Krádež z neba: Môže vás ovplyvniť krádež údajov z mobilného telefónu?

[ware_item id=33][/ware_item]

Krádež z neba: Môže vás ovplyvniť krádež údajov z mobilného telefónu?


Teraz, keď sú smartfóny všade, je ľahké zabudnúť, aké pozoruhodné sú. Keď si chvíľu pomyslíte na všetko, čo smartphone dokáže - od usporiadania adresára po starostlivosť o vaše bankovníctvo - je to takmer nedôvera.

Všetky funkcie dostupné v našich malých vreckových zariadeniach však závisia od údajov. Bohužiaľ, tieto bezdrôtové, neustále pripojené zariadenia sú tiež tam, kde je bezpečnosť vašich údajov najviac ohrozená.

Len sa opýtajte NSA.

Dirtboxes robia špinavú prácu

Podľa denníka The Wall Street Journal realizuje NSA tajný projekt s ministerstvom spravodlivosti, ktorý využíva lietadlá Cessna na zachytávanie údajov prenášaných z mobilných telefónov a bezdrôtových zariadení..

Lietadlá, láskyplne nazývané „dirtboxy“, sú vybavené zariadeniami, ktoré napodobňujú veže mobilných telefónov. Tieto falošné veže prijímajú všetky prichádzajúce údaje v danom rozsahu - a práve preto vytvárajú komplexný problém s ochranou osobných údajov.

Väčšina z nás je spokojná s myšlienkou, že zločinci a teroristi by sa mali vzdať práva na súkromie. Zachytávanie ich hovorov umožňuje zhromažďovať a analyzovať zásadné dôkazy, predchádzať trestnej činnosti a podporovať súdne konania.

Keď však „dirtbox“ letí po oblohe, nezhromažďuje cielené súbory údajov - zachytáva toľko, koľko dokáže. Podľa zasvätených osôb sú nežiaduce údaje zahodené.

Tento všeobecný prístup k zhromažďovaniu spravodajských informácií je nezákonný. Ministerstvo spravodlivosti to samozrejme poprie.

Medzitým anonymný zdroj uvádzaný USA Today tvrdí, že program je dostatočne veľký na to, aby pokrýval celú populáciu Spojených štátov..

Zachytenie bolo ľahké

Bolo by prirodzené predpokladať, že mobilné telefóny sú svojou povahou neisté, pretože údaje sa prenášajú otvorene vzduchom. Ale zatiaľ čo mobilné telefóny prenášajú dáta bezdrôtovo, zachytenie tohto bezdrôtového signálu je ťažké.

Konštrukčne je Bluetooth ľahko zistiteľný typ rádiového signálu a je relatívne ľahké ho zachytiť. Väčšina zariadení však obmedzuje prístup k údajom cez pripojenia Bluetooth, čo pre väčšinu z nás predstavuje zanedbateľné riziko.

Naopak, zachytávanie signálu 4G, 3G alebo GPRS je oveľa zložitejšie. Najúčinnejšia technika je presne tá, ktorú údajne používajú spravodajské agentúry - predstierať, že ide o vežu mobilného telefónu. V skutočnosti, keď napodobňujete vežu mobilného telefónu, nepomôže ani šifrovanie údajov.

Vyžaduje si to investíciu času a peňazí do výskumu a vývoja. Znamená to vybudovať dostatočne chytré fyzické zariadenie, aby podviedlo mobilné telefóny pri vytváraní otvorených spojení.

Ale akonáhle je imitačná veža v prevádzke, zber dát o volaní je bez námahy. Desivou pravdou je, že zločinci majú dosť na to, aby získali z odpočúvania vašich údajov, že rozvoj falošnej veže stojí za investíciu.

Obhajujte svoje údaje mobilného telefónu

Aj keď pripojenie k falošnej veži mobilného telefónu predstavuje vážne riziko pre vaše údaje, nie je to riziko, že väčšina z nás bude každodenne čeliť. To však neznamená, že vaše údaje sú bezpečne uložené v zariadení.

Najväčšou hrozbou zo všetkých sú dáta, ktoré posielame prostredníctvom internetu. Nakoniec, keď idete online na používanie aplikácie alebo navštívenie webovej stránky, odovzdávate informácie prostredníctvom reťazca rôznych serverov - nie všetky sú zabezpečené a overené. Necháte chodník všade, kamkoľvek pôjdete, a všetky údaje, ktoré zdieľate, sú potenciálne odkryté.

Nakoniec nezabudnite, že prevažná väčšina prípadov narušenia mobilných telefónov vôbec neprichádza z prenosu. Je to, keď je celé slúchadlo odovzdané zločincovi.

Ak chcete chrániť pred fyzickou krádežou, nezabudnite využiť všetky bezpečnostné opatrenia na palube, vrátane hesiel, šifrovania a funkcií diaľkového vymazania. Ak predávate svoje zariadenie, obnovte ho na predvolené továrenské nastavenia a údaje úplne odstráňte.

Čokoľvek robíte so svojím zariadením - či už posielate e-maily, telefonujete alebo prehliadate web - vždy si uvedomte bezdrôtové pripojenia, ktoré otvárate, a údaje, ktoré by ste mohli posielať.

Krádež z neba: Môže vás ovplyvniť krádež údajov z mobilného telefónu?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.