Kaspersky vidí príležitosť na internete hrozieb

[ware_item id=33][/ware_item]

kaspersky internet vecí internet hrozieb


Predseda a výkonný riaditeľ spoločnosti Kaspersky Lab Eugene Kaspersky bol minulý týždeň v Bostone pri príležitosti osláv 10. výročia svojej spoločnosti v USA.

Zatiaľ čo tam hovoril s bostonským glóbusom o tom, ako vidí krajinu bez hraníc ako veľkú príležitosť pre firmu, ktorú v roku 1997 založil s bývalou manželkou Natáliou Kasperskou..

Bývalý študent kryptografie vidí v rýchlom prechode na internet vecí obchodnú hodnotu, pretože stále viac zariadení pridáva do svojich súprav funkcií webové pripojenie..

Zatiaľ čo rozširovanie sieťových televízorov, chladničiek a smartfónov ponúka výrobcom nový predaj a pravdepodobne nové zaujímavé funkcie pre spotrebiteľov, zároveň otvára úplne nový svet potenciálnej kybernetickej ničenia a narušenia súkromia pre každého, kto je nešťastný, že ho môžu chytiť slabo chránení. výrobok.

Počas rozhovoru s The Globe, Kaspersky zopakoval myšlienky, ktoré často vidíme v komunite IT bezpečnosti - že sa zvyšuje povedomie o bezpečnostných problémoch, ale jednotlivci, spoločnosti a krajiny sa boja, nedokážu pochopiť, ako vyriešiť svoje obavy..

Kľúčovými problémami je, že krajiny nevypracovali účinné stratégie na riešenie hrozieb, ktorým čelia, a ak boli k dispozícii spravodajské informácie, zdržali sa ich zdieľania so svojimi susedmi..

V obchodnom svete spoločnosť Kaspersky poukázala na právne predpisy ako na ďalší potenciálny kameň úrazu. Aj keď existujú veľmi dobré dôvody, prečo majú priemyselné odvetvia, ako je zdravotná starostlivosť, veľmi prísne právne predpisy o ochrane súkromia, uviedol, že predstavuje výzvu pri aktualizácii bezpečnosti systémov..

Ďalším problémom v podnikovom svete je podľa spoločnosti Kaspersky nedostatok profesionálov v oblasti informačnej bezpečnosti, ktorých najíma väčšina firiem..

Takéto pozorovanie je, samozrejme, takmer novinkou. Toto odvetvie už roky zdôrazňuje potrebu kvalifikovanejšieho bezpečnostného personálu, ale napravenie situácie nebude ľahké. Dokonca aj najväčší podnik sa snaží prijať, vyškoliť a udržať si žiadateľov požadovanej úrovne z dôvodu globálneho nedostatku dostupných talentov - situácia, ktorá sa zdá, že sa každý rok zhoršuje a nie zlepšuje..

Aká je odpoveď?

Pripúšťajúc skutočnosť, že zastavenie počítačových zločincov nebolo možné, je pomerne zjednodušený pohľad spoločnosti Kaspersky, berúc do úvahy výzvy pri nábore, pre firmy „urobiť hack drahšie ako možné škody“.

Na dosiahnutie tohto cieľa uviedol, že by sa mala zvýšiť bezpečnosť, aby útoky boli ťažšie vykonávateľné, časovo náročnejšie a v konečnom dôsledku drahšie pre páchateľov..

Zatiaľ čo najväčšie firmy môžu prilákať najlepších talentov a stredné podniky majú pravdepodobne možnosť udržať si firmu na nájdenie malware v ruskej rovnici, riešenie pre menšie firmy a jednotlivcov je ťažšie nájsť.

Dni, keď mohli bezpečne predpokladať, že malware, phishingové útoky a cielené útoky boli niečo, čoho sa museli starať iba veľkí chlapci, sú už dávno preč..

Porušené sú aj tie najmenšie firmy a náklady môžu byť potenciálne katastrofické, a to vo forme stratených hodín, nákladov na čistenie, nápravy av niektorých jurisdikciách legislatívnych sankcií za stratu údajov..

Takzvaný internet hrozieb spoločnosti Kaspersky nezmení veci k lepšiemu. Naopak, pridanie ďalších zariadení pripojených k internetu na pracovisko iba zvýši výzvy a riziká, ktorým čelia každý deň, najmä v tých organizáciách, ktoré už zápasia s ich politikou v oblasti priniesť si vlastné zariadenie (BYOD), a ďalšie problémy spôsobené prijatím zamestnancov „tieňového IT“.

Domáci používatelia sa nebudú lepšie dariť - vzhľadom na to, ako sme už videli chladeného spamového robota a televízie so všetkým, čo počujú, ako dlho si myslíte, že bude trvať, kým váš fitness sledovač diktuje náklady na poistenie a že lesklé nové hodinky zdieľajú menej s vami ako so spoločnosťou, ktorá ho navrhla?

Na internete určite existuje príležitosť, ale otázkou je ... kto skutočne prospieva?

Hlavný obrázok: viperagp / Dollar Photo Club

Kaspersky vidí príležitosť na internete hrozieb
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.