmums Facebook tās vārdā parakstīja koalīcijas vēstuli no Atvērto tehnoloģiju institūta.

Saskaņā ar pārskatu WhatsApp neizdodas tā lietotājiem:

  1. Pirms iesniegšanas datu pieprasījumos tas publiski neprasa orderi.
  2. Tas netiek solīts iepriekš brīdināt pirms valdības izmeklēšanas.
  3. Tā nepublicē savu datu saglabāšanas un izdzēstā satura politiku.

Tas ir pretstatā paziņojumam par privātumu, kuru publicēja WhatsApp oficiālais emuārs un kurā tika mēģināts pārliecināt lietotāju bažas par privātumu, kad lietotni pagājušajā gadā iegādājās Facebook. Lai gan šis ir pirmais gads, kurā tika novērtēts WhatsApp, EZF apgalvo, ka WhatsApp tika dots pilna gada brīdinājums ievērot nozares labāko praksi, un tas vēl nav pieņēmis nevienu no tiem.

Ne tikai politikas problēma

Ir svarīgi atcerēties, ka šie vērtējumi attiecas tikai uz organizācijas darbībām pret hipotētiskiem valdības datu pieprasījumiem, nevis uz pašas programmatūras drošības nepilnībām. Bet pat tur WhatsApp ir parādījis, ka ir neaizsargāts. Šā gada sākumā holandiešu izstrādātājs atklāja, ka WhatsApp lietotāju personīgajai informācijai var viegli piekļūt, izmantojot programmatūras komplektu, ļaujot potenciālajiem nūjotājiem piekļūt profila fotoattēliem un statusa ziņojumiem pat tad, ja tie ir iestatīti kā “privāti”. WhatsApp lietotājiem jāzina arī par ļaunprātīgiem aicinājumiem lejupielādēt darbvirsmas lietojumprogrammas viltotas versijas, kas datorā instalē ļaunprātīgu programmatūru.

Kāda ir alternatīva? Ir daudz citu ziņojumapmaiņas lietotņu ar drošāku uzskaiti, no kurām populārākā ir Telegram, kas balstīta uz mākoni un piedāvā lielāku šifrēšanu nekā WhatsApp. Telegram piedāvā arī laika ierobežojošu pašiznīcināšanās ziņojumapmaiņas režīmu (līdzīgu SnapChat) un balvu USD 300 000 vērtībā ikvienam, kurš var uzlauzt tā šifrēšanu. Ja jūs (un draugi, ar kuriem tērzējat) augstu vērtējat privātumu, balsojiet ar savu maku (labi, ka vairums šo tērzēšanas lietotņu ir bez maksas, bet jūs zināt, ko mēs domājam) un atbalstiet programmatūru, kas atbalsta jūsu privātumu.

Turpmāka lasīšana

  • Šifrētas tērzēšanas lietotnes: nedodiet viņiem neko, par ko runāt
  • Šifrētas tērzēšanas lietotnes, otrā kārta: saruna ir lēta
WhatsApp saņem zemas atzīmes par privātumu EZF ziņojumā
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.