3 najlepšie bitcoinové peňaženky pre Android

Zelený maskot Android s bitcoínom.

* Hľadáte najlepšie bitcoinové peňaženky pre iOS? Kliknite tu.*

Android bol prvou mobilnou platformou s bitcoinovými peňaženkami a ponúka samostatné aplikácie, ktoré sa nespoliehajú na centrálny server pri spracovávaní transakcií, a to už od začiatku bitcoinového života. Na začiatku tieto decentralizované aplikácie stiahli celý Blockchain, čo by dnes bolo sotva možné, keďže v súčasnosti dosahuje vyše 60 GB.

Namiesto toho, rovnako ako obľúbené iV peňaženky ExpressVPN, sa aplikácie spoliehajú na zjednodušené overenie platieb (SPV), kde sa peňaženka môže priamo pripojiť k bitcoinovej sieti, ale synchronizuje iba najrelevantnejšie údaje a nie celú blockchain.

Mycelium – jednoduché použitie

mycélium-Bitcoin-peňaženka-review

Mycelium Bitcoin Wallet, pomenované po druhu huby, o ktorej sa predpokladá, že je najväčším živým organizmom na svete, je ľahko použiteľná peňaženka, ktorá prichádza so správnou sadou užitočných vedľajších funkcií..

Je to nástupca peňaženky BitcoinSpinner a bol uvedený na trh v roku 2013. Mycelium sa stalo štandardom pre mobilné peňaženky a používa semená HD (Hierarchical Deterministic), čo znamená, že na zálohovanie bitcoínov si musíte pamätať iba na dvanásť anglických slov. Pri zálohovaní slov však buďte opatrní, pretože ktokoľvek s týmito slovami má prístup ku všetkým vašim peniazom. ExpressVPN odporúča, aby ste ich napísali na kus papiera a uložili na bezpečné miesto, alebo ich uložte pomocou správcu hesiel..

Peňaženky HD vám tiež pomáhajú chrániť vaše súkromie, pretože aplikácia použije pre každú transakciu samostatnú adresu. Mycelium však pôjde ešte o krok ďalej a umožňuje vám smerovať všetky vaše údaje cez sieť Tor s aplikáciou Orbot. Pri tomto postupe nikto nebude vedieť, že bitcoín používate.

  Definícia internetu vecí: Jednoduché vysvetlenie

Pre vaše finančné súkromie je skvelá tiež možnosť oddeliť svoje účty od Mycelium. Ak napríklad držíte niektoré bitcoíny ako príjem a chcete ich oddeliť od svojich úspor, môžete to jednoducho urobiť v Myceliu, stačí pridať ďalšiu peňaženku. Uľahčuje to vedenie záznamov, ale nezabudnite, že pri používaní viacerých peňaženiek ich budete musieť zálohovať osobitne.

Mycelium tiež uľahčuje zametanie najrôznejších záloh a papierových peňaženiek, ktoré by ste mohli mať. Súkromné ​​kľúče vo forme kódu QR je možné naskenovať priamo do zariadenia alebo do aplikácie môžete napísať dvanásť slov. Mycélium prevedie mince na jeden z vlastných zabezpečených kľúčov.

Ak ste obzvlášť paranoidní alebo sa zaujímate o bezpečnosť, alebo ak nemôžete veriť telefónu, ktorý nosíte (napríklad preto, že ho musíte zdieľať s ostatnými), Mycelium môžete použiť v spojení s hardvérovými bitcoínovými peňaženkami, ako je Trezor alebo Ledger..

Tieto hardvérové ​​peňaženky sú externé hardvérové ​​zariadenia špeciálne vyrobené na bezpečné ukladanie bitcoínov. Vyzerajú trochu ako USB kľúče, ale majú malý displej, prostredníctvom ktorého môžete overovať transakcie. Ak chcete uskutočniť transakciu, pripojte hardvérovú peňaženku k telefónu, otvorte aplikáciu Mycelium a inicializujte operáciu. Potom svoju transakciu overíte a potvrdíte vo svojej hardvérovej peňaženke. Týmto spôsobom vaše súkromné ​​kľúče nikdy neopustia vaše vyhradené zariadenie a prenášajú sa iba prostredníctvom telefónu. Docela geniálny materiál.

Najväčšou vedľajšou črtou aplikácie Mycelium je trh. Ľahko nájdete ľudí vo vašom okolí, ktorí sú ochotní obchodovať s bitcoínmi za hotovosť. Je to skvelý spôsob, ako zásobiť nejakú mincu alebo likvidovať svoje držby výmenou za inflačné vládne peniaze, ak si budete priať.

Môžete si dokonca zvoliť, či sa stanete obchodníkom sami, ak budete mať viac času.

Zhrnutie mycélia

 • Jednoduché použitie a zálohovanie
 • Skvelá aplikácia na zametanie bitcoínov zo studeného skladu
 • Podpora pre hardvérové ​​peňaženky
 • Funkcia obchodníka kúpiť bitcoíny v okolí
  Čo sú botnety a ako ich chránite?

BitPay – umožňuje viac podpisov

Coplay-Bitcoin-peňaženka-review

BitPay nie je iba medzi obľúbenými peňaženkami Android pre ExpressVPN, ale bol tiež neospravedlniteľný pre zoznam iOS..

Najväčšou prednosťou služby BitPay je funkcia viacerých podpisov. To znamená, že môžete rýchlo nastaviť jednu bitcoínovú peňaženku s viacerými ľuďmi alebo zariadeniami ako signatármi.

Túto funkciu môžete použiť na zvýšenie zabezpečenia vytvorením peňaženky, ktorá drží prostriedky medzi niekoľkými zariadeniami. Napríklad môžete vytvoriť bitcoínovú adresu, ktorá má tri kľúče, jeden v telefóne, jeden v počítači a jeden ako zálohu na kus papiera. Každá transakcia vyžaduje napríklad dva podpisy, napríklad z telefónu a počítača. Hacker by musel súčasne zaútočiť na obe zariadenia, ktoré sú považované za závažnejšie ako len zaútočiť na jediné zariadenie, aby mali prístup k vašim peniazom. Tretia peňaženka sa uchováva ako záloha v prípade straty alebo poškodenia telefónu alebo počítača.

Vo svojej organizácii môžete využiť aj viac BitPay adries. Napríklad každý člen predstavenstva alebo pokladník môže mať bitcoínovú peňaženku a kľúč. Na vykonanie úspešnej platby môže byť na spracovanie prostriedkov potrebný minimálny počet podpisov. Tento systém je pomerne bezpečný pred hackermi a nemusíte dôverovať jedinému jednotlivcovi vo vašej organizácii so všetkými peniazmi.

Nevýhodou je, že aplikácia BitPay sa pri monitorovaní a vysielaní transakcií musí spoliehať na centrálny server. Tento server nie je schopný ukradnúť vaše mince, ale ak by bol vystavený útoku DDoS alebo by bol inak nedostupný, nedokázali by ste minúť svoj bitcoín – nepríjemný nepríjemný pocit..

Teoreticky vám táto aplikácia dáva možnosť použiť alternatívny server a dokonca spustiť vlastný server. V skutočnosti to bude životaschopné iba pre väčšie organizácie, pretože si to vyžaduje značné úsilie.

Súhrn BitPay

 • Vysoko výkonná, ľahko použiteľná peňaženka s viacerými podpismi
 • Veľa funkcií
 • Upozornenia na prichádzajúce prostriedky
 • Závisí na centralizovanom serveri na správu kľúčov – riskuje sa pri výpadkoch
  Prečo by som mal používať dvojfaktorové overenie?

Bitcoínová peňaženka Schildbach – len 2,9 MB!

Schildbach-Bitcoin-peňaženka-review

Bitcoinová peňaženka Schildbach je pomenovaná po jej vývojárovi Andreasovi Schildbachovi (teraz v obchode Play známy ako jednoducho „bitcoinová peňaženka“) a je najstaršou mobilnou bitcoínovou peňaženkou. Peňaženka Schildbach používala na stiahnutie celého blockchainu skôr, ako sa tento proces stal príliš veľkým bremenom kvôli množstvu transakcií..

S novou technológiou SPV už nie je potrebné sťahovať celú históriu všetkých bitcoinových transakcií. Dnes sa aplikácie môžu pripojiť priamo k sieti, zistiť rovnováhu v peňaženke a tlačiť podpísané transakcie bez kompromisov v cenzúre alebo bez prevádzkyschopnosti.

Aplikácia je uvedená spoločnosťou Google ako aplikácia, ktorá má milión až päť miliónov inštalácií, čo ukazuje pôsobivý dosah peňaženky.

Peňaženka je dodávaná s jednoduchými funkciami, ukazuje však, čo je možné v prípade decentralizovaného systému bez povolenia, ako je bitcoín. Napríklad môžete prenášať bitcoinové transakcie na iné zariadenie, cez Bluetooth alebo NFC, pokiaľ to zariadenia podporujú..

Zhrnutie Schildbachu

 • Ľahké použitie, tenká aplikácia
 • Dobre udržiavaný jedným z najskúsenejších vývojárov v bitcoínovom ekosystéme
 • Podpora pre NFC a Bluetooth
 • Iba 2,9 MB

Mycelium je obľúbenou bitcoínovou peňaženkou ExpressVPN

Mycelium sa ľahko používa, vyzerá dobre, má dostatok funkcií na to, čo potrebujete, a funkcia trhu je tiež skvelá, ak potrebujete stohovať nejaké bitcoiny.

BitPay urobil multi-podpisové peňaženky použiteľnými a dokonca zábavnými. Ak chcete ďalšie zabezpečenie alebo možnosť rozdeľovať finančné prostriedky medzi viac ľudí v organizácii, táto aplikácia bude vašou voľbou číslo jedna.

Rovnako ako v prípade systému iOS, aj všetky skúmané peňaženky ExpressVPN v systéme Android majú pri každej transakcii inú adresu. Je to dobré pre ochranu osobných údajov, ale vaše transakcie nie sú anonymné. Ak požadujete vysokú úroveň ochrany osobných údajov alebo anonymity, pozrite si Príručku ExpressVPN k Bitcoin Anonymite.

3 najlepšie bitcoinové peňaženky pre Android
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.