Cep telefonunuzu şarj etmek risklere nasıl maruz kalır?

[ware_item id=33][/ware_item]

Akıllı telefonlar genellikle veri şarj etmek ve yüklemek için bir fiş paylaşır. Bu, yanımızda taşımak zorunda olduğumuz kablo sayısını azaltırken, telefonumuzu yanlışlıkla güvenmediğimiz bir bilgisayara bağlayabileceğimiz için tehlikeli olabilir, bu da cihazımıza rızamız olmadan erişmeye çalışabilir.


Otobüsler, tren istasyonları ve hatta duvar prizleri gibi birçok yerde USB çıkışları buluyoruz. Her birinin arkasında bir bilgisayar olabilir. Örneğin, uçaklar cihazlarınızı gemide şarj etmenize izin verir, ancak uçağın board bilgisayarı genellikle cihazınıza erişmeye çalışır. Önünüzdeki koltuktaki ekranda medya oynatmak istiyorsanız bu harika, ancak bu bilgisayarlara gerçekten güvenebilir miyiz?

Buna karşı savunma için kendi şarj cihazınızı yanınızda taşıyın ve USB çıkışı yerine elektrik prizine takın. Ayrıca sadece elektriği taşıyan ancak veri olmayan bir kablo da bulabilirsiniz. Ayrıca, hiçbir veri aktarılmadan cihazınızın şarj edildiğinden emin olmak için “USB prezervatif” adı verilen cihazlar da vardır..

daha fazla okuma

Aşağıdaki makalelerle mobil kablosuz ağın tehlikeleri hakkında daha fazla bilgi edinin:

  • Mobil Ağlarınızdan Hangi Bilgiler Geçer?
  • Gizliliğinizi Etkileyen Mobil Ayarlar
  • Konumunuzu Üçgenleştirmenin Tehlikeleri, Çağrıları Durdurma, SMS
  • Cihazınızı Kilitleme
  • Mobil Uygulamalarınızı Koruma
Cep telefonunuzu şarj etmek risklere nasıl maruz kalır?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.