Google’ın sizin hakkınızda bildiği her şeyi nasıl silebilirsiniz?

Yazdırılabilir PDF indirin

Seni kendinden daha iyi tanır. Satın almayı düşündüğünüz her akıllı telefonu, kir bulmaya çalıştığınız her iş arkadaşınızı, maruz kaldığınız her utanç verici rahatsızlığı biliyor…

Senin Google Etkinliği (önceden Google Web olarak bilinirdi) & Uygulama Geçmişi) ve arama yaptığınız her şeyi bilir… 2005'e kadar uzanır.!

Bu yazı size öğretecek Google geçmişinizi kalıcı olarak nasıl silebilirsiniz? İnternet gizliliğinizi artırmak ve arama ve göz atma verilerinizin sizi sonsuza dek takip etmesini önlemek için.

Not: Tarayıcı geçmişinizi temizlemek, Google Web'inizi temizlemekle aynı şey değildir & Uygulama Etkinliği geçmişi. Tarayıcı geçmişinizi temizlediğinizde, yalnızca bilgisayarınızda yerel olarak depolanan geçmişi silmiş olursunuz. Tarayıcı geçmişinizi temizlemek, Google’ın sunucularında depolanan verilere hiçbir şey yapmaz.

Uyarı: G Suite (eski adıyla Google Apps for Work) kullanıyorsanız, herhangi bir şeyi silmeden önce şirketinizin kabul edilebilir kullanım ve veri saklama politikalarını bulmanız çok önemlidir.!

Atlamak…

Nasıl: 
> Tüm Google verilerinizi indirin
> Tüm Google etkinliğinizi silin
> Google'ın etkinliğinizi kaydetmesini durdurun (veya “duraklatın”)
Google arama geçmişinizi silmenin ve devre dışı bırakmanın sonuçlarını öğrenin
Geçmişinizi silmek ve devre dışı bırakmak sizi Google için görünmez yapmaz
İnternet gizliliğinizi korumak için daha fazlasını yapın

Çevrimiçi yaptığınız şey SİZİN işinizdir - ve yalnızca sizin

ExpressVPN internette yaptıklarınızın özel olduğuna inanıyor. Kimse çevrimiçi olarak yaptığınız şeyleri takip etmemelidir - zaten sizin bilginiz ve izniniz olmadan değil.

Devre dışı bırakmadıysanız, Google Etkinlik son on yıldır arama ve göz atma etkinliğinizin kaydını tutmaktadır. İzlediğiniz her bağlantıyı, tıkladığınız her resmi ve adres çubuğuna girdiğiniz URL'leri bilir.

Google tüm bu verileri senin hakkında bir profil oluştur, yaşınız, cinsiyetiniz, dilleriniz ve ilgi alanlarınız dahil olmak üzere arama sonuçlarını ve reklamları profilinize göre filtreler. Oldukça akıllı, değil mi? Ama bu aynı zamanda gizliliğinizin inanılmaz bir istilası.

Google arama geçmişinizin sizi sonsuza dek rahatsız etmesine izin vermeyin.

Her şeyi silmeden önce Google Etkinliğinizi yedekleyin

Nisan 2015'te Google, sessizce tüm Google verilerinizi indirmenizi sağlayan bir özellik yayınladı. Duygusal (sniff) hissediyorsanız, sonsuza kadar silmeden ve devre dışı bırakmadan önce arama verilerinizi indirmeyi düşünebilirsiniz..

Google arama geçmişinizi nasıl indirip silebilir ve Google'ın etkinliğinizi kaydetmesini nasıl engelleyebilirsiniz?

Tüm Google verilerinizi indirme

Google'ın Çıkarmak özelliği, Google Arama geçmişiniz, Gmail, Takvim, Chrome, Google Fotoğraflar, Haritalar ve daha fazlası dahil olmak üzere kullandığınız tüm Google ürünlerinden veri indirmenize olanak tanır. Tüm Google verilerinizi indirmek için Paket Servisi nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Aşama 1: Google Paket Servisi "Verilerinizi indirin" sayfasına gidin ve indirmek istediğiniz verileri seçin. Varsayılan olarak, tüm kutular seçilidir. seçmek Sonraki.

Google'ın

Adım 2: Arşiv biçiminizi ve yayınlanma yönteminizi seçin, ardından Arşiv oluştur. (Varsayılan ayarlara bağlı kaldık.)

Google'ın

Aşama 3: Sen olacak bildirim al arşivleme işlemi tamamlandığında. Bu örnekte, arşivimizi indirmek için bağlantı içeren bir e-posta aldık.

Google, arşivinizi indirmek için bağlantı içeren bir e-posta gönderdi.

Artık verilerinizin bir arşivini indirdiğinize göre, geçmişinizi silmeye hazırsınız.

Tüm Google etkinliğinizi silme

Hakkında veri silmek için bu adımları kullanın herşey aramalarınız, video aramalarınız ve tıkladığınız reklamlar dahil Google etkinliğiniz.

Aşama 1: Şuraya git: Benim etkinliğim sayfasında, dikey üç nokta seçin (⋮), sonra seçin Etkinliği sil.

Google'ın dikey üç nokta açılır menüsü

Adım 2: Tarihi değiştir Bugün için Her zaman. seçmek Tüm ürünler açılır menüden seçin ve ardından SİL.

Google arşiv silme ekranı

Aşama 3: Google, hizmetlerini sizin için daha kullanışlı hale getirmek için verilerinizi nasıl kullandığını size söyleyecektir. seçmek tamam.

Google'ın

4. Adım: Google, etkinliğinizi silmek isteyip istemediğinizi soracaktır. seçmek SİL.

Google'ın

Adım 5: Ekranınız şimdi “Aktivite yok.”

Google'ın

Tebrikler. Artık Google arama geçmişinizi sildiniz. İşte boş sayfalara! Sıradaki: Google'ı etkinliğinizi kaydetmeyi durdurun.

Google'ın etkinliğinizi kaydetmesi nasıl durdurulur (veya “duraklatılır”)

Google, etkinliğinizi kaydetmesini kalıcı olarak devre dışı bırakmanın bir yolunu sağlamaz, ancak Duraklat. Etkinliğinizi kaydederek Google'da duraklatmak için bu adımları kullanın.

Aşama 1: Şuraya git: Etkinlik kontrolleri sayfasında, "Web" için bir bölüm göreceksiniz. & Uygulama Etkinliği. ” Anahtarı sola kaydırın.

Geçişin nasıl kaydırılacağını vurgulayan Google'ın Web ve Etkinlik ekranı

Adım 2: Google, Web'inizi duraklatmak isteyip istemediğinizi soracaktır & Uygulama Etkinliği. seçmek DURAKLAT.

Google'ın

Aşama 3: Etkinliğinizin duraklatılmış olup olmadığını kontrol edin. Ekranda “Web” & Uygulama Etkinliği (duraklatıldı) ”ve sürgülü geçiş gri olmalıdır.

Google'ın

4. Adım: Etkinliğinizi TÜM Google uygulamalarında ve hizmetlerinde günlüğe kaydetmek için Google'da "duraklat" tuşuna basmak istiyorsanız, bu sayfadaki tüm anahtarları sola kaydırın.

Her bir öğe için önemli bilgileri okuyun ve DURAKLAT her adımı tamamlamak.

Her bir geçiş açık olarak ayarlanmış bir dizi Google etkinlik ekranı
Görev tamamlandı! Google artık arama verilerinizi kaydetmeyecek.

Google arama geçmişinizi silmenin ve devre dışı bırakmanın sonuçlarını öğrenin

Google arama geçmişinizi silmenin sonuçlarını anlamak önemlidir.

Varsayılan olarak, Google arama sonuçlarınızı kişiselleştirir arama etkinliğinize göre. Bu nedenle, tarifleri arar ve diğer tüm web sitelerinden daha sık allrecipes.com bağlantılarını tıklatırsanız, her tarif aradığınızda Google, allrecipes.com'u arama sonuçları sayfasında daha üst sıraya yerleştirir.

Geçmişinizi silip devre dışı bırakırsanız, geri dönen arama sonuçlarınız size daha geniş ve daha az spesifik. Bu nedenle, allrecipes.com favori siteniz olmasına rağmen sonuçların en üstünde görünmeyecek.

Geçmişinizi silmek ve devre dışı bırakmak sizi Google için görünmez yapmaz

Geçmişinizi silip devre dışı bırakırsanız, değil Google için görünmez - özellikle Gmail ve YouTube gibi çeşitli Google uygulamalarını ve hizmetlerini kullanmak için bir Google hesabınız varsa.

Gerçek şu ki, Google için görünmez olmak neredeyse imkansız. Ama ihtiyatlı olabilirsin. Günlük Google kullanımınızdan tüm Google uygulamalarını ve hizmetlerini kaldırarak başlayın. Ve arama etkinliğinizi takip etmeyen DuckDuckGo, Ixquick ve Startpage gibi arama motorlarını kullanın.

Ancak kalbiniz Google için olabildiğince görünmez olmaya ayarlanmışsa, interneti kullanmayın. Hiç. (Google Street View aracı yakındaysa, çalılıklara atlamanız gerekir.)

google haritalarında kaçan hükümlü

Google Street View'da yakalandı: Bu adamın dalması için görünürde çalı yok!

İnternet gizliliğinizi korumak için daha fazlasını yapın

Şimdi internet gizlilik oyununuzu GERÇEKTEN artırmak istiyorsanız, işte atabileceğiniz daha fazla adım.

 1. ExpressVPN kullanın. Google Web'i “duraklatırken” & Uygulama Geçmişi, Google'ın sizinle ilgili veri toplamasını engeller, İSS'nizin çevrimiçi olarak ne yaptığınızı takip etmesini ve potansiyel olarak şirketler ve hükümetlerle paylaşmasını engellemez. Çevrimiçi etkinliğinizi İSS'nizden gizlemek için ExpressVPN gibi bir VPN kullanın.
 2. Tor Tarayıcı'yı kullanma. Tor, konumunuzu ve çevrimiçi etkinliklerinizi ağ gözetimi veya trafik analizi yapan herhangi bir kişiden gizler; Çevrimiçi anonimliği korumak için en iyi bahislerinizden biridir. Tor'un etkinliğini en üst düzeye çıkarmak için şu ipuçlarını okuduğunuzdan emin olun: Tor'un gerçekten çalışmasını isteyin?

Güvenli tarama, herkes!

Çevrimiçi yaşamınızı genişletin

Çevrimiçi yaşamınızı kolaylaştırmak için daha fazla yardım ister misiniz? ExpressVPN’in aşağıdaki kılavuzlarına göz atın:

 • Chrome uzantılarını silme
 • Dropbox'ı Silme
 • Facebook hesabınızı silme
 • Facebook Messenger'ı silme
 • İPhone'umu Bul, iPad'imi Bul ve Mac'imi Bul'u Silme
 • Gmail hesabınızı silme
 • Google fotoğraflarınızı silme
 • Sabit sürücü tarama geçmişinizi silme
 • Instagram hesabınızı silme
 • Internet Explorer geçmişinizi silme
 • Pokémon Go hesabınızı silme
 • Safari'yi Silme
 • Snapchat hesabınızı silme
 • Tinder hesabınızı silme
 • Twitter hesabınızı silme
 • WhatsApp Messenger'ı Silme
 • Yahoo Mail hesabınızı silme

Öne Çıkan Resim: Thomas Lefebvre / Unsplash (resim değiştirildi)

Google'ın sizin hakkınızda bildiği her şeyi nasıl silebilirsiniz?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.