Aizsargājiet savu finansiālo privātumu, izmantojot Bitcoin: visaptverošs ceļvedis

Šajā visaptverošajā rokasgrāmatā tiks izskaidrots, kā jūs varat izmantot Bitcoin, lai aizsargātu savu finansiālo privātumu.

Contents

Pēc tam, kad esat izlasījis šo rokasgrāmatu, noteikti izlasiet detalizēto ceļvedi: Kā veikt anonīmus maksājumus, izmantojot Bitcoin.

Pāriet uz…

 • Kāpēc ir svarīgi turēt savus līdzekļus privāti
 • Kā Bitcoin piešķir anonimitāti
 • Kā jūs varat anonimizēt, izmantojot Bitcoin
 • Kā būt caurspīdīgam
 • Kā pasargāt sevi no anonimizācijas
 • Kā noklusēt pārsūtījumus starp identitātēm
 • Ceļvedis: Kā veikt anonīmus maksājumus ar Bitcoin

Kāpēc ir svarīgi turēt savus līdzekļus privāti

Šī rokasgrāmata ir pieejama arī pdf formātā.

Kā finanšu sistēma Bitcoin darbojas pilnīgi atšķirīgi no izveidotā banku tīkla. Bitcoin ļauj jums pašiem uzglabāt līdzekļus, neprasot trešo personu, un tas uzliek jums pienākumu saglabāt minētos līdzekļus drošus un pieejamus.

Kaut arī konta atvēršana tradicionālajā bankā vai citā finanšu iestādē prasa ievērojamas izmaksas un pūles, Bitcoin konta izveidošana ir ātra un ērta mājas datorā. Šis ātrais process ļauj izveidot miljoniem atsevišķu kontu, ja vēlaties.

It īpaši divi aspekti - privātums un identitāte - Bitcoin funkcionē ļoti atšķirīgi nekā mantotajā finanšu sistēmā.

Pseidonīmi aizsargā jūsu identitāti Bitcoin

Bankas konts, PayPal konts vai kredītkarte vienmēr ir piesaistīta reālai identitātei, apgrūtinot to atvēršanu daudziem cilvēkiem. Bitcoin ļauj jums izmantot jebkuru person vai tiešsaistes identitāti, kuru vēlaties.

Spēja izmantot anonīmi vai pseidonīmi internetu ir vienīgais veids, kā daudziem cilvēkiem patiesi būt pašiem. Simtiem miljonu cilvēku visā pasaulē viņu sabiedrībā netiek pieņemti tādu iemeslu dēļ, kurus viņi nevar kontrolēt.

Pseidonīmus izmanto sievietes, kuras iestājas par savām tiesībām, ateisti, kas dzimuši reliģiskās sabiedrībās, un cilvēki, kas kritiski vērtē savas valdības, lai izplatītu savas domas, dotu iespēju cēloņiem un mudinātu apkārtējos rīkoties tāpat.

Šie drosmīgie vīrieši un sievietes apdraud viņu drošību un labsajūtu, lai aizstāvētu to, kas viņi ir un kam tic. Tehnoloģija dod viņiem iespēju būt efektīviem par sociālo pārmaiņu līderiem, nekā viņi jebkad varētu būt bijuši. Tehnoloģija arī savieno līdzīgi domājošus indivīdus, lai viņi varētu veidot kopienas, uz kurām viņi tiecas.

Lai saglabātu identitāti ar lielu skaitu lietotāju, var būt nepieciešami maksas pakalpojumi, piemēram, emuāri, logotipa noformējums, krājuma fotoattēli, VPN vai tulkojumi. Ja nevarētu maksāt par šiem pakalpojumiem anonīmi, jūs būtu spiests atklāt savu patieso identitāti, lai saglabātu savu pseidonīmu. Situācija, kurai nepārprotami nav jēgas, un tāda, kurai ir potenciāli bīstamas sekas.

Kā Bitcoin piešķir anonimitāti

Bitcoin ir svarīga, spēcinoša tehnoloģija. Bitcoin konta izmantošana ar pseidonīmu aizsargā jūsu tiesības palikt anonīmiem internetā. Tas ļauj anonīmu vai pseidonīmu līdzekļu vākšanu. Grupas var kolektīvi kontrolēt Bitcoin kontus, un pēc vēlēšanās var vai nu slēpt, vai atklāt finanšu informāciju.

Privātai un drošai banku sistēmai, piemēram, Bitcoin, ir daudz pozitīvu iemeslu:

Darba ņēmēju tiesību grupa varētu, piemēram, piesaistīt līdzekļus Bitcoin. Naudu varēja izlietot serveriem, skrejlapām, tālvadības palīgiem… un visiem, nesaistot nevienu darījumu ar brīvprātīgo reālo identitāti..

Tāpat vardarbības upuris ģimenē varētu izmantot Bitcoin, lai droši noglabātu līdzekļus, lai sagatavotos patstāvīgai dzīvei.

tradicionālie vai jaunie privātuma modeļi

Tradicionālais privātuma modelis un jaunais privātuma modelis, kā sākotnējā Bitcoin Whitepaper paskaidroja Satoshi Nakamoto.

Privātums, izmantojot pseidonīmus

Privātumu tradicionālajos banku darījumos garantē iestādes, kas veido sistēmu, piemēram, bankas, kredītkaršu firmas un valdības. Viņi (mēģina) nodrošināt, ka jūsu bankas atlikums paliek noslēpums. Tas viņus nostāda delikātā situācijā, kur tikai viņi pilnībā pārrauga notiekošo.

Bitcoin ekosistēmā ikviens var redzēt katra konta atlikuma vēsturi, bet viņi nevar redzēt, kurš kontrolē kontu. Visas adreses un darījumi tiek reģistrēti Bitcoin publiski izplatītajā datu bāzē Blockchain. Adresēm nav pievienoti vārdi vai IP adreses, tāpēc ne vienmēr ir iespējams uzzināt, kurš darījums pieder kādai personai.

Pārredzamībai nepieciešama aizsardzība

Bitcoin pēc noklusējuma ir caurspīdīga sistēma, kurā ikviena informācija ir pieejama sabiedrībai. Kā tāds katrs Bitcoin lietotājs prasa zināmu aizsardzības līmeni. Ikviens, kam ir būtiska bagātība Bitcoin, acīmredzamu iemeslu dēļ nevēlētos reklamēt savus līdzekļus katrai personai, ar kuru viņi veic darījumus. Bet katru reizi, kad iztērējat tikai nelielu daļu no sava Bitcoin maka, jūs atklājat otrajai pusei savu bagātību. Darīt to internetā ir kā mirgot lielās skaidras naudas kaudzēs tumšā aizmugurējā alejā. Tas nav ieteicams! Noziedznieks var redzēt, cik daudz jums ir, un nolemt nākt pēc tā. Savas bagātības sadalīšana starp vairākiem makiem un atšķirīgas adreses izmantošana katram darījumam ir ierasta prakse, kas neļauj citiem zināt, cik daudz jums ir Bitcoin.

Kā jūs varat anonimizēt, izmantojot Bitcoin

Diemžēl ir simtiem veidu, kā Bitcoin darījumu var saistīt ar kāda cilvēka patieso identitāti. Patiesu pseidonimitāti pret atjautīgu pretinieku ir ļoti grūti panākt. Jebkurai sirsnīgai pieejai anonimitātei Bitcoin ir nepieciešama holistiska šifrēšanas un saziņas līdzekļu izmantošana (sk. ExpressVPN rokasgrāmatas par PGP, OTR un Tor).

Tikai dažu mēnešu laikā jūs varētu saskarties ar simtiem Bitcoin adrešu. Lai noskaidrotu savu īsto identitāti, bieži vien ir jāsaista tikai viena no šīm adresēm ar savu īsto identitāti.

Bitcoins ir izsekojamas vietnē Blockchain

Katrā Bitcoin darījumā ir vismaz viena ieeja (no kurienes nāk Bitcoins) un vismaz viena izvade (kur tiek nosūtīti Bitcoin). Tas nozīmē, ka tiklīdz ir zināma viena adrese, ir jāseko līdzi Bitcoins.

Vēl viena Bitcoin darījumu īpašība ir tā, ka tām vienmēr ir jāsaskan ar iepriekšējo darījumu. Ja tiek saņemts 1 Bitcoin, bet jūs vēlaties tērēt tikai 0,4 Bitcoin, jums būs jāveic darījums, kurā 1 Bitcoin atstās jūsu kontu. 0,4 Bitcoin iet kā maksājums, tad 0,6 Bitcoin atgriezīsies pie jums kā izmaiņas. Jūsu Bitcoin maciņš šo procesu veiks automātiski, taču ir svarīgi saprast principu, lai to izmantotu anonīmi.

Sākotnējā Bitcoin īpašnieks nezina, ko jūs izdarījāt ar naudu, bet viņi var redzēt iesaistītās summas. Viņi jūsu kontā var redzēt divus darījumus: vienu par 0,4 Bitcoin un otru par 0,6 Bitcoin. Viņi nevar redzēt, kurš bija pirkums un kas ir “izmaiņas”, bet tas ir 50% minējums. Nākamreiz veicot darījumu, tas ir 25% uzminējums utt.

1 ieeja patērēta, 2 izejas izveidotas

1 ieeja patērēta, 2 izejas izveidotas.

Tāpēc daudz darījumu veikšana, pat savstarpēji, palielina jūsu anonimitāti Bitcoin tīklā (ja vien jūsu maka programmatūra atkārtoti neizmanto adreses!).

Tāpat, ja saņemat 0,5 Bitcoin, bet vēlaties iztērēt 1 Bitcoin, jums ir jāpieder papildu Bitcoin adresēm ar kopējo vērtību vismaz 0,5 Bitcoin tajās. Atkal tas ir 50% minējums, bet tagad jums ir vēl viena publiski redzama Bitcoin adrese. Ja jums ir publiski redzamas Bitcoin adreses, jūsu identitāti varēs vieglāk uzzināt.

2 patērētās ieejas, izveidotas 2 izejas

2 patērētās ieejas, izveidotas 2 izejas.

Jūsu vārds varētu būt saistīts ar jūsu Bitcoin adresi

Jūsu īstais vārds varētu būt saistīts ar Bitcoin darījumu, kad veicat darījumus ar Bitcoin, piemēram, ja jūs pērkat preces tiešsaistē un tās tiek nosūtītas uz jūsu īsto adresi. Bitcoin apmaiņa un pat daži bankomāti bieži prasa, lai jūs pirms pirkuma veikšanas parādītu identifikāciju. Pērkot bitcoinus no kāda personīgi, viņi varētu zināt, kas jūs esat, un veikt darījuma uzskaiti. Šis ieraksts varētu nonākt jūsu pretinieka rokās vai varbūt pat tikt publiskots.

Jūsu valsts naudas atmazgāšanas apkarošanas likumos, iespējams, būs jāpieprasa atklāt savu identitāti, pērkot vai pārdodot Bitcoin, liekot apjaukt viņu iespaidu blokķēdē..

Jūsu IP adrese var būt saistīta ar jūsu Bitcoin adresi

Veicot Bitcoin darījumu, jūs būtībā izveidojat ziņojumu tālrunī vai datorā un nosūtāt to uz Bitcoin tīklu. Kāds, kurš pārvalda lielu skaitu mezglu Bitcoin tīklā, iespējams, varētu dažus jūsu darījumus saskaņot ar jūsu IP adresi, pēc tam dekanonimizējot visu jūsu Bitcoin kaudzi..

Salīdzinoši viegli no tā izvairīties datorā, pārsūtot visus darījumus caur Tor tīklu. Lielākā daļa Bitcoin klientu un maku atbalsta starpniekserveri Tor’s Socks5.

Jūsu Bitcoin adreses atklāšana, pirms tā nonāk Blockchain, varētu ļaut citiem jūs izsekot

Tiklīdz Bitcoin adrese tiek ievadīta Blockchain, tā tiek publiski ierakstīta nemainīgā globālā datu bāzē. Bet pirms tas notiek, iespējams, ka tikai divām pusēm - saņēmējam un sūtītājam - bija zināma šī adrese. Ja jūs meklējat adresi, kas vēl nav parādījusies blokķēdē, vai nu jūs esat šīs adreses īpašnieks, vai arī kāds no jums pieprasa samaksu.

Lai izvairītos no izsekošanas šādā veidā, ir svarīgi visus maksājuma pieprasījumus un citas adrešu pieminēšanas formas veikt šifrētos kanālos:

 • Pārliecinieties, ka vietnei, kuru apmeklējat, ir iespējots HTTPS, kad meklējat Bitcoin adreses
 • Ja iespējams, izmantojiet VPN un Tor
 • Šifrējiet savus sakarus ar PGP un OTR.

Maka faila turēšana varētu būt pietiekams pierādījums tam, ka jūs kontrolējat Bitcoins

Parakstīts ziņojums ir vienīgais spēcīgais pierādījums tam, ka jums pieder Bitcoin adrese, neatklājot privāto atslēgu. Tomēr esiet piesardzīgs, parakstot ziņojumus, izmantojot savas Bitcoin atslēgas. Parakstīti ziņojumi ir lieliska funkcija (mēs sīkāk runāsim par to, kāpēc vēlāk), taču tie ļauj ikvienam zināt, ka jūs kontrolējat Bitcoin adresi, no kuras parakstījāt.

Ja kāds mēģina jūs anonimizēt, viņi varētu būt apmierināti ar vājāku pierādīšanas veidu nekā parakstīts ziņojums: zinot, ka jūs glabājat publisko adrešu ierakstus, ir pietiekami pierādījumi, lai kāds izdarītu secinājumu, ka esat iesaistīts Bitcoin darījumos un Bitcoin Blockchain viņiem precīzi norādīs, uz kādiem darījumiem. Viņiem tikai jāmeklē jūsu ierakstītā adrese.

Lielākā daļa maku programmatūras glabā publiskās adreses bez šifrēšanas, tikai šifrējot tikai privātās atslēgas. Tas ir noderīgi lietotāja pieredzei, jo jums nav jāievada parole katru reizi, kad vēlaties redzēt savu atlikumu vai pārbaudīt darījumus..

Ja privātās atslēgas ir pietiekami šifrētas, varat droši glabāt maku ārējā USB diskdzinī, mākoņa krātuves pakalpojumā vai pat e-pasta kontā. Bet ikviens, kam ir piekļuve šiem nesējiem, varētu novērtēt, kuras adreses jūs kontrolējat, un veiktos darījumus.

Lai sevi pasargātu, visi šifrējumi jāšifrē ar otro paroli vai PGP.

paliec anonīms ar lodziņu virs galvas

Šifrējiet visu, lai paliktu patiesi anonīmi!

Kā būt caurspīdīgam

Konfidencialitātes jēdzienu vislabāk definē kā kontroli pār jūsu informāciju. Šī kontrole ietver ne tikai tiesības slēpt vai slēpt savu personisko informāciju, bet arī tiesības to atklāt sabiedrībai. Pārredzamība ir noderīga, ja jums ir jāiegūst leģitimitāte auditorijas vai atbalstītāju acīs. Bitcoin ļauj jums būt caurspīdīgam jebkurā jums vēlamā pakāpē. Jūs to varat izmantot, lai pierādītu atsevišķus darījumus vai Bitcoin adreses īpašumtiesības. Pārredzamība arī ļauj revidēt savu organizāciju līdz pēdējam satoshi (mazākajai Bitcoin vienībai), neatklājot savu īsto identitāti vai atrašanās vietu.

Salīdzinot ar tradicionālajām finanšu sistēmām, Bitcoin caurspīdīgums ir svarīgs un spēcinošs jauninājums, jo tas ļauj bez šaubām pierādīt, ka esat veicis līdzekļu darījumu. Blokķēde nemelo, un to nevar uzpirkt.

Pārredzamība, izmantojot parakstus

Bitcoin caurspīdīguma vienkāršākā forma ir divu identitāšu sasaiste, parakstot paziņojumus. Tas, kā jūs to darāt, ir atkarīgs no jūsu konkrētās maka programmatūras, taču princips vienmēr ir vienāds. Jūs rakstāt verbālu paziņojumu, pēc tam to parakstot digitāli, izmantojot savu privāto atslēgu. Tas ne vienmēr pierādīs apgalvojuma patiesumu; tas tikai pierāda, ka adreses īpašnieks sniedza paziņojumu.

Piemēram, ja vietnes operators apgalvo, ka savā paziņojumā kontrolē Bitcoin adresi, un Bitcoin adreses īpašnieks savā paziņojumā apgalvo, ka viņi ir vietnes operators, varat droši secināt, ka abi ir viena un tā pati vienība. Pēc tam jūs varat nosūtīt līdzekļus uz Bitcoin adresi, droši zinot, ka tas nonāk pareizajā vietnē.

Varat arī izmantot šos parakstus, lai izteiktu paziņojumus par dažiem jūsu darījumiem. Piemēram, jums, iespējams, būs jāpierāda auditoriem, ka esat veicis darījumu vai ka jūs kontrolējat noteiktu līdzekļu daudzumu.

Tas ir ļoti noderīgi, ja nav aizmirstas, digitālās kvītis. Ar dažiem klikšķiem jūs varat mākslas tirgotājam pierādīt, ka jums ir pietiekami daudz līdzekļu gleznas iegādei, vai varbūt parādīt investoriem, ka jūs joprojām kontrolējat viņu naudu.

parakstiet un pārbaudiet savu ziņojumu

Parakstiet un pārbaudiet savu ziņojumu, lai pierādītu, ka kontrolējat līdzekļus.

Man, adreses 1Hta9NXidkpUeKTEzoVQuP1QoiqkZ4vj6M īpašniekam, ir bauda rakstīt ceļvežus par privātumu.
H3FwKAAJjJ6nzIw22fiWH9O7jgiXHACT + zSrd0Jlm9xGOrYKEX / 22QZr8vL0XmPW7w3nHjVOLB9K3GnXpMv9nBE =

Caurspīdīgums, izmantojot atkārtoti izmantotas adreses

Oficiālais Edvarda Snowdenas aizsardzības fonds savos Bitcoin ziedojumos izmanto statisku Bitcoin adresi. Tas parāda, cik daudz Bitcoins viņi ir izaudzinājuši, un sniedz atbalstītājiem pārliecību, ka viņi netiek krāpti ziedot kādam, kurš apgalvo, ka vāc naudu Snowden aizstāvības vārdā..

Šo pārredzamības līmeni var izmantot jebkur, lai pierādītu, ka līdzekļi netiek piesavināti un nauda tiek tērēta atbildīgi.

Kā pasargāt sevi no anonimizācijas

Esiet informēts par to, kādu informāciju jūs atklājat par sevi

Pirmais noteikums ir apzināties to, ko jūs darāt, un to, ko jūs atklājat par sevi. Apšauba savu rīcību. Vai jūs izmantojat VPN? Ko jūs jau esat izdarījis ar šo IP adresi? Kuras cilnes šobrīd ir atvērtas jūsu pārlūkprogrammā? Kuru Bitcoin maku jūs izmantojat? No kurienes nāk nauda tajā makā, un ko jūs to jau esat iegādājies? Ar ko jūs nesen esat sazinājies par to, ko jūs gatavojaties darīt, un vai šī informācija bija šifrēta?

Visa šī informācija ir svarīga, ja vēlaties sevi pasargāt. Ir daudz mazu lietu, kas tiešsaistē mazliet atklāj jūs. Šajos punktos tiks paskaidrots, kā vislabāk aizsargāties. Vienmēr esiet modrs un atcerieties, ka apzināties, kādus datus jūs iesniedzat, un padomājiet par to, kā tos varētu izmantot, lai jūs identificētu.

Nekad nelietojiet adreses atkārtoti

Izvēlieties Bitcoin makus, kas respektē jūsu privātumu, nekad atkārtoti neizmantojot adreses. HD maki (hierarhiski determinēti) ģenerē teorētiski bezgalīgu adrešu skaitu no vienas sēklas. HD maki ļauj ērti izmantot jaunu adresi katram darījumam, kā arī nodrošina drošu rezerves mehānismu.

Esiet piesardzīgs attiecībā uz pakalpojumiem, kur ir noteikta jūsu atteikuma adrese. Pēc katras izņemšanas manuāli nomainiet savu Bitcoin adresi uz neizmantotu adresi. Iedrošiniet citus mainīt adresi arī pēc katras lietošanas reizes, jo viņu prakse ietekmēs jūsu privātumu, kad jūs ar viņiem mijiedarbosities.

Izmantojiet Tor

Lai saglabātu savu anonimitāti, izmantojiet Tor pārlūku vai TAILS operētājsistēmu, kas iepriekš instalēta kopā ar Electrum Bitcoin maku. Pēc noklusējuma visu novirziet caur Tor.

Konfigurējiet makus, lai izveidotu savienojumu ar Bitcoin tīklu, izmantojot Tor tīklu. To var izdarīt, instalējot Tor pārlūku un konfigurējot starpniekserveri sadaļā Preferences > Advanced > Tīkls > Iestatījumi. Saglabājiet Socks v5 noklusējuma iestatījumu 127.0.0.1 Portā 9050 un pēc tam ievadiet šīs vērtības sava Bitcoin maka savienojuma iestatījumos..

Laba prakse ir arī tērzēt, izmantojot Tor tīklu, izmantojot tos pašus starpniekservera iestatījumus. Šādā veidā varat konfigurēt arī daudzus mākoņu krātuves nodrošinātājus.

Šifrējiet pārlūkošanu, tērzēšanu, e-pastus, dublējumus

Nodrošiniet pārlūkošanu

Vienmēr izmantojiet HTTPS, apskatot vietnes, kurās ir visa informācija, kas saistīta ar jūsu identitāti vai Bitcoin darījumiem. Šis vienkāršais protokols tiek izmantots, lai šifrētu trafiku starp jūsu skatīto vietni un datoru. Zaļa bloķēšanas ikona jūsu pārlūkprogrammas adreses joslā norāda, ka vietne, kurā atrodaties, izmanto HTTPS.

Vēl viens veids, kā nodrošināt pārlūkošanu, ir VPN. Kad jūs izmantojat VPN, VPN slēpj jūsu reālo IP no vietnēm, kurās jūs mijiedarbojaties. Esiet piesardzīgs, izvēloties VPN sniedzēju. Rūpīgi izlasiet viņu privātuma politikas, jo īpaši attiecībā uz informāciju, kuru viņi reģistrē.

Izmantojiet Tor pārlūku, lai vēl vairāk paslēptu savu atrašanās vietu no vietnēm, kurām piekļūstat. Pakalpojumi, kas izmanto .onion adresi, nodrošina visdrošākos šifrētus un anonīmus savienojumus internetā.

Šifrējiet tērzēšanu

Lai nodrošinātu maksimālu aizsardzību, katrai tiešsaistes identitātei izveidojiet vismaz vienu operētājsistēmas kontu (sauktu arī par XMPP). Starp jums ir pieejams daudz bezmaksas pakalpojumu. Reģistrējieties caur Tor un novirziet visas tērzēšanas sarunas caur Tor tīklu, izmantojot papildu iebūvēto starpniekserveri Socks v5.

Lai nodrošinātu, ka tērzēšanu nevar pārtvert un lasīt neviens cits kā paredzētais adresāts, izmantojiet OTR kā uzticamu un robustu šifrēšanas protokolu. Ņemiet vērā, ka OTR var izmantot tikai tad, ja to izmanto arī persona, ar kuru sazināties.

Padariet savus e-pastus privātus

No visiem tiešsaistes pakalpojumiem e-pasts ir visneaizsargātākais pret snooping un hakeru veikšanu. Lai gan labs e-pasta pakalpojumu sniedzējs uzbrucējiem ļoti apgrūtina piekļuvi jūsu sistēmai, nodrošinātājs joprojām var brīvprātīgi nodot jūsu datus valdībām, kad viņiem to prasīs. Diemžēl cilvēkiem, kuri meklē privātumu, daudzi e-pasta pakalpojumu sniedzēji apgrūtina vai pat padara neiespējamu piekļuvi jūsu e-pastam, izmantojot Tor. Daži pat pieprasa, lai jūsu e-pasta adrese tiktu piesaistīta tālruņa numuram vai reālai identitātei.

Izmantojiet PGP, lai šifrētu savus e-pastus, lai gan to varēsit darīt tikai ar cilvēkiem, kuri arī izmanto PGP. Ja jums ir lielas bažas par jūsu privātumu, izvairieties no saziņas pa e-pastu visiem kopā.

Nostipriniet un šifrējiet dublējumkopijas

Tas, kā jūs dublējat savus bitcoinus, ir atkarīgs no jūsu izmantotās programmatūras. HD maki sniedz jums nejaušu vārdu virkni, ko var izmantot, lai atjaunotu maku. Viss, kas jums jādara, ir pierakstīt šos vārdus un droši aizslēgt. Tomēr esiet piesardzīgs! Sliktiem puišiem jāzina tikai jūsu vārdi, lai nozagtu jūsu Bitcoins. Parasti tiek uzskatīts, ka nav saprātīgi šos vārdus glabāt jebkurā elektroniskā ierīcē, taču, ja nav drošas fiziskās vietas, tas varētu būt neizbēgams..

Vienkāršākais veids, kā šifrēt nejaušos vārdus no sava HD maka (vai jebkura cita teksta), ir PGP, lai gan tas prasīs arī padomāt par PGP atslēgas dublēšanu. Ja jūs šifrējat savu PGP atslēgu ar ļoti labu paroli (tai jābūt garai un atmiņā paliekošai: cilvēka prāta kombinācija ir ļoti slikta), lai piekļūtu visiem failiem, jums ir jāatceras tikai viena galvenā parole. Pārbaudiet šo emuāra ziņu par Diceware, lai uzzinātu, kā izveidot šādu galveno paroli. Izmantojiet paroli, lai šifrētu savu PGP atslēgu, pēc tam dublējiet visus citus failus, šifrējot tos ar šifrētu PGP atslēgu..

Katrai identitātei izmantojiet atsevišķus makus

Katrai jūsu tiešsaistes identitātei ir viegli uzturēt atšķirīgu Bitcoin maku. Jums varētu būt maciņš katrai vajadzībai. Piemēram, jums varētu būt:

 • maciņš ienākošajiem ziedojumiem
 • maku jūsu īstajai identitātei
 • maku jūsu ieņēmumiem no reklāmas
 • maku jūsu ietaupījumiem utt.

daudz un daudz maku

Jums būs nepieciešami daudz maku!

Katrai identitātei nav jālejupielādē atsevišķa programmatūra. Jums atliek tikai glabāt atsevišķus seifa failus (failus, kas satur jūsu publiskās un privātās atslēgas). Tikai nejauciet atsevišķos failus un nejauciet to līdzekļus.

Ikreiz, kad jums jāpārvieto līdzekļi starp jūsu identitātēm, jums būs jāatslāpē taka, lai ikvienam būtu grūti sasaistīt jūsu identitātes kopā.

Aptumšojiet pārsūtīšanu starp identitātēm

Domājot par tradicionālo finanšu sistēmu, sinonīmi “aizēnot”, “apgrūtināt” vai “sajaukt” noziedzniekiem izklausās kā darbības.

Sakarā ar Bitcoin caurspīdīgo raksturu, biznesa darījumiem, iespējams, būs nepieciešama zināma apjoma apmulsināšana, lai aizsargātu komercnoslēpumus un biznesa praksi. Pārskaitījumu no personas uz parasto bankas kontu nevajadzētu atklāt citai pusei. Tāpat klientam vai konkurentiem nevajadzētu uzzināt, kā tiek izmantoti ieņēmumi. Bez apmulsināšanas mēs neizbēgami atklājam daudz vairāk, nekā mums ir jādara, tāpēc ir laba prakse nodrošināt, lai jūsu Bitcoin maciņš būtu tikpat privāts, cik jums tas nepieciešams..

Kā noklusēt pārsūtījumus starp identitātēm

Individuāla apmaiņa

Ir daudz veidu, kā noklusēt pārskaitījumus. Jūs varētu apmainīties ar Bitcoins ar kādu citu pēc 1: 1 maiņas kursa, lai gan tas prasa lielu uzticēšanos otrai pusei. Jūs varētu izmantot arī ārēju darījuma pakalpojumu. Šo iespēju izmanto reti, jo darījuma uzņēmums, iespējams, varētu reģistrēt kompromitējošu informāciju par darījumu.

Tiešsaistes maki

Varat arī aizsargāt savu privātumu, izmantojot tiešsaistes maku, kas katram lietotājam nepiešķir unikālas adreses. Kā piemēru var minēt tiešsaistes apmaiņas. Noguldot savus Bitcoins šādā makā, jūsu monētas varētu nonākt kāda cita rokās. Un otrādi, jūs varētu saņemt monētas, kas iepriekš piederēja kādam citam. Šos pakalpojumus sauc par tumbleriem. Ir svarīgi ņemt vērā, ka šajā procesā jūs neiegūsit vai nezaudēsit nevienu Bitcoin.

Kopējā Bitcoin birža, ļoti iespējams, ievēro stingru naudas atmazgāšanas novēršanas regulējumu. Viņi veiks visu jūsu darījumu uzskaiti, iespējams, uz nenoteiktu laiku, ko viņi var nodot tiesībaizsardzības aģentūrai. Viņi varētu arī lūgt jūsu identitātes pierādījumus, pirms viņi ļaus jums izņemt monētas - prakse, kas var ietekmēt jūsu privātumu vairāk nekā vienkārši izsekot jūsu Bitcoin.

Neviens tiešsaistes maciņš, kas pastāv monētu nomīšanas nolūkā, nespēs jums sniegt garantiju, ka jūs saņemsit Bitcoin, kas jums vēl nebija piederējis. Šādi rīkojoties, viņiem būs jāseko līdzi visam procesam (nevis tikai noguldījumiem un izņemšanai), kas sagrautu sistēmas jēgu. Vēl viens būtisks Bitcoin Exchange risks ir tas, ka jūs uzticaties saviem Bitcoins ar trešo personu, kas, iespējams, paši darbojas anonīmi. Jums nebūs iespējas griezties, ja valūtas maiņas vai maka pakalpojumu sniedzējs pazudīs kopā ar jūsu līdzekļiem, kā tas ir noticis vairākas reizes.

Altcoins

Vēl viens veids, kā atvienot sevi no saviem Bitcoins, ir tikai tos pārdot. Jūs varētu apmainīt savus Bitcoins pret naudu vai zeltu, bet labāks variants ir apmainīt tos pret altcoiniem. Tādā veidā darījums ir lētāks, drošāks un vieglāk anonīmi izpildāms tiešsaistē. Jūs pat varētu pārdot savus Bitcoins apmaiņā pret citu kriptovalūtu ar lielu apjomu un tirgus robežu, pēc tam neilgi pēc tam tos iegādāties atpakaļ otrajā biržā.

Jums būs jāatrod vairākas apmaiņas ar zemām KYC (pazīsti savu klientu) prasībām, kurām var uzticēties. Tas var izrādīties diezgan liels izaicinājums.

Coinjoin

Coinjoin ir visdaudzsološākais veids, kā saglabāt savu finansiālo privātumu ar Bitcoin. Tas darbojas, apvienojot daudzus darījumus vienā, tāpēc nav skaidrs, kuras izejvielas un izejas ir savstarpēji saistītas.

To var izdarīt ar programmatūru, kas novērš līdzekļu pazušanas vai nozagšanas risku. Katrs paraksts tiek izveidots dalībnieku datoros, tāpēc ikviens, kurš mēģina savienot parakstus, nevar mainīt darījumu vai novirzīt līdzekļus. Līdzekļi vienmēr atradīsies Bitcoin adresē, kuru jūs kontrolējat.

To var izdarīt decentralizēti, lai pakalpojums nepaļautos uz ārējām pusēm vai centralizētiem serveriem. Tas vienkārši ir vajadzīgs darījuma dalībniekiem.

Coinjoin kodē ieejas un izejas, lai saglabātu savu anonimitāti

Tādi pakalpojumi kā Coinjoin atšifrē Bitcoin ieejas un izejas, lai saglabātu ikviena anonimitāti.

Coinjoin vislielākā problēma ir tā, ka joprojām varētu būt iespējams korelēt ieejas un izejas, jo bieži vien matemātiski ir pārāk maz iespējamo ieeju un izeju kombināciju, kas ļauj datoram noteikt, kuras ieejas atbilst kurai izvadei..

Lai mazinātu iespēju, ka kāds izdomā, kuras ieejas un izejas pieder viena otrai, protokols kaut kādā veidā ir jāstandartizē. Tā kā ieejas nevar viegli standartizēt, izejas var būt iepriekš noteiktas. Piemēram, jūs varētu ierobežot izejas tieši vienā Bitcoin. Izejas ierobežošana tieši uz vienu Bitcoin padarītu neiespējamu konta atbilstību darījumam, jo ​​katrs izvads tiks paredzēts 1 Bitcoin. Tomēr jūsu ieguldījumi, visticamāk, būs vairāk nekā viens Bitcoin katrs, tāpēc starpība jums tiks atgriezta neaptraipīta. Tas ir tāpēc, ka rezerves summu var saskaņot ar darījumu.

Coinjoin var izmantot vairākas reizes, un, tā kā daudzi darījumi ir sagrupēti, dalībnieki var ietaupīt no darījuma maksām. Coinjoin ir vēlamā metode privātuma iegūšanai Bitcoin tīklā. Ir pat iespējams, ka šo funkcionalitāti kādu dienu var iekļaut kā protokola līmeni tieši standarta līmenī, kā to jau dara daži altcoini.

Šī rokasgrāmata ir pieejama arī pdf formātā.

Neaizmirstiet izlasīt šo detalizēto ceļvedi: Kā veikt anonīmus maksājumus, izmantojot Bitcoin.

Piedāvātie attēli: (1) allapen / Dollar Photo Club, (2) Sergey Nivens / Dollar Photo Club, (3) krūzes / Dollar Photo Club.

Aizsargājiet savu finansiālo privātumu, izmantojot Bitcoin: visaptverošs ceļvedis
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.