5 najviac šokujúcich počítačových podvodov roku 2017

najhoršie počítačové podvody 2017

Výsledky sú za rok 2017 a rok 2017 sa už nazýva najhorší v oblasti počítačových podvodov. V roku 2016 došlo k prílevu narušení údajov, v roku 2017 sa vytvoril skúsenejší typ hackerov, ktorý bol schopný zacieliť na siete so sofistikovanosťou, ktorú nikdy predtým nevideli.

Od ničivých škodlivých kódov až po úplný nedostatok zdravého rozumu spoločnosti Equifax. Tu je pohľad na päť najväčších a najšokujúcejších počítačových podvodov v roku 2017..

(* Upozorňujeme, že tento zoznam obsahuje udalosti, ktoré sa mohli vyskytnúť v predchádzajúcich rokoch, ale boli zverejnené v roku 2017.)

5. Svet zachytil chybu WannaCry

Bol to útok, ktorý vzal svet búrkou. Minulý rok v máji ransomware spoločnosti WannaCry infiltroval tisíce významných firiem po celom svete, šíril sa rôznymi sieťami a tisíce počítačov sa stali rukojemníkmi v priebehu niekoľkých hodín..

To, čo urobilo tento útok tak nebezpečným, bola jednoduchá skutočnosť, že bol zameraný a odhalil tajnú chybu v softvéri Windows to údajne známe iba NSA. WannaCry, ktorý prvýkrát infikoval britskú národnú zdravotnú službu a rýchlo sa rozšíril do 98 ďalších krajín, vzal rukojemníkov do sietí ako rukojemník príkazom prehliadača obete a požadovaním plateného výkupného..

Použitím hackerských nástrojov NSA proti verejnosti si chyba WannaCry vyžiadala značnú daň v podnikoch, čo prinútilo niekoľko nemocníc vo Veľkej Británii dočasne ich vypnúť. Ukázalo sa tiež, že bezpečnostné tajomstvá nemusia byť také bezpečné a súkromné, ako si ľudia myslia.

Microsoft rýchlo opravil chybu (ktorá sa týka iba staršieho softvéru Windows) a vláda USA rýchlo obviňovala Severnú Kóreu, ale nikto sa nezastavil, aby premýšľal o tom, ako sú neisté svetové verejné siete skutočne.

4. Yahoo má pevne zakryté pery

Technicky k tomuto útoku došlo v roku 2013, ale až o štyri roky neskôr, kým spoločnosť Yahoo zverejnila svoje zistenia. Správa bola zlá. Ako zle? vyskúšať tri miliardy vystavených e-mailov zlé. V tom, čo sa stalo jediným najväčším narušením údajov všetkých čias, je hack Yahoo známy ako jeden z najhorších kybernetických fiaskov v histórii..

Tento príklad je obzvlášť pozoruhodný kvôli absolútnej chybe spoločnosti Yahoo, pokiaľ ide o kontrolu poškodenia. Keď sa kedysi najobľúbenejšia e-mailová služba dozvedela o hacke, spočiatku sa rozhodli, že si ju budú skôr utajovať ako varovať svojich používateľov. Možno ešte horšie bolo, že vydali odlišné vyhlásenia - jedno v decembri 2016, ktoré zverejnilo jednu miliardu kompromitovaných účtov a ďalšie menej ako o rok neskôr, ktoré toto číslo zmenilo na tri miliardy ... čo predstavuje každý účet Yahoo, ktorý bol v tom čase aktívny.

3. Uber, exponovaný

Rok 2017 nebol pre Uber dobrý rok a príklady, ako je tento, ukazujú, aké temné sú postupy spoločnosti v oblasti ochrany osobných údajov. Ukázalo sa, že najväčšia služba zdieľania jazdenia na svete vyplatila hackerom 100 000 dolárov na pokrytie škodlivého kybernetického útoku, ktorý odhalil osobné informácie niektorých 56 miliónov používateľov späť v roku 2016.

Keď Uber vytiahol stránku z neúspešnej knihy zo služby Yahoo, vedel o hacke, ale takmer rok ho držal v tajnosti. Takže keď vykonávatelia potichu zverejnia podrobný blogový príspevok 21. novembra 2017 - o celý rok neskôr - ich nedostatočná transparentnosť zostala bez povšimnutia..

V príspevku sa uvádza, ako hackeri dokázali ukradnúť mená, čísla vodičských preukazov, e-maily a telefónne čísla od zákazníkov a zamestnancov spoločnosti Uber. Prirodzene, zástancovia súkromia rýchlo prejavili svoje pobúrenie.

Welp. Uber zakryl hack, ktorý ohrozil údaje o 57 miliónoch zákazníkov a platil hackerom 100 000 dolárov, aby zostali ticho. Bola prepustená spoločnosť CSO. https://t.co/EecE0IC7lc pic.twitter.com/N6Npk4OzEJ

- Eric Geller (@ericgeller) 21. novembra 2017

Príbeh však nekončil. Hackeri, ktorí informácie ukradli, išli do Uberu a požiadali o 100 000 dolárov výkupné na utajenie informácií. Uber súhlasil, ale potom šiel o krok ďalej a vystopoval hackerov a požiadal ich, aby podpísali dohodu o utajení. Tieto informácie vyšli najavo až potom, čo odstúpil spoluzakladateľ Travis Kalanick a nová generálna riaditeľka spoločnosti Uber, Dara Khosrowshahi, sa rozhodla zverejniť výsledky..

2. Google obrovský podvod Gmail

V máji bola ultra zabezpečená služba Gmail spoločnosti Google príjemcom vysoko sofistikovaného phishingu. Ovplyvnil útok, ktorý zaslal cieleným obetiam e-mail, v ktorom ich vyzval, aby otvorili zdanlivo neškodný dokument Google jedna miliarda počítačov a mali technicky aj dôvtipných používateľov aj laikov, ktorí sa bojili o strach z možného hacknutia.

Škodlivý odkaz vyzeral autenticky a dokonca prišiel s pečaťou pravosti spoločnosti Google. Hneď ako klikol na odkaz, hackeri žiaľ mohli získať kontrolu nad prehliadačom obete, zatiaľ čo vírus sa sám replikoval zaslaním podobných e-mailov na kontakty používateľa..

To, čo robí tento prípad tak strašidelným, je to, aké sofistikované to bolo. Hackeri dokázali infiltrovať zoznam e-mailových adries používateľa a prechádzať jeho minulými správami, aby skopírovali jeho syntax a hlasový tón. Dokonca boli schopní prehodiť staré riadky a správy, aby vyzerali autentickejšie.

1. Ničivé porušenie údajov spoločnosťou Equifax

Pokiaľ ide o nebezpečné počítačové zločiny, porušenie zoznamu v zozname spoločností Equifax. V septembri 2017 spoločnosť Equifax, ktorá je jednou z troch najväčších kancelárií poskytujúcich informácie o úveroch v USA, oznámila, že hackeri úspešne ukradli osobné informácie takmer 143 miliónov Američanov. Neboli to iba jednoduché e-mailové účty; hackeri boli schopní vytrhnúť čísla sociálneho zabezpečenia, dátumy narodenia, adresy a ďalšie.

Tu sú veci obzvlášť lepivé. Na rozdiel od iných kybernetických útokov sa tomuto útoku dalo predísť dvoma spôsobmi: po prvé, hackerom sa podarilo infiltrovať sieť spoločnosti Equifax prostredníctvom známej bezpečnostnej chyby, o ktorej sa spoločnosť Equifax dozvedela už mesiace, ale neobťažovala sa. Po druhé, webový portál spoločnosti Equifax mal niektoré veľmi chúlostivé nastavenia ochrany osobných údajov. Takže, hnusný, v skutočnosti - a možno budete chcieť zhlboka sa nadýchni predtým, ako si to prečítate - webový portál úverovej kancelárie bol zabezpečený najhoršou možnou kombináciou používateľského mena a hesla: admin / admin.

To je správne. Agentúra poverená spracovaním a uložením najcitlivejších informácií o zákazníkoch na svete bola chránená predvoleným heslom a používateľským menom. Spoločnosť je v súčasnosti predmetom viacerých vyšetrovaní.

Pozeráme sa na budúci rok

Čo má teda 2018 k dispozícii? Nikto nevie. Jedno je isté: kybernetickí zločinci používajú technológiu zajtrajška, zatiaľ čo naše súkromné ​​informácie sú naďalej chránené včerajšími bezpečnostnými protokolmi..

Neverte veľkým firmám na to, aby vaše informácie zostali v bezpečí - ochrana vášho súkromia spočíva iba na vašich pleciach a na vašich pleciach. To znamená, že máte neustále aktualizovaný operačný systém, často meníte svoje heslá a stále udržiavate svoju VPN zapnutú.

5 najviac šokujúcich počítačových podvodov roku 2017
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.