Facebook verzus blokátory reklamy: Bez ohľadu na to, kto vyhrá, prehráte

Obrázok blokujúcich reklám na Facebooku

V poslednej kapitole vojny Facebooku proti blokujúcim reklamám vývojári uviedli, že kráľ sociálnych médií aktívne vkladá ďalšie riadky kódu, aby pomohol zmariť pokusy blokovať reklamy skryť akékoľvek sponzorované príspevky..

Táto hra mačiek a myší (kde Facebook aktualizuje svoj kód a vývojári sa snažia zistiť nové zmeny) sa odohráva už roky, ale nedávne manévre spoločnosti FB zanechali veľa blokovačov reklám, dobre blokovaných.

Podľa súčasných pravidiel FTC je Facebook (ako aj každá iná platforma sociálnych médií) nútená označiť každý sponzorovaný príspevok. Bohužiaľ, práca Facebooku nadčas blokuje blokovanie reklám, a tak zmenou kódu môže gigant sociálnych médií obísť akýkoľvek detekčný softvér a zobrazovať reklamy používateľom - bez ohľadu na to, či ich chcú alebo nemôžu vidieť..

Rozdielna dilema

Podľa BBC sa Facebooku podarilo vyhodiť vývojárov blokujúcich reklamy vložením ďalších písmen do kódu, pridaním ďalších slov do príspevkov a dokonca aj miešaním bežných a sponzorovaných príspevkov rozostrením riadkov medzi oboma.

Problémom nie je nevyhnutne zistenie týchto zmien; drží krok s nimi. Pretože Facebook je taká obrovská platforma, je schopná meniť svoj kód každých pár dní, čo značne znevýhodňuje blokovanie reklám. Keď už Facebook dokáže dohnať a blokovať najnovšie reklamy, Facebook už používa iný kód.

Na druhej strane Facebook ponúka určitú úroveň prispôsobenia, pokiaľ ide o prispôsobené reklamy. V centre pomoci sa uvádza: „Nemôžete sa úplne odhlásiť z zobrazovania reklám [[]]. Môžete však ovplyvniť typy reklám, ktoré sa vám zobrazujú, keď nám poskytnete spätnú väzbu alebo skryjete reklamy a inzerentov, ktorých nechcete vidieť.“

Inými slovami, reklamy sú požiadavkou, pokiaľ ide o Facebook, ale môžete určiť, ktoré typy reklám sa vám zobrazujú.

Ako zvyčajne fungujú sponzorované príspevky

Nie je pochýb o tom, aké dôležité sú reklamy pre obchodný model Facebooku. „Reklamy sú súčasťou zážitku na Facebooku; Nie sú to nástrahy, “raz povedal viceprezident Facebooku Andrew Bosworth.

To však neznamená, že používatelia by nemali mať možnosť ich zakázať. Nie sú to žiadne tajné blokátory reklám. Milióny ľudí dnes používajú nejakú formu blokovania reklám, ale viac ako 90% tvrdí, že neblokuje každú reklamu.

Bežné blokátory reklám, ako sú uBlock Origin a Adblock Plus (o ktorých sme už predtým písali), ponúkajú používateľom možnosť vybrať si, ktoré reklamy blokovať a ktoré povoliť. Používatelia tak získajú viac sily na prispôsobenie svojich prehliadačov a inzerentom to umožní zarobiť si príjmy bez toho, aby sa museli uchýliť k automaticky otváraným oknom a automatickým reklamám..

Prečo by ste mali používať blokovanie reklám

Áno, spoločnosti zarábajú na reklamách, ale niektoré reklamy obsahujú sledovače, malware a ďalšie škodlivé doplnky, ktoré môžu znížiť rýchlosť načítania prehliadača a narušiť vaše súkromie. Okrem toho môžu hackeri vložiť spyware do reklám, ktoré môžu ukradnúť vaše údaje bez toho, aby ste o tom vedeli.

Veľké spoločnosti ako Yahoo a YouTube sa v minulosti stali obeťami nesprávnej reklamy. Mnoho webových prehliadačov začalo v predvolenom nastavení implementovať vlastný softvér na blokovanie reklám. Najnovší blokátor spoločnosti Google pre prehliadač Chrome, ktorý automaticky filtruje a blokuje reklamy, ktoré považuje za „nepríjemné“, vlastne zmenil spôsob, akým spoločnosti zobrazujú online reklamy,.

Používanie blokovania reklamy nielenže chráni vaše zariadenie, ale môže tiež zlepšiť rýchlosť stránky, pretože váš prehliadač si už nebude musieť robiť starosti s načítaním všetkých ďalších údajov..

Stručne povedané, blokátory reklám nie sú len dobrými bezpečnostnými nástrojmi, môžu pomôcť odfiltrovať všetku chmúrku na stránkach, ktoré prehliadate. Ak v službe Facebook používate blokovanie reklám, možno budete chcieť na tieto sponzorované príspevky dávať pozor.

Facebook verzus blokátory reklamy: Bez ohľadu na to, kto vyhrá, prehráte
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.