3 veidi, kā palīdzēt aizsargāt pārlūkošanas vēsturi no ISP

2017. gada 3. aprīlī prezidents Donalds Trumps parakstīja likumu, ar kuru efektīvi atceļ Obama laikmeta noteikumus, kas izvietoti ISP, un to, kā viņi vāc un dalās ar jūsu datiem.

Neatkarīgi no ISP, piemēram, Comcast, AT&T un Verizon var apkopot un pārdot klientu metadatus, tostarp:

  • Tava atrašanās vieta
  • Kādas lietotnes jūs izmantojat
  • Kurās vietnēs jūs apmeklējat

Diemžēl joprojām nav skaidrs, ko tieši IPS dara ar jūsu datiem. Trešo pušu tirgotāji un reklāmdevēji maksā lielākus dolārus par personas pārlūkošanas paradumiem, taču, iespējams, ir daudz nožēlojamāka puse tam, kā uzņēmumi gūst labumu no jūsu privātās informācijas.

Vēl ļaunāk, šiem ISP nav pienākuma informēt jūs, kā viņi apstrādā jūsu datus. Pēc EZF darbinieka Džeremija Džillulas vārdiem, “jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs var pārdot jūsu datplūsmu bez jebkādas atļaujas, un nav skaidrs, vai viņiem pat būtu jāsaka, ka viņi to dara.”

Neļaujiet savam ISP piekļūt vai pārdot savus personiskos datus. Šeit ir trīs lietas, ko varat darīt, lai aizsargātu savu privātumu.

1. Pārlūkojiet Tor tīklu

Tor tīkls (pazīstams arī kā tumšais tīmeklis) ir drošākais un anonīmākais tiešsaistes pārlūkošanas veids. Tor novirza jūsu interneta trafiku caur dažādu serveru (“mezglu”) nejaušu sēriju, lai slēptu jūsu datu izcelsmi un slēptu jūsu identitāti.

To izveidojis ASV Jūras spēki, Tor tīkls kopš tā laika ir kļuvis par bezpeļņas rīku, kas palīdz aizsargāt lietotāju anonimitāti.

Uzziniet vairāk par Tor izmantošanu šajā iesācēja ceļvedī par Tor.

2. Izmantojiet VPN (un turiet to savienotu)

Viens no vienkāršākajiem un efektīvākajiem veidiem, kā apiet ISP ziņkārīgo acis, ir VPN izmantošana. Kad izveidojat savienojumu ar VPN serveri, varat maskēt savu IP adresi un atrašanās vietu un novirzīt tīkla trafiku caur šifrētu tuneli. Izmantojot VPN, varat pārlūkot, neuztraucoties par savu ISP, lai savāktu pārlūkošanas vēsturi un personisko informāciju.

Lai gan pārlūkošanas informācija ir droša, kad esat izveidojis savienojumu ar VPN, jums varētu rasties jautājums: kas notiek, ja VPN savienojums pārtrūkst? Uzticamam VPN būs slēdzis, kas pārtrauks visu interneta trafiku uz un no datora, līdz atkal būs aktivizēts savienojums ar VPN..
Turklāt, pievienojot VPN maršrutētājam, tiks šifrēta un aizsargāta katra ar to savienotā ierīce. (Plašāku informāciju par VPN iestatīšanu maršrutētājam varat lasīt šeit.)

3. Pārslēdzieties uz ISP, kas vairāk apzinās privātumu

Kaut arī tādi interneta giganti kā Comcast ir slaveni ar to, ka maz ņem vērā klientu anonimitāti, ir arī citi interneta pakalpojumu sniedzēji, kas attiecībā uz jūsu privāto dzīvi izvēlas praktiskāku pieeju..

Mazāk pazīstami ISP, piemēram, Sonic, piedāvā gigabitu šķiedru internetu, vienlaikus saglabājot jūsu privātumu. Vēl labāk, ja dati tiek saglabāti minimāli un netiek izsekoti jūsu pārlūkošanas paradumi. Turklāt viņi ir balss privātuma aizstāvji.

Pārbaudiet, kuras ISP iespējas ir pieejamas jūsu reģionā. Ja iespējams, dodieties uz pakalpojumu, kura privātuma vērtības atbilst jūsu vērtībai.

Vispārīgi privātuma padomi

Papildus iepriekšminētajam, šeit ir sniegti daži vispārīgi padomi, kas palīdzēs jūsu informāciju saglabāt privātu.

1. Izmantojiet HTTPS visur

Tā kā puse interneta joprojām nav šifrēta, pievērsiet īpašu uzmanību tam, lai pārlūkotu drošas vietnes. Lejupielādējiet pārlūka paplašinājumu HTTPS visur, lai automātiski pārrakstītu pārlūka pieprasījumus, lai šifrētu visu jūsu pārlūkošanas trafiku.

HTTPS visur, kas izveidots, izmantojot partnerattiecības starp EZF un Tor projektu, ir vienkāršs un neuzbāzīgs veids, kā palīdzēt nodrošināt jūsu datu drošību.

2. Bloķējiet izsekotājus

Daudzi uzņēmumi izmanto sīkfailus un reklāmas, lai izsekotu jūsu apmeklētajām vietnēm. Par laimi Privacy Badger bloķē reklāmas un sīkfailus, lai vietnes nevarētu sekot līdzi jūsu pārlūkošanas paradumiem.

Kamēr Privacy Badger palīdz bloķēt izsekotājus un nevēlamus skriptus, uBlock Origin izmanto mazāk atmiņas, lai palīdzētu palielināt pārlūka ātrumu, un bloķē šo nepatīkamo reklāmu parādīšanos jūsu pārlūkprogrammā..

Pats labākais - tie ir gan bezmaksas, gan viegli instalējami.

Droša un laimīga pārlūkošana, ikviens!

3 veidi, kā palīdzēt aizsargāt pārlūkošanas vēsturi no ISP
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.