Neopraviteľné upozornenia: Facebook je ľahké šifrovať pomocou kľúča PGP

Zašifrujte Facebook pomocou kľúča PGP

Váš účet na Facebooku je hodnotný. Obsahuje súkromné ​​rozhovory, zoznam vašich osobných kontaktov a ak na odosielanie peňazí používate aplikáciu Messenger, môže byť dokonca spojený s vaším bankovým účtom..

Dvojfaktorová autentifikácia pomôže chrániť váš účet, ale je tu nová funkcia, ktorá funguje ešte silnejšou ochranou: šifrované upozornenia OpenPGP (GPG alebo PGP).

Čo je šifrovanie PGP a prečo ho nepoužívajú všetci?

PGP a jeho open source implementácia, OpenPGP, sú zlatým štandardom v šifrovacích protokoloch a sú dobre zavedené a auditované.

Protokoly nanešťastie nezískali akceptáciu v hlavnom prúde. Pravdepodobne preto, že OpenPGP je široko kritizovaný za jeho nevýhody, najmä strmú krivku učenia a nedostatok dokonalého utajenia pri zasielaní informácií..

PGP je napriek tomu vynikajúci spôsob, ako zabezpečiť vaše údaje, a nové šifrované upozornenia Facebooku sú ideálnym východiskovým miestom pre začiatočníkov, ktorí chcú zvýšiť svoju obranu online..

Tu je návod, ako zvýšiť svoju bezpečnosť na Facebooku v troch jednoduchých krokoch:

1. Vytvorte svoj jedinečný kľúč PGP

Najskôr vytvorte kľúč PGP z tohto zoznamu odporúčaných klientov PGP. Odporúča sa kľúč s dĺžkou najmenej 2048 bitov.

Priraďte nový kľúč PGP k e-mailovej adrese, ktorú používate pre Facebook, a potom nastavte dátum vypršania platnosti. V prípade straty alebo krádeže kľúča si okamžite vytvorte certifikát na zrušenie.

Získajte kľúč PGP pre Facebook

2. Nahrajte svoj PGP kľúč na Facebook

pod Nastavenia Facebooku choď na zabezpečenia kartu a prejdite na Verejný kľúč (alebo použite tento priamy odkaz).

Vráťte sa k svojmu klientovi PGP a vyhľadajte svoj kľúč a potom zvoľte Exportujte verejný kľúč.

Skopírujte a vložte kľúč do poľa poskytnutého spoločnosťou Facebook (pozri nižšie) a začiarknite políčko označené Použite tento verejný kľúč.

Váš verejný kľúč sa tiež zobrazí vo vašom profile pod položkou Kontakt a základné informácie.

Zabezpečte Facebook pomocou kľúča PGP

3. Použite svoj PGP kľúč na získanie šifrovaných upozornení

Teraz, keď dostanete upozornenie od Facebooku, bude šifrované pomocou vášho kľúča PGP.

To znamená, že iba vy budete môcť čítať vaše upozornenia na Facebooku. Nikto iný, vrátane vášho poskytovateľa e-mailu alebo vlády, ich nemôže vidieť. Tu môžete nastaviť druh upozornení, ktoré chcete dostávať z Facebooku.

Šifrovanie upozornení na Facebooku chráni vaše súkromie, ale čo je dôležitejšie, je oveľa ťažšie pre každého napadnúť váš účet únosom e-mailu a požiadaním o obnovenie hesla z Facebooku..

Zašifrujte upozornenia na Facebooku

Žiadosť o obnovenie hesla na ohrozený e-mailový účet je bežný spôsob, ako hacknúť profil na Facebooku. Každému, kto sa pokúsi touto metódou získať prístup na účet Facebook zabezpečený pomocou kľúča PGP, by však uvítali zašifrovanú správu, ako je tá uvedená nižšie..

Facebook PGP kľúč

Zašifrujte Facebook pomocou kľúča PGP a ochráňte sa online

Po importovaní svojho PGP na Facebooku môžete skontrolovať odtlačok prsta pomocou tohto príspevku. Keď v budúcnosti dostanete e-mail od Facebooku, váš e-mailový klient vám rýchlo oznámi, či sa podpis vydáva (alebo nie).

Šifrovanie e-mailov na Facebooku má tiež jednu ďalšiu výhodu. Keďže všetky správy sú kryptograficky podpísané, je ľahké zistiť, ktoré z nich sú legitímnymi správami na Facebooku a ktoré neoprávnene získavajú údaje.

Pamätajte: Zostaňte v bezpečí online! Vždy používajte ochranu!

Neopraviteľné upozornenia: Facebook je ľahké šifrovať pomocou kľúča PGP
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.