Tipy na zabezpečenie Silver Surfer: Zostaňte v bezpečí online počas svojich zlatých rokov

web-pútavá babička

Internet je relatívne mladý nástroj a populárne vnímanie je, že väčšina jeho používateľov je podobne mladistvých. Koniec koncov, v sociálnych médiách dominujú samoobslužné semináre o sebaposilňovaní a emocionálne účty, ktoré sa konajú v rámci voľného obchodu dievčatá Cherokee teepee od vedľa..

Ale nie tak rýchlo. Kým web používa 96% Američanov vo veku od 18 do 29 rokov, tí, ktorí majú 65 rokov a viac, sú najrýchlejšie prijímateľmi a 58% amerických seniorov je teraz online. Predpokladá sa, že toto percento sa zvýši.

Migrácia na web bola pre starších ľudí prínosom. Sú viac prepojení ako predchádzajúce geriatrické skupiny - 48% seniorov na internete má účty Facebook - a využilo všetky služby, vďaka ktorým je internet tak pohodlný, ako napríklad online platenie faktúr, nakupovanie a Uber..

Tento trend však dal príležitosť aj oveľa menej priateľskej populácii: podvodníkom. Medzi touto nechutnou parta je presvedčenie, že starší sedia kačice a existujú údaje, ktoré by ich mohli zálohovať. Stanfordské centrum pre dlhovekosť zistilo, že seniori majú o 34% vyššiu pravdepodobnosť, že dajú peniaze na finančný podvod ako ľudia vo veku štyridsiatich rokov..

Niektorí vedci očakávajú, že veda vysvetlí, prečo by sa seniori mohli s vekom stať viac dôveryhodnými. Každý však má rozdielny vek a môže to byť vina za sociálne faktory.

Pre starších používateľov internetu môže byť užitočnejšia stratégia zisťovania podvodov skôr, ako k nim dôjde. To, že nie ste digitálny rodák (t. J. Vyrastali ste pri používaní iPhone ako cumlíka), neznamená, že nemôžete plynule prechádzať webom. ExpressVPN tak prišiel so štyrmi tipmi, aby poskytol aj tým najostrejším z nás nohu o bezpečnosti webu.

1. Neverte všetkému, čo čítate na internete

Je to klišé? Áno. Ale ľudia počúvajú? Nie. Stačí sa pozrieť na Twitter a uvidíte dostatok dôkazov o množstve protichodných faktov a čísel, ktoré ľudia chrlia online.

Falošné tvrdenia sa stávajú ešte nebezpečnejšími, ak sa týkajú drahých výrobkov. FBI varuje, že drahé tovary zamerané na zlepšenie zdravia a kvality života môžu byť zamerané na podvádzanie seniorov.

Overte si legitimitu stránok, z ktorých plánujete nákup, aby ste sa ubezpečili, že nezhadzujete svoje peniaze. Dobrým spôsobom je skontrolovať oprávnenie domény.

Marketingoví autoristi často používajú skóre domény so skóre 100 bodov, aby zistili, do akej miery sa ich stránky zaraďujú do vyhľadávacích nástrojov, ako je Google. Pretože spoločnosť Google je navrhnutá tak, aby priniesla výsledky vysokej kvality, dobrá autorita domény často koreluje s legitimitou.

Oprávnenie domény nie je úplnou metrikou. Skontrolujte, či bol produkt alebo web skontrolovaný v hlavných spravodajských publikáciách. Takisto sa neváhajte opýtať. Vstaňte z počítača a zavolajte priateľom a rodine. Už o tom počuli?

2. Nepredávajte svoje srdce počítačovej obrazovke

Zoznamovacie weby dali mnohým novú lásku. Zrazu môže byť zapálená romantika kliknutím na tlačidlo. To je ďaleko od čias milostných listov, jazdy kočiarom a pinaforov.

Avšak, online zoznamka má svoje nebezpečenstvo, najmä pre seniorov. Je známe, že podvodníci sa zameriavajú na tých, o ktorých sa predpokladá, že sú starší, novo osamelí a osamelí. Po vytvorení vzťahu online - možno dokonca vyznáva jeho lásku - bude scammer náhle tvrdiť, že upadol do zúfalstva a potrebuje okamžitú finančnú pomoc. Jedna žena stratila takého podvodníka 180 000 dolárov.

Nedovoľte, aby internet zmenil pravidlá súdneho konania. Spomaľ. Ak ste nikdy niekoho osobne nestretli, neexistuje spôsob, ako zistiť, že obraz s úsmevom je skutočný. A vždy sa pýtajte sami seba: „Je to dobrý pocit?“ Ak sú vo vašom srdci nejaké pochybnosti, mohlo by to byť nákladné, ak sa im nebude venovať pozornosť..

3. Nedovoľte počítaču prístup k počítačom pre niekoho

Jeden podvod, ktorý sa objavil nedávno, je človek, ktorý tvrdí, že pochádza od spoločnosti Microsoft, ktorý uvádza, že váš počítač obsahuje vírus. Ak ho chcete vyriešiť, môže požadovať heslá alebo vzdialený prístup k vášmu systému.

Spoločnosť Microsoft nie je taká všemocná, že neustále sleduje váš počítač. Ak sa vyskytne problém, bude to ten, ktorý ich volá, nie naopak. Prístup k nejakému človeku v telefóne by mohol viesť k strate súborov, skutočnému počítačovému vírusu alebo dokonca k krádeži identity.

4. Dávajte pozor na spam

Je to bežný refrén v digitálnom veku: Prečo sa musím vyrovnať so spamom? Menej pozornosti sa však venuje spamu, ktorý nevyzerá ako spam.

Patria sem humorné reťazové e-maily, produkty s presvedčivými sľubmi a nezvyčajné politické teórie. Ak by ste dostali list od cudzej osoby, reagovali by ste? Dúfajme, že nie. Pri e-maile postupujte rovnako opatrne. Aj keď o vás veľa vedia (napr. Vaše záľuby, meno vášho psa, váš obľúbený film Barbra Streisand), mohli by získať dôveru pomocou stratégie nazývanej „sociálne inžinierstvo“..

Podobne, ak dostanete e-mail od osoby, ktorú poznáte, ale správa nie je obvyklá alebo vydáva zvláštne finančné požiadavky, okamžite ju vložte do koša. Neklikajte na žiadne odkazy. Neodpovedajte. Neprechádzajte Go a zbierajte 200 dolárov. Váš priateľ má viac ako pravdepodobné, že jeho e-mail prevzal niekto iný, kto sa pokúša využiť vzťah, ktorý existuje medzi vami a predpokladaným odosielateľom.

~

Máte nejaké tipy, ktoré chcete zdieľať? Pridajte ich do komentárov nižšie. Bezpečnosť internetu je úsilie vynaložené na davu. Sme všetci bezpečnejší, ak si všetci uvedomujeme, mladých i starých!

Odporúčaný obrázok: Dollar Photo Club

Tipy na zabezpečenie Silver Surfer: Zostaňte v bezpečí online počas svojich zlatých rokov
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.