Pirát vo vrecku: Budúcnosť ukradnutých médií?

Budúcnosť online pirátstva: Meerkat a Periscope

Náklady na káble stúpajú a cena za noc vo filmoch - akonáhle započítate plyn, popcorn, nápoje a lístky - je často viac ako luxusná večera. Niet divu, že čoraz viac Američanov sa obracia na streamovanie televíznych a filmových služieb, aby dostali, čo chcú, keď chcú. A zatiaľ čo Motley Fool poznamenáva, že nadpriemerné streamingové služby sú na vzostupe, pirátstvo v médiách tiež stúpa. Populárna sieť HBO sa teraz zameriava na to, čo niektorí nazývajú „budúcnosť online pirátstva“: Váš smartphone.

Váš alebo ich?

Takto to funguje. Live-streamingové aplikácie ako Meerket a Twitter-vlastnené Periscope umožňujú užívateľom nahrávať všetko, čo chcú pomocou videokamery na svojom smartfóne alebo tablete. Momentálne je Periscope k dispozícii iba pre používateľov iDevice, zatiaľ čo Meerkat urobil prechod na Android. Každý, kto si stiahne jednu z týchto aplikácií na živé vysielanie, môže sledovať, čo vysielajú ostatní používatelia - môže to byť čokoľvek od nekonečnej slučky mačacích videí až po nelegálne filmy alebo prvé televízne programy. Veľký rozdiel? Periscope udržiava živé vysielanie 24 hodín po vysielaní, aby ho mohlo sledovať viac používateľov.

Táto úspora toku však všetky HBO skrútila. Prečo? Pretože počas epizódy Game of Thrones 12. apríla sledovali stovky používateľov reláciu na Periscope - a stovky streamov boli uložené. Podľa Washington Post HBO poslala Periscope sériu oznámení o zastavení šírenia, v ktorých požadovala odstránenie protiprávneho obsahu. Sieť označila program Periscoping ako „hromadné porušovanie autorských práv“, aj keď počet používateľov sledujúcich živé vysielania sa nepriblížil k celkovému počtu tých, ktorí sa dopúšťajú známejšej verzie pirátstva online médií - sťahovanie celých relácií a filmov z webových stránok založených na torrente. Prečo teda majú tieto živé vysielania strach z tradičných poskytovateľov médií?

Predchádzajúce pirátstvo

Ich prvý strach sa sústreďuje na obsah. Podľa zákona o autorských právach súvisiacich s informačnými technológiami (Digital Millennium Copyright Act) nie sú platformy ako Periscope a Meerkat zodpovedné za čokoľvek uverejnené alebo streamované používateľmi. Sú však nútení odstrániť tento obsah na požiadanie od držiteľov práv. Čo sa však stane, keď z rovnice vyberiete obsah, keď sa toky dočasne uložia alebo vôbec nie?

To vedie k ich druhému strachu: Prístupnosť. Zatiaľ čo počet používateľov, ktorí sledujú kanály Periscope, je zlomkom tých, ktorí sťahujú úplné filmové súbory, „priemerný“ používateľ sa nenájde na serveri torrent a našťastie zaplatí za kábel, ak to znamená, že každý týždeň sledujú svoje obľúbené relácie. , Smartfón vo vrecku však ponúka alternatívu: Vyskúšajte niekoho živý prúd filmu, ktorý ste naozaj chceli vidieť, alebo epizódu, ktorú ste vynechali. Prečo nepozerať živé vysielanie počas dochádzania alebo na dovolenke namiesto nahrávania relácie na neskoršie prezeranie? Jednoducho povedané, obsah na požiadanie je zlou správou pre tradičných poskytovateľov.

Rázne opatrenia

Čo s tým teda urobia? HBO začal párty s oznámeniami o zastavení šírenia, ale nekončí to. Keď z webových stránok a aplikácií zmizne obsah, výrobcovia nájdu nový cieľ: Používatelia. Toto sa už deje na miestach, ako je Austrália, kde Dallas Buyers Club (DBC), bojoval a získal povolenie získať IP adresu a osobné údaje o užívateľoch, ktorí hostili svoj film na stiahnutie na torrent serveroch, aby sa rozposlali varovné listy.

Odpoveď? Máte na výber niekoľko možností. Existujú aplikácie ako Popcorn Time, open-source klient BitTorrent, ktorý sa označuje ako „Netflix of Pirating“. Cieľom mnohých používateľov však nie je pirátstvo, ale občas sledujú živé vysielania, ktoré považujú za zaujímavé - a ak ide o prvé relácie alebo nové filmy, tak to tak bude. Samostatná služba VPN tu získa väčšiu trakciu; keďže výrobcovia médií sa v smartfónoch a tabletoch nezmínili o budúcnosti pirátstva, vyplatí sa vyzerať skôr ako obchodník, než aby zdvihol Jollyho Rogera.

Hlavný obrázok: Linnaea Mallette / Public Domain Pictures.net

Pirát vo vrecku: Budúcnosť ukradnutých médií?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.