Windows 10 ir vāji noklusējuma privātuma iestatījumi

logiem 10 trūkst privātuma

Windows 10 ir klāt. Microsoft lietotāju paaudzes ir iemācījušās būt piesardzīgas attiecībā uz galvenajiem jauninājumiem, taču šim aiz muguras ir straumju straume. Lietotāji ir izsalkuši pēc ieskatiem, kas viņiem palīdzētu izlemt, vai jaunināt tūlīt vai gaidīt uzlabojumus. Un atkarībā no tā, kuru klausāties, Windows 10 ir vai nu labākā operētājsistēma, ko Microsoft jebkad ir izstrādājusi, vai arī pilnīgs privātuma murgs. Tātad, kas tas ir? Atbilde ir… jā.

Ja tas šķiet pārāk labi, lai būtu patiesība…

Lielākā daļa Windows 10 atsauksmju ir pozitīvas. Pēc bēdīgi slavenās prombūtnes no operētājsistēmas Windows 8. atkal ir sākusies populārā izvēlne Sākt. Pazudušās ir atsevišķas nomācošās darbvirsmu un planšetdatoru saskarnes. Xbox integrācija ļauj ērti savienot kontrolieri un spēlēt tieši no klēpjdatora, pat izmantojot Wi-Fi. Papildus dažām sūdzībām par jauno Edge pārlūku un izkliedētajiem avāriju ziņojumiem, Microsoft jaunā operētājsistēma lielākoties ir veiksmīga viņu desmitgades ilgā sapņa - tīras un patīkamas pieredzes - īstenošana visās ierīcēs. Labākā daļa? Tas ir par brīvu!

Bezmaksas, bet par maksu

Windows 10 nepārspējamās cenu zīmes motivācija kļūst acīmredzama, tiklīdz jūs uzzināsit tās tendenci sūtīt personiskos datus atpakaļ Microsoft pat tad, ja tam nav acīmredzama iemesla to darīt. Tas būtu pietiekami satraucoši, ja tā būtu tikai daļa no operētājsistēmas noklusējuma konfidencialitātes iestatījumiem, taču daži lietotāji ziņo, ka pat ar visām lietotnēm, kurām, iespējams, ir jāsazinās ar izslēgtu vai atspējotu Microsoft, Windows 10 joprojām nosūta Microsoft jūsu datus, tiklīdz jūs noklikšķiniet uz pogas Sākt.

Dažiem tā ir maza cena, kas jāmaksā par ātrumu un atsaucību, ko var nodrošināt tikai Microsoft centrālie serveri. Galu galā lietotāji ir gaidījuši, ka viņu programmatūra pielāgojas viņu personīgajai uzvedībai, ko nav iespējams izdarīt, ja Microsoft nav reģistrējis šo uzvedību un nosūtījis to “atpakaļ uz laboratoriju”. Bet citiem - Microsoft privātuma politikas izmaksas ir pārāk lielas, lai segtu, it īpaši, ja runājam par to, kā korporācijas gigants izmanto datus:

Mēs kopīgojam jūsu personas datus ar jūsu piekrišanu vai pēc nepieciešamības, lai pabeigtu jebkuru darījumu vai sniegtu jebkuru pakalpojumu, kuru esat pieprasījis vai pilnvarojis. Mēs arī kopīgojam datus ar Microsoft kontrolētiem filiālēm un meitasuzņēmumiem; ar pārdevējiem, kas strādā mūsu vārdā; ja to pieprasa likums vai lai reaģētu uz tiesvedību; lai aizsargātu mūsu klientus; lai aizsargātu dzīvības; uzturēt mūsu pakalpojumu drošību; un lai aizsargātu Microsoft tiesības vai īpašumu.

Mākoņu tīkla piekrišana

Diemžēl lietotājiem, kas apzinās privātumu, “ar jūsu piekrišanu” precīzāk varētu aprakstīt kā “ja vien jūs nezināt mums to nedarīt”, jo lielākā daļa datu vākšanas funkciju ir iespējotas pēc noklusējuma.

Noraizējušajiem lietotājiem jāizvairās no Microsoft ieteikuma iestatīšanas laikā izvēlēties opciju “Express” - kas, cita starpā, ļauj trešajām personām sūtīt jums reklāmas, pamatojoties uz datiem, kurus Microsoft apkopo, un tā vietā izmanto Slate rokasgrāmatu par Windows 10 konfigurēšanu maksimālai privātumam.

Visa šī datu vākšana nejēdzīgiem interneta lietotājiem var šķist nekas jauns, bet tas ir kaut kas mainīgs temps Microsoft, uzņēmumam, kurš iepriekš bija slavens ar mākoņpakalpojumu pazemināšanu un koncentrēšanos uz autonomu programmatūru. Izmantojot Windows 10, mākoņdatošanas laikmetā Microsoft ir oficiāli pievienojies Apple un Google. Pagājuši ir dienas, kad jums bija jāatver tīmekļa pārlūks, lai “pierakstītos” internetā. Microsoft jaunās paaudzes lietotāji paraksta internetu - gan brīnumus, gan briesmas - no brīža, kad viņi atver datoru.

Ja jums ir bažas par to, kādu informāciju vāc Windows 10, laba VPN programmatūra var palīdzēt aizsargāt jūsu privātumu.

Piedāvātais attēls: esebene / Dollar Photo Club

Windows 10 ir vāji noklusējuma privātuma iestatījumi
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.