Prieskum ExpressVPN odhaľuje, že Američania sa o ochranu súkromia nakoniec starajú

Ilustrácia orla zakrývajúceho jeho oči.

Reprezentatívny prieskum, ktorý si objednala spoločnosť ExpressVPN a uskutočnil ho spoločnosť Propeller Insights, priniesol mnoho prekvapivých výsledkov, pričom potvrdil niektoré podozrenia z tohto odvetvia a verejnosti..

Viac ako 1 000 jednotlivcov zastupujúcich vek, pohlavie a geografickú štruktúru Spojených štátov sa pýtali na svoje skúsenosti a obavy týkajúce sa súkromia a technológie online..

Využitie VPN je vysoké

V prieskume 29,3% respondentov uviedlo, že použilo virtuálnu súkromnú sieť alebo sieť proxy. Dôvody použitia VPN sú rôzne, ale patria do troch hlavných kategórií:

Prístup k obsahu

Medzi tými, ktorí používali VPN, 26,7% používa túto sieť na prístup k svojej podnikovej alebo akademickej sieti, 19,9% na prístup k obsahu inak nedostupnému v ich regióne a 16,9% na obchádzanie cenzúry..

Aby sa zabránilo dohľadu

Najobľúbenejšie dôvody použitia VPN súvisia s dohľadom, pričom 41,7% respondentov sa snaží chrániť pred webmi, ktoré vidia svoju IP, 26,4% zabrániť poskytovateľom internetových služieb (ISP) v zhromažďovaní informácií a 16,6% sa chrániť pred miestnymi vláda.

Ak chcete zostať v bezpečí online

Viac ako 50% používa VPN na ochranu pred bezpečnostnými hrozbami, pričom riziká spojené s používaním verejných sietí Wi-Fi (50,8%) a hackerov (51,1%) sú rovnako dobrými dôvodmi, prečo ľudia používajú sieť VPN..

Ľudia veria vo svoje mobilné zariadenia

Ľudia vo všeobecnosti dôverujú svojim mobilným telefónom. Iba 30,5% používateľov systému Android je „nie vôbec“ alebo „málo“ presvedčených o svojich zariadeniach. Cestovné v systéme iOS sa mierne zlepšilo, pričom 27,4% používateľov vyjadrilo nedostatok dôvery.

  Nové napätie škodlivého softvéru ukradne informácie o kreditných kartách od miestnych firiem

Ľudia sa menej zaujímajú o vysielanie svojej polohy ako o svojich slovách: Je oveľa pravdepodobnejšie, že používatelia umožnia aplikáciám na svojich telefónoch alebo tabletoch získať prístup k svojej polohe (78,7%) ako používať mikrofón (58,9%)..

Používatelia inteligentných zariadení sa obávajú hackov

Zariadenia, ktoré sú okrem svojej základnej funkcie prepojené a vybavené senzormi, ako sú kamery alebo mikrofóny, sa všeobecne označujú ako „inteligentné“.

V rámci svojej funkčnosti (známej alebo neznámej pre používateľa) často komunikujú s výrobcom a odosielajú údaje na vzdialené servery. Niektoré môžu byť diaľkovo ovládané používateľom – a prípadne neoprávnenými tretími stranami, ak nie sú správne pripojené.

Takmer štvrtina (24,8%) respondentov prieskumu nevlastní žiadne inteligentné zariadenia, zatiaľ čo takmer toľko (24,4%) vždy vypne mikrofóny svojich zariadení, ak ich nepoužívajú. Jedna pätina (21,2%) však tvrdí, že mikrofón nechávajú vždy zapnutý.

Čísla sú podobné pre použitie s fotoaparátom. S týmito údajmi, spolu s počtom ľudí, ktorí buď nevedia, či ich zariadenia majú mikrofón alebo ktorí ho len zriedka vypínajú (29,6%), by sme mohli dospieť k záveru, že približne polovica obyvateľstva necudzuje súkromie. 85% však tvrdí, že sú veľmi (24,7%), veľmi (23,4%) alebo trochu (28,0%) znepokojení inteligentnými zariadeniami monitorujúcimi ich osobné návyky..

Ale oveľa viac ľudí sa obáva hackerstva. Iba 19,4% sa netýka, že kybernetický útočník mohol uniesť a účinne prevziať kontrolu nad inteligentnými domácimi zariadeniami, pričom 50,5% bolo „veľmi“ alebo „veľmi znepokojených“.

Google podnecuje špionážny strach

Američania sa neboja toho, že ich vláda špehuje, ako sa často predpokladá. 15,9% respondentov uviedlo, že sa obávajú dohľadu FBI, a iba 6,4% sa obáva, že na ne špehuje NSA.

Ľudia sa zďaleka najviac obávajú zhromažďovania informácií poskytovateľmi internetových služieb (23,2%) a Facebookom (20,5%). Špionáž Google je pre ľudí viac znepokojujúca (5,9%) ako sliezanie zo strany zamestnávateľov (2,6%) alebo rodinných príslušníkov (5,1%)..

  Internetové konzorcium konzorcia bolo napadnuté

Facebooku sa to páči

Prieskum ukazuje, že 46,7% ľudí sa nestará o to, že sa na Facebooku môžu páčiť, aby mohli byť použité na určenie politickej orientácie, o niečo menej ako 49,2%, ktorí sa neboja, že ich sexuálna orientácia bude známa.

Vládne intervencie a politika

Čistá neutralita je naďalej populárna (70% viac respondentov ju skôr podporuje, ako ju nemá), ale 51,4% respondentov tvrdí, že o nej nevie dosť na to, aby sa vyjadrilo.

Podľa prieskumu sa 82,9% tiež domnieva, že Kongres by mal prijať zákony, ktoré požadujú, aby technické spoločnosti získali povolenie pred zhromažďovaním osobných údajov. Ešte viac sa 85,2% domnieva, že by mali existovať pokuty pre spoločnosti, ktoré stratia údaje používateľov, a 90,2% sa domnieva, že v prípade zneužitia údajov by mali byť udelené ďalšie pokuty. Z respondentov je 47,4% presvedčených, že Kongres by mal ísť až tak ďaleko, pokiaľ ide o rozdelenie Facebooku a Google.

Dve tretiny Američanov podporujú zákony, ktoré by vyžadovali, aby si pornografické platformy overili, či používatelia majú viac ako 18 rokov, predtým ako im umožnia používať tento web, ako je to v prípade Spojeného kráľovstva. Bloky obsahu nemajú väčšinovú podporu, ale naďalej sú populárne na 42,3%.

Keď sa na otázku, ktorých demokratických prezidentských kandidátov v roku 2023 Američania dôverujú ochrane svojich online údajov, tešíme, poznamenal, že obhajca súkromia Bernie Sanders získal 26% hlasov.

 • 26% uviedlo Bernie Sanders
 • 24% uviedlo Joe Biden
 • 13% uviedlo Beto O´Rourke
 • 12% uviedlo Elizabeth Warren
 • 10% uviedlo Kamala Harris
 • 9% uviedlo Cory Booker

 
Na otázku, ktorým demokratickým prezidentským kandidátom v roku 2023 Američanom dôveruje väčšina v zachovanie bezplatného a otvoreného internetu, Bernie Sanders opäť prevládla v prieskume.

 • 29% uviedlo Bernie Sanders
 • 20% uviedlo Joe Biden
 • 13% uviedlo Elizabeth Warren
 • 12% uviedlo Beto O´Rourke
 • 12% uviedlo Kamala Harris
 • 10% uviedlo Cory Booker
  Čo je to phishingový útok?

Američania sa starajú o svoje súkromie

Na rozdiel od bežných predpokladov Američania prijímajú skutočné a účinné opatrenia na boj proti svojej invázii do súkromia.

Ľudia sa však nestarajú o vládu, ale skôr o poskytovateľov internetových služieb a spoločnosti pôsobiace v oblasti sociálnych médií. K dispozícii je tiež drvivá podpora, ktorá obmedzuje schopnosť technologických spoločností zhromažďovať a používať osobné údaje, pričom niektoré z nich požadujú ďalšie filtre obsahu a vekové obmedzenia..

Tu si môžete zobraziť nespracované údaje.

Prieskum ExpressVPN odhaľuje, že Američania sa o ochranu súkromia nakoniec starajú
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.