Pokémon Go hesabınızı kalıcı olarak silme

Hareket et, Candy Crush: Pokémon Go resmen mobil oyunların kralı. Yalnızca ABD’de 20 milyondan fazla kullanıcıyla, Pokémon eğitmenlerinin hepsini yakalama sıkıntısı yok.

Ancak Pokémon Go’nun internet gizliliğinden ödün verdiğinden endişe duyanlar için bu kılavuz size gösterecektir Pokémon Go profilinizi kaldırma.

Not: Profilinizi kaldırdığınızda, oyun hesabınızla ilişkili tüm oyun verilerini kaybedeceksiniz. Profil silme istekleri geri döndürülemez, bu yüzden devam etmeden önce iki kez düşün!

Atlamak…

Pokémon Go ve gizliliğiniz
Pokémon Go profilinizi kaldırma
İnternet gizliliğinizi korumak için daha fazlasını yapın

Pokémon Go ve gizliliğiniz

Hepsini yakalamadan önce Pokémon Go’nun sizden topladığı bilgi türlerini öğrenmelisiniz. Bunlar:

  • Temel hesap bilgileri: adınız, doğum gününüz ve Pokémon Trainer Club e-postanız, Google e-posta adresiniz veya Facebook e-posta adresiniz. Bir çocuk için hesap oluşturuyorsanız, Pokémon GO çocuk kullanıcısı için de yukarıdaki bilgileri toplar.
  • Kullanım bilgileri: tanımlama bilgileri ve benzer teknolojiler sizi tanımlamak ve Pokémon GO’yu nasıl kullandığınızı izlemek için kullanılabilir. Niantic (Pokémon GO’nun geliştiricileri) dışında, Niantic ile çalışan üçüncü taraflar da cihazınıza çerezler yerleştirebilir.
  • Cihaz bilgisi: Niantic, oyuna erişmek için kullandığınız cihaz türü ve cihaz ayarları hakkında bilgi edinmek için “cihaz tanımlayıcıları” kullanabilir.
  • Konum bilgisi: Pokémon GO oynadıkça kullanıcı adınız ve fiziksel konum verileriniz toplanacak ve saklanacak.

Pokémon GO bilgilerimi nasıl kullanıyor??

Bilgilerinizi topladıktan sonra Niantic, bilgileri kendileri saklayabilir ve aşağıdaki taraflarla paylaşabilir:

  • Pokémon Şirketi: Pokémon GO için kaydolurken / oynarken paylaştığınız tüm bilgiler TPC’ye aktarılabilir. Niantic, TPC’nin bilgilerinizle yaptıklarından sorumlu değildir.
  • Üçüncü kişiler: Niantic, size Pokémon GO’yu getirmek için üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarla birlikte çalışır. Oyun oynarken paylaştığınız her türlü bilgi araştırma ve analiz amacıyla bu şirketlere aktarılabilir.
  • Diğer işletmeler: Niantic’in ticari işlemlerde yer alması ve / veya başka bir şirket tarafından edinilmesi durumunda bilgileriniz işlemin bir parçası olarak ifşa edilebilir veya aktarılabilir.
  • Yasal makamlar: Niantic, yasal olarak soruşturma amacıyla gerektiğinde topladığı bilgileri ifşa edebilir.

Pokémon GO’da bilgi paylaşımından vazgeçebilir miyim?

Pokémon GO’nun tüm özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız, yukarıda listelenen bilgileri paylaşmayı kabul etmeniz gerekir..

Bununla birlikte, [email protected] adresine e-posta göndererek kendiniz veya yetkili çocuğunuz hakkında bilgi değiştirme / silme isteği yapabilir veya bilgi paylaşımını devre dışı bırakabilirsiniz..

Pokémon GO oynamak güvenli mi??

Pokémon GO çok eğlencelidir ve kullanıcılar uyanık kalırsa oynamak için uygundur. O zaman bile, kullanıcılar oyunu oynarken toplanan çok miktarda bilginin farkında olmalıdır.

Örneğin, oyuncuların nadir Pokémon taklidi yapan soyguncular tarafından soyulma olayları oldu. Bu fiziksel tehlikeler, konum bilgilerinizi toplayan ve paylaşan bir oyun oynarken her zaman bir olasılıktır.

Bunu göz önünde bulundurarak, oyunu tek başına oynamaktan kaçının, her zaman çevrenizden yorgun olun ve oyun hesabınız için sahte bilgiler kullanmayı düşünün. Sağduyu terk etmeyin… tam önünüzde bir Charizard olsa bile!

Pokémon Go profilinizi kaldırma

Aşama 1: Resmi Pokémon Go destek web sitesinde Pokémon Go profili silme istek formuna erişin.

Adım 2: Tüm soruları doldurun ve kırmızı yıldız (*) ile işaretlenmiş tüm kutuları işaretleyin. Bunlar hesap bilgilerinizle ilgili zorunlu sorular.

profil silme formunu doldurun

Aşama 3: 13 yaşından küçük birine ait bir hesabı siliyorsanız aşağıdaki kutuyu işaretleyin Bu isteği 13 yaşın altındaki bir çocuk adına gönderiyorsanız seçin.

13 yaş altı için bu yaş kutusunu işaretleyin

4. Adım: Formu göndermeden önce aşağıdaki kutuyu işaretleyin Lütfen insan olduğunuzu doğrulayın. Bir Pokémon’un hesabınızı sizin için silmesine izin vermeyin!

insan olduğunuzu doğrulamak için kutuyu tıklayın

Adım 5: hit Sunmak. Profil silme isteğiniz dosyalanacak ve incelenecek.

İnternet gizliliğinizi korumak için daha fazlasını yapın

Artık Pokémon Go’da olmadığınıza göre, internet gizliliğinizi artırmak için başka ne yapabilirsiniz? İşte atabileceğiniz bazı adımlar.

  1. ExpressVPN kullanın. Google Web’i “duraklatırken” & Uygulama Geçmişi, Google’ın sizinle ilgili veri toplamasını engeller, İSS’nizin çevrimiçi olarak ne yaptığınızı takip etmesini ve potansiyel olarak kurumlarla ve devletlerle paylaşmasını engellemez. Çevrimiçi etkinliğinizi İSS’nizden gizlemek için ExpressVPN gibi bir VPN kullanın.
  2. Tor Tarayıcı’yı kullanma. Tor, konumunuzu ve çevrimiçi etkinliklerinizi ağ gözetimi veya trafik analizi yapan herhangi birinden gizler, böylece internet etkinliğinizin size geri dönmesi zordur. Çevrimiçi anonimliği korumak için en iyi bahislerinizden biridir. Tor’un etkinliğini en üst düzeye çıkarmak için şu ipuçlarını okuduğunuzdan emin olun: Tor’un gerçekten çalışmasını isteyin?

Güvenli tarama, herkes!

Çevrimiçi yaşamınızı dağıtmak için daha fazla yardım ister misiniz? ExpressVPN’in aşağıdaki kılavuzlarına göz atın:

> Chrome uzantılarını silme

> Dropbox’ı Silme

> Facebook hesabınızı silme

> Facebook Messenger’ı silme

> İPhone’umu Bul, iPad’imi Bul ve Mac’imi Bul’u Silme

> Gmail hesabınızı silme

> Google geçmişinizi silme

> Google fotoğraflarınızı silme

> Sabit sürücü tarama geçmişinizi silme

> Instagram hesabınızı silme

> Internet Explorer geçmişinizi silme

> Safari’yi Silme

> Snapchat hesabınızı silme

> Tinder hesabınızı silme

> Twitter hesabınızı silme

> WhatsApp Messenger’ı Silme

> Yahoo Mail hesabınızı silme

Pokémon Go hesabınızı kalıcı olarak silme
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.