Mobil güvenlik hakkında bilmeniz gereken her şey

Günümüzde mobil cihazlar bir telefondan çok daha fazlasıdır. Akıllı telefonunuz ayrıca bir kamera, çalar saat, GPS, oyun konsolu, MP3 çalar ve televizyondur.

Mobil cihazlarımız tüm günlük görevlerimizi tamamlama becerisi arttıkça, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarımıza daha az güvenmeye başlıyoruz. Evde yapabileceğimiz her şeyi şimdi hareket halindeyken yapabiliriz, böylece arkadaşlarımıza, ailemize ve meslektaşlarımızla bağlantıda kalmamızı kolaylaştırır. Ancak bu belirli bir kolaylık katıyor olsa da, tehlikeli de olabilir.

Mobil cihazlarda daha fazla bilgi depoladığımız için saldırı riskimiz katlanarak artıyor. Sonuçta, gizliliğiniz yalnızca onu saklayan cihaz kadar iyidir.

Mobil cihazları diğer cihazlardan bu kadar farklı yapan şey, bir SIM kartın ve iOS veya Android gibi benzersiz bir işletim sisteminin dahil edilmesidir..

Bununla birlikte, bir mobil cihazı sabit bir cihaza karşı oluşturan şey, her zaman net bir şekilde kesilmez. Bazı yönlerden, basit bir 4G yönlendirici gibi bir mobil cihaz, eski bir cep telefonuyla aynı tehditleri paylaşırken, dizüstü bilgisayarlar genel Wi-Fi'de bir akıllı telefon kadar savunmasız olabilir.

Mobil güvenlik hakkında daha fazla bilgi edinin

Sanki bir telefonmuş gibi kulağına bir böcek tutan bir adam çizimi! Bu tüneldeki Indiana Jones gibi gerçek bir hata. LOLZ! Oh, ve böcek üzerinde NSA damgalı.

Bilmeniz Gereken Mobil Güvenlik İpuçları

Akıllı telefonunuz yaşam çizginizdir, bu nedenle bu mobil güvenlik ipuçlarıyla üzerindeki her şeyi koruduğunuzdan emin olun.

Ekranda Wi-Fi simgesi olan bir akıllı telefon Illustration.

Mobil ağlarınızdan hangi bilgiler geçer?

Bu her şey dahil kılavuzla genel Wi-Fi'nin tehlikeli dünyasında nasıl gezineceğinizi öğrenin. Siber saldırı riskinizi azaltın ve mobil gizliliğinizi koruyun.

Bir akıllı telefon bir örnek, ama işte kicker: Tüm uygulama simgeleri asma kilitler !!

Mobil Uygulamalarınızı Koruma

Uygulamalarınızı güvenceye alarak akıllı telefonunuzun güvenliğini artırın. Hangi bilgilere erişebileceklerini kontrol ederek telefonunuzun uygulamalarını nasıl doğrulayacağınızı öğrenin.

Bir akıllı telefon şarj bir çizimi. AÇIKLAMA İŞARETİ İLE!

Nasıl Cep Telefonu Şarj Bilinmeyen Riskler ortaya koyar

Genel USB çıkışları uygun olabilir, ancak genellikle bir yakalama ile birlikte gelirler. Arkada bir iz bırakmadan telefonunuzu herkese açık olarak nasıl şarj edeceğinizi öğrenin.

Veri ileten bir SIM kartın gösterimi.

Konumunuzu Üçgenleştirmenin Tehlikeleri, Çağrıları Durdurma, SMS

Telefonunuzun SIM kartı ve nasıl kolayca izlenebileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu kılavuzu izleyin. Ardından, konumunuzu anonimleştirmeye yardımcı olacak adımları izleyin.

Ekranda güvenli bir arama ile bir akıllı telefon bir örnek.

Cihazınızı Kilitleme

Gizliliğinizi korumak için basit bir paroladan daha fazlası gerekir. Akıllı telefonunuzun güvenliğini artırarak gizliliğinizi nasıl koruyacağınızı öğrenin.

Mobil güvenlik hakkında bilmeniz gereken her şey
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.