Bir VPN uygulaması neden bir VPN eklentisinden daha iyidir?

İnterneti özel ve güvenli bir şekilde kullanmak istiyorsanız, bir VPN'e ihtiyacınız var. Ancak mevcut tüm farklı VPN türleri ile, bir VPN uygulaması ile bir VPN eklentisi (veya bir VPN tarayıcısı) arasında nasıl karar verirsiniz??

Yüzeyde, bir VPN eklentisi kullanmak daha iyi bir seçim gibi görünüyor. Sonuçta, neredeyse her zaman ücretsizdir ve kurulumu nispeten kolaydır. VPN tarayıcılar söz konusu olduğunda, VPN web tarayıcınıza önceden yüklenmiş olarak gelir. Ödeme gerektirmeyen, abonelik hesabı olmayan ve yüklemek için yalnızca birkaç tıklama gerektiren bir VPN hizmetinden hoşlanmama?

Çevrimiçi gizliliğinizi ve güvenliğinizi VPN eklentilerine ve tarayıcılarına emanet etmeye karar vermeden önce, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Çoğu VPN eklentisi veya tarayıcısı yalnızca tarayıcı trafiğinizi korur

Çoğu durumda, web tarayıcınıza bir VPN eklentisi yüklemek veya bir VPN tarayıcı kullanmak, tarayıcı trafiği ve başka hiçbir şey. Dolayısıyla, Chrome'da bir VPN eklentiniz varsa, tüm Chrome trafiğiniz şifrelenir ve meraklı gözlerden korunur. Bununla birlikte, Outlook, Skype veya çevrimiçi bilgi alışverişi yapan başka bir araç kullanıyorsanız, bu trafik bir VPN eklentisi veya tarayıcısı tarafından korunmayacaktır (IP adresinizi yine de sızdırabilir).

Temel olarak, bir VPN eklentisi ile şifrelenmiş bir HTTP proxy arasında çok fazla teknik fark yoktur. Bir "IP adresim" web sitesini kontrol ederken IP adresinizin değiştiğini görseniz de, diğer uygulamalarınız yine de ev IP'nizi kullanacak, sizi anonim hale getirecek ve trafiğinizi internet servis sağlayıcıları tarafından gözetime açık hale getirecektir..

Tüm ağ trafiğinizi tamamen korumak için bir VPN uygulamasına ihtiyacınız var.

Ücretsiz bir eklenti veya tarayıcı kullanmak, gizliliğinizle ödeme yapacağınız anlamına gelir

Piyasadaki neredeyse tüm VPN eklentileri ve tarayıcıları ücretsizdir, bu da kutlama yerine dikkat edilmelidir. Bunun nedeni, bir VPN hizmetine güç vermek için gereken sunucuların bakımının pahalı olmasıdır. Yani, sağlayıcılar müşterilerden gelir almıyorsa, neredeyse kesinlikle başka yollardan elde ediyorlar.

Örneğin, bazı sağlayıcılar paradan tasarruf etmek için ucuz altyapı kullanmayı seçerek yavaş ve kararsız bağlantılara neden olabilir. Diğerleri maliyetleri azaltmak için teknoloji yükseltmelerini ve müşteri desteğini sınırlamaya karar verebilir. Daha da kötüsü, bazı sağlayıcılar üçüncü taraflara kullanıcı günlükleri ve IP adresleri satabilir, bu da bir VPN'nin amacını bozar.

ExpressVPN tarayıcı uzantısı neden farklı?

Chrome ve Firefox için ExpressVPN uzantıları, her iki dünyanın da en iyisini sunar, çünkü bağımsız uzantıların aksine, yalnızca tarayıcıyı değil tüm cihazınızı korumak için ExpressVPN uygulamasıyla ortaklaşa çalışırlar. Mac, Windows ve Linux için mevcut olan uzantılar konumunuzu taklit eder, WebRTC'yi engeller ve HTTPS Everywhere içerir. Abonelik ücretlerimiz, teknolojimizi yükseltmek ve donanımımızı korumak için sürekli yatırım yapabilmemizi sağlar. Sonuç, artan gizlilik, kapsamlı güvenlik ve sınırsız çevrimiçi özgürlüktür. Ve bunun bedelini ödemeye değer.

Bir VPN uygulaması neden bir VPN eklentisinden daha iyidir?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.