Zviedri zem ādas ievieto sīkus mikročipus

Zviedrijas karogs veidots kā īkšķis uz augšu.

Apnikuši ar apgrūtinošo atslēgu piekariņu un lielgabarīta maku nēsāšanu? Kāpēc gan nekopēt arvien vairāk zviedru un implantēt pirkstos sīkus mikročipus?

Tā vietā, lai meklētu trenažieru zāles klaviatūras kabatās vai ritinātu pa tālruni, lai uzzinātu koncerta biļeti, varat vienkārši velciet īkšķi.

Šīs niecīgās mikroshēmas tika izstrādātas, lai atvieglotu dzīvi, un tajās var glabāt visa veida personisko informāciju: ārkārtas kontaktinformāciju, sociālo mediju profilus, metro kartes, autobusu biļetes, sporta zāles ID un citu..

Pati tehnoloģija pastāv jau dažus gadus, bet tās popularitāte pieaug, īpaši Zviedrijā. Un, arvien vairāk cilvēku lecot uz biotehnoloģiju vagonu, arvien vairāk uzņēmumu drīz varētu sākt izstrādāt lietotnes, rīkus un pat ierīces, lai palīdzētu pielāgoties šai pieaugošajai tendencei..

Kā procedūra darbojas

Aptuveni rīsu graudu lielumā šie mikroshēmas tiek ķirurģiski ievietotas lietotāja īkšķos. Procedūra maksā apmēram 180 USD un prasa tikai dažas minūtes.

Jau tagad vairāk nekā 4000 zviedru ir parakstījušies par šo jauno tehnoloģiju, un katru dienu tiek iesniegti arvien vairāk pieprasījumu. Biohax International, līderis mikroshēmu jomā, ir paziņojis, ka viņam ir grūti sekot līdzi pieprasījumam.

Runājot ar NPR, Biohax dibinātājs Jowan Osterlund sacīja, ka, ievietojot šos mikroshēmas, tiek ietaupīts laiks un iztīrīta nekārtība.

“Ja jums ir dažādas kartes un žetoni, lai pārbaudītu jūsu identitāti daudzām dažādām sistēmām, tas vienkārši nav jēga,” sacīja Osterlunds. “Mikroshēmas izmantošana nozīmē, ka hiper-savienoto apkārtni, kurā dzīvojat katru dienu, var pilnveidot.”

Pieaugošā vajadzība pēc biotehnoloģijas

Neskatoties uz visiem iespējamiem datu riskiem, arvien vairāk cilvēku savās mobilajās ierīcēs sāk glabāt paroles, dažādus profilus un e-pasta informāciju. Faktiski vairāk nekā 63% amerikāņu izmanto mobilo banku lietotni, 14% to pārbauda vismaz vienu reizi dienā.

Nevajag pateikt, ka skaidra nauda vairs nav karalis. Izmantojot Apple Pay, Alipay, Venmo, Google maku un citas pieejamās lietotnes, viedtālruņa lietošana ir vienkārši vienkāršāka (un ātrāka) nekā tā, lai kabatās būtu atkarīgs no kredītkaršu un skaidras naudas paketes..

Šai jaunajai tehnoloģijai noteikti ir loģisks arguments. Galu galā, attīstoties papīram no plastmasas uz ciparu, biometrija šķiet nākamais iespējamais solis. Tomēr, tā kā pēdējos gados ir tik daudz ziņojumu par datu ieguvi, uzlaušanas un zādzībām, tas ir likumsakarīgi, ka ir iebildes.

Vai biotehnoloģija ir drošāka nekā viedtālrunis?

Lai gan mikročipu ievietošanas ķermenī plusi un mīnusi ir apspriežami, patiesais jautājums ir, vai šī jaunā tehnoloģija ir droša.

Neseno datu zādzību pieaugums norāda, ka mums vajadzētu būt piesardzīgiem. Tā kā viedtālruņi, fitnesa izsekotāji un citas veselības lietotnes kļūst arvien izplatītākas, privātuma eksperti ir noraizējušies, ka hakeri - kuriem jau ir vairāk piekļuves cilvēku ļoti jutīgai informācijai par veselību nekā jebkad agrāk - varētu izmantot šo jauno tehnoloģiju, lai pakļautu cilvēku ļoti privātus, ļoti personīgus datus. bezprecedenta mērogā.

Labu iespējamo rezultātu rādītāju var secināt no mūsdienu medicīnas jomas. Kaut arī daudzas medicīniskās IoT ierīces ir ieviestas ar lielisku efektu, vairumam šo ierīču ir tendence radīt būtisku risku.

Viedie sirds defibrilatori un elektrokardiostimulatori jau sen ir zināmi kā ļoti neaizsargāti pret hakeriem, un nesen tika atrasts, ka viedajiem infūzijas sūkņiem ir nepatīkams trūkums, kas hakeriem varētu ļaut viegli (un attālināti) mainīt sistēmas iestatījumus..

Vienā Trend Micro pētījumā tika atklāts, ka vairāk nekā 100 000 medicīnisko ierīču, kuras mūsdienās tiek izmantotas, pašlaik nav nodrošinātas. Un tas pat netiek ņemts vērā, cik daudz datu mikroshēmu ražotāji varēja reģistrēt, burtiski ievietojot ierīces jūsu rokā.

Jūsu privātums ir svarīgāks nekā ērtības

Runājot par jauno tehnoloģiju ieviešanu, Zviedrija parasti ir priekšā apmales. Tā kā šī valsts ir pazīstama kā ārkārtīgi pragmatiska, šī jaunā tendence galu galā varētu būt pamats pasaules mēroga adopcijai.

Tomēr potenciālā ietekme uz privātumu ir daudz, un ir vērts pievērsties šai jaunajai tehnoloģijai ar lielu skepsi. Galu galā jūsu privātums ir svarīgs - ērtības labad noteikti nav vērts riskēt.

Zviedri zem ādas ievieto sīkus mikročipus
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.