Karşılaştırma: En İyi Ücretsiz Antivirüs Yazılım Paketleri

Güncelleme gerektiren eski bir sisteminiz olsun veya yeni dizüstü bilgisayarınızda web'de güvenle gezinmek istiyorsanız, virüsten koruma yazılımı bilgisayarınızdaki en önemli kurulumlardan biri olmaya devam eder. Orada bol seçenek var ve hepsi artıları ve eksileri ile geliyor. Sisteminiz için en iyi seçim hangisi?

Kısa cevap, güncellenmiş olduğu sürece saygın bir virüsten koruma yazılımı ile iyi olacağınızdır. Bununla birlikte, her biri kendi özellik kümesi, kaynak gereksinimleri ve fiyatı ile birlikte geldiğinden, seçici tüketici daha yakından bakmak isteyebilir. Orada çok fazla premium seçenek olduğundan, bu makale sadece ücretsiz yazılıma odaklanacaktır - ücretsiz olarak, şu anda bu anti-virüs uygulamalarından herhangi birini indirebilir, yükleyebilir ve çalıştırabilirsiniz ve bu size bir kuruşa mal olmaz.

Artıları ve eksileri ile alfabetik sırayla beş iyi seçenek.

Avast Ücretsiz

Artıları: Çok sayıda sistem kaynağını tüketmeden işi yapan sezgisel kullanıcı arayüzü ile hızlı, kullanımı kolay. Birçok bilgisayar için çoklu görev yapabilir ve minimum yavaşlama yaşayabilirsiniz. Web tarayıcılarınızda yazılım güncellemelerini ve bloatware'i kontrol eden özellikler içerir.

Eksileri: Temel kurulum kolay olabilir, ancak özellikle teknophobe için daha karmaşık yapılandırma bir güçlük olabilir. Avast bir kötü amaçlı yazılımdan koruma aracıyla birlikte gelirken, diğer bağımsız seçenekler kadar güçlü veya etkili değildir.

AVG Ücretsiz

Artıları: Diğer özelliklerin yanı sıra tümleşik standart antivirüs, web izleme ve e-posta tarayıcı. Her bir özelliği çalıştırmak kolaydır ve web / e-posta izleme her zaman açık koruma sağlar.

Eksileri: AVG'yi tüm işlemlerin krikosu, hiçbirinin ustası olarak düşünün. Antivirüs motoru bağımsız testlerden ortalama puan alır. Çok fazla özellik olduğu için, bu kaynak ağırlıklı bir paket olabilir. Benzer şekilde, kullanıcı arayüzü alışmaya biraz zaman ayırır. Ayrıca premium sürüme geçmenizi sağlamaya çalışan düzenli açılır pencereler alırsınız.

Bitdefender Ücretsiz

Artıları: En istikrarlı şekilde en yüksek puan alan antivirüslerden biri. Hem sistem taraması hem de gerçek zamanlı koruma dahil özelliklerle basit, hızlı ve son derece hafif kaynaklar.

Eksileri: Ayrıca, ücretsiz yinelemesi için bulacağınız en ince paketlerden biri, yani seçim yapabileceğiniz çok az seçeneğiniz olacak ve entegre ekstra özellikler (ör. Güvenlik duvarı) olmayacak..

Panda Cloud Antivirüs

Artıları: Bulut tabanlı özelliklere sahip temiz ve basit kullanıcı arayüzü ve sistem kaynakları üzerinde minimum etki. Ek işlevler, açık Wi-Fi ağ tehditlerinden ve muhtemelen tehlikeli USB sürücülerden korunmak için daha fazla izleme sunar.

Eksileri: Ücretsiz sürüm, sürekli olarak premium sürüme yükseltmenizi hatırlatır ve diğer özelliklere sınırlı erişim ile sizi kızdırır. Bağımsız testler, tespit oranlarının sabit olmasına rağmen, bunların en iyisi olmadığını göstermektedir..

ZoneAlarm Ücretsiz

Artıları: Bu güvenlik duvarı ve antivirüs kombinasyonu, bağımsız uygulamalar kullanmak yerine entegre bir paketin rahatlığını sunar.

Eksileri: Diğer seçeneklerden bazıları kadar zengin özelliklere sahip değil. Antivirüs veritabanı saatlik olarak değil, günlük olarak güncellenir, bu da hızla yeni tehditlere yol açabileceğiniz anlamına gelir.

Bu programlar nasıl ücretsiz kalır? Çoğu, daha fazla işlevsellik sağlamak veya ticari bir ortamda çalışmak için premium veya lisans modelleri sunar. Sadece ücretsiz bir antivirüs yüklemesi arayan genel tüketici için endişelenmeyin; bir kuruşunu daraltmamanız, üründen uzaklaşmaz. Aslında, bunlar mevcut en iyi anti-virüs yazılım paketleri arasındadır..

ExpressVPN’in internet gizlilik kılavuzlarına geri dönmek için burayı tıklayın

Karşılaştırma: En İyi Ücretsiz Antivirüs Yazılım Paketleri
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.