Microsoft zacieľuje na Áziu s novým centrom počítačovej kriminality

Microsoft zacieľuje na Áziu s novým centrom počítačovej kriminality

Spoločnosť Microsoft zintenzívnila boj proti online trestnej činnosti otvorením nového globálneho satelitného centra pre počítačovú kriminalitu v Singapure.

Nové centrum sa pripája k Tokiu a Pekingu ako tretí satelit v tejto oblasti a celkovo piate, keď Microsoft rozširuje svoje základne vo Washingtone DC a Berlíne.

Primárnym cieľom nového satelitu bude podpora boja proti online trestnej činnosti v geografickej oblasti, ktorá sa rýchlo stáva hackerským jadrom. S osobitným zameraním na ochranu aktív spoločnosti Microsoft sa zameria na malware a botnet.

Toto zariadenie bude požičiavať svoje služby krajinám juhovýchodnej Ázie a oceánu vrátane Indie, Južnej Kórey, Austrálie a Nového Zélandu.

V pondelok na tlačovej konferencii Richard Boscovich, generálny zástupca spoločnosti Microsoft pre oblasť digitálnych trestných činov, uviedol:

„Jedným z dôvodov otvárania centra, najmä tu, je, samozrejme, Singapur jedným z hlavných finančných centier na svete.

Singapurom prichádza veľa peňazí, je to relatívne bohatý národ a peniaze ich sledujú zločinci.

Obchodujú s krádežou. “

Venované boju proti počítačovej kriminalite

Bosco, ako uprednostňuje byť známy, tiež vysvetlil, ako tím úzko spolupracuje s Interpolom, ktorý má v centre oblasť venovanú boju proti počítačovej kriminalite, a bude tak robiť aj po oficiálnom otvorení zariadenia v apríli.

Bosco ďalej vysvetlil, ako sa Microsoft rozhodol zacieľovať na Áziu, pričom uviedol, že v tejto oblasti došlo k rýchlemu rastu v IT sektore, čo malo pozitívny vplyv na zvýšenie pozornosti hackerov a iných kybernetických zločincov so ziskom:

„Kybernetických zločincov vnímame ako podnikateľov a sledujú [rozvíjajúce sa trhy], ktoré sú ekonomicky lukratívne.“

Poznamenal, koľko používateľov počítačov v regióne nemá bezpečnostný prístup, čo ich robí obzvlášť náchylnými k počítačovým zločincom. Nové zariadenie bude preto skúmať malware a ďalšie hrozby špecifické pre danú oblasť.

Podľa Keshava Dhakada, regionálneho riaditeľa oddelenia digitálnych trestných činov spoločnosti Microsoft v Ázii, bude stredisko v Singapure fungovať pod jednotkou digitálnej trestnej činnosti spoločnosti Microsoft, ktorá bude pôsobiť predovšetkým ako podporná jednotka..

Globálna jednotka zločinov v oblasti digitálnej trestnej činnosti, ktorá spolupracuje s priemyselnými partnermi, poskytovateľmi internetových služieb a orgánmi činnými v trestnom konaní, zahŕňa viac ako 100 právnikov, inžinierov, vyšetrovateľov a forenzných analytikov a vedcov v oblasti údajov z Európy, Stredného východu a Ázie..

Spolupracuje tiež s tímami počítačovej reakcie na núdzové situácie (CERT) a ponúka bezplatný prístup do svojho spravodajského programu pre počítačové hrozby (Cyber ​​Threat Intelligence Program), ktorý denne spracúva a analyzuje vyše 500 miliónov transakcií na prítomnosť škodlivého softvéru. Poskytuje tiež školenie pre partnerov z tretích strán.

Singapurský druhý minister vnútra, obchodu a priemyslu Singapuru S. Iswaran uviedol, že táto krajina predstavuje „prirodzený cieľ pre kybernetických zločincov“ kvôli svojmu štatútu veľkého objemu obchodných centier pre množstvo nadnárodných spoločností..

Potvrdil, ako sa útočníci v posledných rokoch zamerali na obchodné a vládne webové stránky, a navrhol, aby sa počet útokov mohol v budúcnosti zvýšiť, pretože Singapur bude naďalej prosperovať..

Pri privítaní nového satelitného centra pre počítačovú kriminalitu spoločnosti Microsoft Iswaran uviedol:

„Zdieľanie odborných znalostí a informácií prostredníctvom medzisektorových a verejno-súkromných partnerstiev je základným kameňom každého účinného ekosystému kybernetickej bezpečnosti. Je veľmi dôležité, aby sme vytvorili prostredie dôvery, kde si siete môžu navzájom vymieňať spravodajské informácie a partnerské organizácie môžu diskutovať o opatreniach na riešenie hrozieb alebo na zabránenie podobným incidentom. “

Spoločnosť Microsoft sa medzitým bude naďalej zameriavať inde, aj keď sa nové centrum otvorí pre podnikanie.

Bosco vyzdvihol Čínu a vysokú mieru nakazenia medzi strojmi v krajine, o ktorej hovoril, že je spôsobená predovšetkým šírením pirátskeho softvéru vrátane vlastných operačných systémov spoločnosti Microsoft:

„V Číne existuje veľké množstvo infekcií a výsledkom toho z našej vyšetrovacej práce bolo to, že pochádza z nezabezpečeného dodávateľského reťazca.

Čo sa stane, je veľa ľudí nakazených, pretože ste si kúpili počítač s predinštalovaným škodlivým softvérom. Niekedy to nie je ani to, že prichádza so všetkými funkciami, ako sú automatické aktualizácie a brány firewall vypnuté.

V okamihu, keď ju umiestnite na internet, aj keď nie ste infikovaní, nakazíte sa to do niekoľkých hodín a práve to sa kaskáduje a v dôsledku toho uvidíte v Číne obrovské množstvo infekcií. ““

Hlavná snímka: Gajus / Dollar Photo Club

Microsoft zacieľuje na Áziu s novým centrom počítačovej kriminality
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.