Najlepšie spôsoby zabezpečenia bitcoínov

Zabezpečte svoje bitcoiny!

Hodnota bitcoínu sa nielen zvýšila v priebehu minulého roka, ale zvýšili sa aj dostupné možnosti ukladania bitcoínov. Výber môže byť obzvlášť zastrašujúci pre nováčikov v bitcoíne.

Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, vždy existuje kompromis medzi pohodlím a bezpečnosťou. A hoci súkromie je tiež faktorom, predpokladáme, že nie ste ochotní urobiť ďalší krok anonymizácie a úplného odstránenia svojej finančnej stopy..

(Záujemcovia o to, ako používať bitcoiny s úplnou anonymitou, nájdete v príručke ExpressVPN k bitcoinovej anonymite, ktorá obsahuje sprievodcu krok za krokom.)

Klasifikácia bitcoinových transakcií

Využitie bitcoínov je možné rozdeliť do dvoch nezávislých premenných: „Objem transakcie“ a „Hodnota transakcie“. Či sú tieto hodnoty vysoké, sú malé zmeny, ktoré sú pre vás najlepšie bitcoínové peňaženky..

„Objem transakcií“ je miera uskutočnených bitcoinových transakcií. Môže to znamenať jednu transakciu za deň alebo iba jednu za týždeň. To, čo sa počíta ako vysoké alebo nízke, je v tomto prípade dosť svojvoľné.

„Hodnota transakcie“ je bitcoinová hodnota danej transakcie. To, čo definuje veľkú bitcoínovú hodnotu, je rovnako nejednoznačné. Dobrým pravidlom je, že nízka hodnota transakcie je menšia alebo rovnaká ako množstvo peňazí, ktoré by ste pohodlne prenášali ako hotovosť vo vrecku. Všetko väčšie ako to môže byť vysoká hodnota.

Najlepším riešením pre vás môže byť viac bitcoinových peňaženiek

Nie je potrebné, aby ste sa obmedzovali na jednoduché riešenie. Možno spôsob, akým používate bitcoíny, zahŕňa všetky nižšie uvedené prípady použitia, ako napríklad pravidelné malé platby, pravidelné veľké platby a dlhodobé investície..

Paralelne využite viac možností, aby ste čo najviac vyťažili z dostupnosti a bezpečnosti bitcoínov.

Nájdite pre vás riešenie bitcoínov

Zabezpečte svoje bitcoíny pomocou viacerých peňaženiek

Ak vykonávate veľa transakcií nízkej hodnoty

Mobilná peňaženka

Ak vykonávate veľa transakcií s nízkou hodnotou (napr. Pretože bitcoiny väčšinou využívate na nákup ponožiek, čaju alebo siete VPN), mali by ste použiť mobilnú peňaženku, pomocou ktorej ovládate klávesy.

Vďaka mobilnej peňaženke sú vaše bitcoíny vždy prístupné, kým je telefón napájaný. Ak používate moderný smartphone s najmodernejším operačným systémom, bitcoiny sú bezpečné. Nezabudnite si zálohovú frázu zazálohovať na kus papiera a tento papier uložiť niekde bezpečne! Prezrite si naše odporúčania pre peňaženky Bitcoin pre Android a iOS.

Ak vykonávate veľa transakcií vysokej hodnoty

Hardvérová peňaženka

Ak je v stávke veľa peňazí, napríklad ak podnikáte s bitcoinmi veľa, alebo preto, že niektorým svojim zamestnancom platíte kryptomene, potrebujete hardvérovú peňaženku. Hardvérové ​​peňaženky vyzerajú ako USB kľúče a ukladajú vaše súkromné ​​kľúče bitcoínov na špecializovaný čip, podobný zabezpečenej enkláve v iPhone.

Aj keby sa váš telefón alebo počítač dostali do hacku, hardvérová peňaženka by tým nebola ovplyvnená. Keďže peňaženka je chránená heslom, niekto, kto vám ukradne alebo nájde vašu peňaženku, by k nej nemal prístup.

Na rozdiel od všetkých ostatných možností stojí hardvérová peňaženka peniaze, od 29 EUR za najlacnejšiu Ledger Wallet, až po 99 USD za Trezor, ktorý tiež slúži ako kľúč FIDO U2F..

Rovnako ako iné peňaženky, mali by ste si semienko niekde uložiť na kus papiera a uložiť ho na bezpečné miesto. Ak stratíte hardvérovú peňaženku, nestratíte ani bitcoíny.

Ak vykonáte málo transakcií vysokej hodnoty

Papierová peňaženka

Ak máte v bitcoinech značné úspory, ktoré nemusíte tráviť alebo sa často pohybovať, je pre vás tá najlepšia papierová peňaženka. Na vytvorenie papierovej peňaženky nepoužívajte službu online, skôr ju vytvorte sami.

Najbezpečnejšou možnosťou je získať si kópiu operačného systému TAILS, ktorý sa dodáva s nainštalovanou bitcoínovou peňaženkou Electrum. Prechádzajte sa pod prikrývkou alebo stanom, nabootujte a vytvorte bitcoínovú peňaženku. Semeno si zapíšete na kúsok papiera a vypnete počítač.

Keďže funkcia TAILS v predvolenom nastavení neuchováva na USB kľúči žiadne údaje a utiera vnútornú pamäť RAM, v počítači nezostali žiadne stopy po vašom semene. Pokiaľ dokážete papier zaistiť, sú vaše bitcoiny bezpečné. Prezrite si tipy na bezpečnosť bitcoinov ExpressVPN!

Ak chcete odoslať svoje bitcoiny, musíte sa znova zaviesť do inštancie TAILS a obnoviť peňaženku pomocou zárodku z vášho papiera.

Ak vykonáte málo transakcií nízkej hodnoty

Online Peňaženka

Ak máte len malé množstvo bitcoínov a zriedka ich míňate, pozrite sa na službu online peňaženky, napríklad Blockchain.info (majú tiež cibuľovú stránku!).

Na rozdiel od mobilnej peňaženky si nebudete musieť robiť starosti s tým, čo sa stane, keď prepnete zariadenie. Do svojho účtu sa môžete prihlásiť pomocou e-mailovej adresy a hesla. Keď sa zaregistrujete, starostlivo prejdite bezpečnostnými možnosťami, aby ste zamkli svoj účet pred hackermi a zároveň vám ho sprístupnili. Dobrý nápad je použitie silného hesla a správcu hesiel!

Mnoho bitcoínových peňaženiek na mnohé účely

Existuje mnoho spôsobov, ako používať bitcoíny, a toľko spôsobov, ako ich udržať. Uvedomte si, na čo chcete bitcoiny používať a ako sú prístupné. Často existuje kompromis medzi prístupnosťou a bezpečnosťou, ale rozložením bitcoínov na rôzne peňaženky nájdete optimálnu situáciu.!

Najlepšie spôsoby zabezpečenia bitcoínov
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.