Ahoj, Aussies! Skryte svoju IP, aby vám zabránil špehovať vášho ISP

Ahoj, Aussies! Skryte svoju IP, aby vám zabránil špehovať vášho ISP

Aktualizované 9. októbra 2015

Moment, kedy ste sa obávali, je tu

zákony o uchovávaní údajov nadobúdajú účinnosť 10. októbra

Austrálsky systém povinného uchovávania údajov nadobúda účinnosť v utorok 13. októbra. To je, keď sa začnú telco a ISP ako Telstra, Optus a Vodafone uchovávanie údajov o vašom používaní internetu a telefónu dva roky aby mohli vládnym agentúram zaručiť prístup k vašim informáciám bez záruky.

Austrálska vláda pridelila v nasledujúcich troch rokoch 131 miliónov dolárov na pomoc poskytovateľom služieb pri implementácii systému, hoci nie je jasné, ako sa tieto prostriedky rozdelia medzi poskytovateľov služieb..

Aby sa zvýšil chaos, náklady na implementáciu plánu uchovávania údajov by mohli vylúčiť malých poskytovateľov internetových služieb z podnikania. A vyčlenených 131 miliónov dolárov pravdepodobne nejde príliš ďaleko na financovanie dodržiavania predpisov v celom odvetví.

Kto teda vyberie dodatočné náklady na implementáciu režimu uchovávania údajov? YOU. Platíte viac za dane a poplatky za služby, aby vám vláda pomohla špehovať. To je # @% $ upravené!

Režim uchovávania údajov je tu, ale nestrácajte nádej. Sme tu, aby sme vám pomohli. Chráňte svoje osobné údaje pomocou VPN a tento sprievodca kickassom z Pirátskej strany.

Získajte ExpressVPN

Skryť svoju IP pomocou VPN. Vezmite späť svoje súkromie TERAZ.

Veríme, že každý má právo na súkromie online. Nemyslíme si, že by váš poskytovateľ internetových služieb mal špehovať, manipulovať s nimi alebo poskytovať informácie o tom, čo robíte, keď ste online..

Z tohto dôvodu sú povinné právne predpisy týkajúce sa metaúdajov v rozpore so všetkým, v čo veríme. Zbavuje vás práva rozhodovať o tom, aké informácie vám nevadí zdieľať a ktoré informácie by ste radšej mali ponechať súkromné.

Ale všetko sa nestratí.

Používanie siete VPN sťažuje poskytovateľovi internetových služieb zhromažďovanie a zdieľanie údajov o vás skrytím vašej adresy IP.

Sieť VPN zastaví vášho poskytovateľa internetových služieb v sledovaní, špionáži alebo zasahovaní do vášho používania internetu: 

 1. šifrovanie vaša prevádzka, aby cudzinci nemohli vidieť, čo je vo vnútri;
 2. zaistenie vašu návštevnosť, takže vaši návštevníci ju nemôžu zmeniť a
 3. anonymizácie vašu návštevnosť, aby cudzinci nemohli vidieť, s kým komunikujete.

čo sa stane, keď použijete vpn

Ak ešte nepoužívate sieť VPN, skutočnosť, že váš poskytovateľ internetových služieb môže pomôcť vašej vláde alebo súkromným spoločnostiam špehovať, by vás mala inšpirovať k tomu, aby ste ju dnes začali používať..

Získajte ExpressVPN

Aj keď sme vás upozornili, prečo nepodpíšete túto petíciu, Občania, nie podozriví, vyzývame federálnu vládu, aby zrušila povinnú schému uchovávania metadát.?

Každý, kto nenávidí zákony o uchovávaní údajov

Vieme, že sa vám zákony na uchovávanie údajov nepáčia, pretože ste nám to povedali v júli.

reakcie zákonov na uchovávanie metadát

Počúvame vás nahlas a jasne, priatelia. A my s vami súhlasíme. Sme presvedčení, že každý má právo na pripojenie k internetu súkromne, bezpečne a slobodne.

Vaše práva ako užívateľ internetu je ohrozený.

Pôvodne zverejnené 27. apríla 2015

Minulý mesiac sú povinné právne predpisy o uchovávaní metadát priamym ohrozením práv Austrálčanov na súkromie online.

Legislatíva vyžaduje, aby austrálski poskytovatelia internetových služieb (ISP) a telekomunikácie uchovávali údaje o vašom používaní internetu a telefónov dva roky a poskytovali vládnym agentúram prístup ku všetkým týmto údajom bez záruky.

Ale ... Nie je to len metadáta? Nie je metadáta neškodná?

Metadáta sú informácie o interakciách s inými ľuďmi a organizáciami (napr. Webovými stránkami), ktoré s nimi komunikujete pomocou technológie. Metadáta nie sú skutočným obsahom vašich interakcií, ale informáciami o obsah.

Tieto kúsky informácií znejú neškodne, ale keď zozbierate veľa týchto údajov v priebehu času a porovnáte ich navzájom, môže to vyfarbiť veľmi presný profil vás..

Príklady metaúdajov

 1. Kto ti zavolal a kedy?
 2. Kto ti poslal e-mail a kedy?
 3. Ktoré webové stránky ste navštívili z ktorého počítača a kedy?
 4. Kde a kedy ste použili svoju kreditnú kartu?

Ak chcete získať ďalšie informácie o metaúdajoch, prečítajte si náš blogový príspevok o tom, prečo by ste sa mali zaujímať o metaúdaje. 

Nedávne udalosti v Austrálii len posilnili náš názor, že hromadný zber metaúdajov je potenciálne nebezpečná vec.

Pretože zatiaľ čo doháňate Twitter, čítate svoje obľúbené blogy, streamujete futbalové finále alebo chatujete s babičkou po telefóne, váš ISP a telco zhromažďujú a ukladajú informácie, ktoré môžu byť použité na vytvorenie profilu o vás, ktorý potom môže môžu byť použité proti vám.

Tretie strany môžu tiež získať prístup k vašim metaúdajom.

Ale nekončí to. Po celom svete mnoho poskytovateľov internetových služieb a telekomunikácie rozdávajú vaše metadáta, takže tretie strany môžu na vás špehovať.

Verizon Wireless v USA už roky mení internetový prenos ľudí tak, že do všetkých požiadaviek HTTP (web) vkladá hlavičku jedinečného identifikátora (UIDH). Toto UIDH umožňuje inzerentom pri prehliadaní nešifrovaných webových stránok spájať návyky prehliadania s jedinečnými zákazníkmi.

Inzerenti a iné veľké korporácie nie sú jediní, ktorí berú vaše metadáta. Vládne špionážne agentúry zbierajú metadáta ako súčasť programov hromadného sledovania na celom svete a často ich zdieľajú so špionážnymi agentúrami v iných krajinách.

Tento neobmedzený prístup k vašim metaúdajom poskytuje poskytovateľom internetových služieb, telekomunikáciám, tretím stranám a vládnym agentúram moc, ktorej neveríme, že si to zaslúžia..

Pretože ako viete, špionážna agentúra vás nemusí zacieľovať na základe profilu, ktorý o vás vytvorili, z metadát, ktoré od vás zhromaždili bez vášho súhlasu?

Vy nie. To je nočná mora.

Profil môže vytvoriť ktokoľvek niekto pomocou vašich metadát

Ďalšie čítanie:

 • Prečo by sme mali všetci venovať pozornosť sledovaniu metadát (ExpressVPN)
 • Sprievodcovia ochranou osobných údajov na internete (ExpressVPN)
 • Povinné uchovávanie metadát sa stáva zákonom, keď sa koalícia a práca spájajú (Daniel Hurst, The Guardian)
 • Chladný krok bližšie k austrálskej tajnej polícii (Jonathan Holmes), Vek)
 • Občania, ktorí nie sú podozriví - petícia (GetUp!)

Vybrané obrázky: (1) chungking / Dollar Photo Club, (2) Aliancia / Dollar Photo Club

Ahoj, Aussies! Skryte svoju IP, aby vám zabránil špehovať vášho ISP
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.