İPhone’umu Bul, iPad’imi Bul ve Mac’imi Bul nasıl kaldırılır

Artık Mac veya iOS cihazı kullanmayacaksanız Macimi Bul / iPhone’umu Bul / iPad Cihazlarımı Bul listenizden kaldırabilirsiniz. Bu kılavuz size gösterecektir nasıl Mac veya iOS cihazınızı Mac / iPhone / iPad cihazlarımı bul listesinden kaldırma.

İpucu: İOS cihazınızı dağıtacak veya satacaksanız, cihazınızla yollara ayırmadan önce içeriğinizi ve ayarlarınızı sildiğinizden emin olun. Bunu adresine giderek yapabilirsiniz. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm İçeriği ve Ayarları Sil.

Atlamak…

İPhone’umu ve gizliliğinizi bulun
İPhone’umu Bul ve iPad’imi Bul nasıl kaldırılır
Mac’imi Bul nasıl kaldırılır
Apple cihazı güvenlik ipuçları
İnternet gizliliğinizi korumak için daha fazlasını yapın

İPhone’umu ve gizliliğinizi bulun

İPhone’umu Bul, iPad’imi Bul ve Mac’imi Bul, kayıp cihazınızı bulmanıza yardımcı olmak için cihazınızın konum verilerini kullanır. Bu nedenle, uygulamanın, işlevi kullanmanız gerekmediğinde bile nerede olduğunuz hakkında bilgi paylaşacağından endişe duyabilirsiniz.

Paniğe gerek yok. Apple şunları vaat etti:

 • Konum verileri, yalnızca konumunu istediğinizde cihazınızdan gönderilir. Aksi takdirde, konum verileri iletilmez veya kaydedilmez.
 • Bilinen son cihaz konum verileri şifrelenir ve 24 saat boyunca Apple’ın sunucularında depolanır ve kalıcı olarak silinir.
 • Kayıp Modu verileri Kayıp Modunda olan cihazda saklanır ve yalnızca talep üzerine alınabilir.
 • 15 dakika boyunca herhangi bir işlem yapılmadığında iPhone’umu Bul cihazında (cihazınızda veya web üzerinde) otomatik olarak çıkış yapacaksınız.
 • Uzaktan Kilit’i kullanarak cihazınızın ekranını kilitleyebilir ve başkalarının verilerinize erişmesini engelleyebilirsiniz.
 • Cihazınızdan verileri kalıcı ve güvenli bir şekilde silmek için Uzaktan Silme özelliğini kullanabilirsiniz.
 • Aile Paylaşımı kullanıyorsanız, cihazınızın konumunu aile üyeleriyle paylaşmak isteğe bağlıdır. Varsayılan olarak, cihazınızın konumu paylaşılmaz.

İPhone’umu Bul ve iPad’imi Bul nasıl kaldırılır

Bir iOS aygıtını iPhone’umu Bul ve iPad’imi Bul listelerinizden kaldırma adımları iPhone ve iPad için aynıdır. Aşağıdaki örnek bir iPhone’da gerçekleştirildi.

Aşama 1: Ana ekranınızdan, Ayarlar.

iphone ayarlarına dokunun

Adım 2: Ayarlar menüsünde, öğesini bulup üzerine dokunun. iCloud.

icloud ayarlarına dokunun

Aşama 3: İCloud Ayarları menüsünde, öğesini bulup dokunun. Telefonumu bul (İPad’imi Bul iPad için).

iphone'umu bul üzerine dokunun

4. Adım: İPhone’umu Bul (veya iPad’imi Bul) Ayarları menüsünde, Telefonumu bul (İPad’imi Bul iPad için) kapalı.

iphone'umu bul'u aç / kapat

Adım 5: Girin Apple Kimliği Parolası sonra üzerine dokunun Kapat.

Apple kimliğinizi girin

Ve bu kadar! İOS aygıtınız artık iPhone’umu Bul veya iPad’imi Bul listenizde olmayacak.

Mac’imi Bul nasıl kaldırılır

Aşama 1: Tıkla Apple Menüsü ve sonra Sistem Tercihleri.

sistem tercihlerini tıklayın

Adım 2: Sistem Tercihleri ​​menüsünde, iCloud.

icloud'a tıklayın

Aşama 3: İCloud Ayarları menüsünde, Mac’imi Bul seçimini kaldırmak için onay kutusunu işaretleyin.

mac'umu bul seçimini kaldır

4. Adım: Mac’imi Bul işlevini kapatma isteğini onaylamanız gerekir. Mac şifrenizi girin Devam etmek için.

mac şifresini girin

Ve bu kadar! Mac’iniz artık Mac’imi Bul listenizde olmayacak.

Apple cihazı güvenlik ipuçları

Cihazınızdaki verileri bulmak ve uzaktan silmek için iPhone’umu Bul, iPad’imi Bul ve Mac’imi Bul öğelerini kullanmanın yanı sıra Apple cihazlarınızı korumak için harekete geçmelisiniz. Yapmanız gereken birkaç şey:

 • Cihazınızda bir şifre kullanın: Bu belki de yapabileceğiniz en kolay ama en önemli şeydir. Birçok kişi bunu kolaylık arzusuyla yapmamak için caziptir, ancak bir şifre kodu ayarlanmaması, tüm verilerinizi cihazınızı alan herkese karşı savunmasız bırakır. (İ) kişisel bilgileri içermeyen ve (ii) tahmin edilmesi kolay olmayacak bir şifre seçin.
 • Dokunmatik Kimliği etkinleştir: Bu özellik cihazınızda varsa (iPhone 5s veya üstü), etkinleştirmeniz gerekir. Bu gerçekten cihazınıza yalnızca sizin erişebilmenizi sağlar ve Apple parmak izinizin gerçek görüntüsünü saklamaz.
 • Apple Kimliğinizi koruyun: Apple Kimliğiniz, tüm Apple hizmetlerine erişmenin anahtarıdır ve çok güçlü bir şifre olmalıdır. Sık sık değiştirmeye ek olarak, Apple Kimliğinizden emin olun:
  1. En az bir harf var
  2. En az bir büyük harf
  3. En az bir numarası var
  4. Birden fazla özdeş ardışık karakter içermiyor
  5. Hesap adınızla aynı değil
  6. En az 8 karakterden oluşuyor
  7. Yaygın bir şifre değil
  8. Geçen yıl kullanılmamış
 • Güvenlik sorularınızı ayarlayın: Apple Kimliği parolanızı unuttuysanız, hesabınıza erişmek için güvenlik sorularınızı yanıtlayabilirsiniz. Cevapları benzersiz ve tahmin edilmesi zor hale getirin. Bu, başkalarının doğru yapma ve izniniz olmadan hesabınıza erişme şansını azaltır..
 • İki adımlı doğrulamayı kullanın: İki adımlı doğrulamanın açılması, cihaz bilgilerinizin korunmasına bir koruma katmanı ekler. Siz (veya bir başkası) hesabınızda her değişiklik yapmaya çalıştığında Apple, güvenilir cihazlarınızdan birine bir doğrulama kodu gönderir. Değişikliğin etkili olabilmesi için bu doğrulama girilmelidir. Kimlik avı ve diğer parola dolandırıcılıklarından korunmak için iki adımlı doğrulamayı kullanın.

İnternet gizliliğinizi korumak için daha fazlasını yapın

İnternet gizliliğinizi artırmak için başka neler yapabileceğinizi mi merak ediyorsunuz? İşte atabileceğiniz bazı adımlar.

 1. ExpressVPN kullanın. Google Web’i “duraklatırken” & Uygulama Geçmişi, Google’ın sizinle ilgili veri toplamasını engeller, İSS’nizin çevrimiçi olarak ne yaptığınızı takip etmesini ve potansiyel olarak şirketler ve hükümetlerle paylaşmasını engellemez. Çevrimiçi etkinliğinizi İSS’nizden gizlemek için ExpressVPN gibi bir VPN kullanın.
 2. Tor Tarayıcı’yı kullanma. Tor, konumunuzu ve çevrimiçi etkinliklerinizi ağ gözetimi veya trafik analizi yapan herhangi bir kişiden gizler; Çevrimiçi anonimliği korumak için en iyi bahislerinizden biridir. Tor’un etkinliğini en üst düzeye çıkarmak için şu ipuçlarını okuduğunuzdan emin olun: Tor’un gerçekten çalışmasını isteyin?

Güvenli tarama, herkes!

Çevrimiçi yaşamınızın dağınıklığını gidermek için daha fazla yardım ister misiniz? ExpressVPN’in aşağıdaki kılavuzlarına göz atın:

> Chrome uzantılarını silme

> Dropbox’ı Silme

> Facebook hesabınızı silme

> Facebook Messenger’ı sil

> Gmail hesabınızı silme

> Google geçmişinizi silme

> Google fotoğraflarınızı silme

> Sabit sürücü tarama geçmişinizi silme

> Instagram hesabınızı silme

> Internet Explorer geçmişinizi silme

> Pokémon Go hesabınızı silme

> Safari’yi Silme

> Snapchat hesabınızı silme

> Tinder hesabınızı silme

> Twitter hesabınızı silme

> WhatsApp Messenger’ı Silme

> Yahoo Mail hesabınızı silme

İPhone'umu Bul, iPad'imi Bul ve Mac'imi Bul nasıl kaldırılır
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.